Голф 6 срещу новата Астра

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
maniak
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот maniak » Съб 09 окт 2010 14:26


Доста често съм в Германия и Австрия ( дори в момента съм в AU) и в двете държави GOLF 6 се вижда толкова често колкото и в BG... полота има много но Голфове малко.
Всъшност в тези държави хората масово се ориентират към найстина добре направени автомобили като BMW, Mercedes и отчасти Ауди.
Нямам какво да правя нито в този нито във форума на Опел... загуба на време и 0 интересна информация; :не: )
@morfei1 колата я купувам за да я карам не за да я продавам:)... макар в този клас удоволствието от шофирането да не е на високо ниво, все пак трябва да го има. Не виждам смисъл в това 5 години да карам това което не ми харесва за да взема евентуално 2-3 хиляди лева повече при продажбата му.
Цените съвсем не са еднакви, провери си подробно калкулацийте;)
Да, Шкода израстнаха много и дори отчасти съжалявам че не взех октавия вместо джетата, за Сеат нямам впечатления но VW за мен изостават на в сравнение с повечето марки на пазара включително и Опел.
Ауди си е луксозен VW и в това няма лошо, тук спор не виждам.
Темата е "Голф 6 срещу новата Астра" а не "Колко по-як е голфа от астрата" именно за това изказвам лично добити впечатления.
И последно нито представителите на Опел, нито представителите на VW ще ви изгонят от салоните си ако изкате да изпробвате автомобилите им. Отидете, разгледайте, покарайте и тогава споделете впечатленията си.
Успех:)




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот hooligan_sk » Съб 09 окт 2010 15:52


Въпрос на вкус бе. За мен голфа има най-добър вид за компактен хечбек, защото е класически което ми допада. Това си го знаех още като карах Сивик, за това след това взех голф. А колкото до управляемост, разните журналисти които тестват на полигон с конуси и замерват всичко черно на бяло, на лимита на сцеплението са категорични че голфа се държи по-добре от астра. На всички е ясно че от тестдрайв неможеш да направиш такива изводи. От тестдрайвове(първо впечатление) вероятно ще си купиш Пежо 308(защото е доста впечатляващ хечбек) и после като ПОЖИВЕЕШ 1 годинка с него ще си го биеш в главата :да: Просто много трудно се намира кола която с нищо да не те НЕРВИРА с времето. А голф е най-близкото нещо до такава кола!

ПП: само не намесвайте премиум марки и коли от среден/висок клас, те нямат общо нито с голф нито с астра


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот morfei1 » Нед 10 окт 2010 0:50


Примиум марките също се опитват да влезнат в класът на Голф, ма засега безуспешно. Очевидно е по-лесно да направиш скъпа и луксозна лимузина, да влезнеш в редиците на премиум марките, отколкото да изместиш Голфа от местото на което е седнал вече доста години.


SACHO7803
Мнения: 434
Регистриран на: Пет 23 май 2008 9:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот SACHO7803 » Нед 10 окт 2010 20:27


в тоя форум 70-80%са като коне с капаци които робуват на марката.и аз години съм карал голфове и наскоро "свалих капаците" но да ви харесва голф6 повече от новата астра :screwy :screwy незнам и нямам думи.дори новата ибиза е в пъти по красива от тъпия голф6--поне визуално доколкото съм ги виждал.новото поло също изглежда по-добре.както и да е.....разни хора-разни идеали :drunk


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот hitman0013 » Нед 10 окт 2010 21:17


опаковката не прави качествена стоката, тя спомага само за взимането на решение за покупка.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот niks76 » Нед 10 окт 2010 21:26


maniak написа:Доста често съм в Германия и Австрия ( дори в момента съм в AU) и в двете държави GOLF 6 се вижда толкова често колкото и в BG... полота има много но Голфове малко.
Всъшност в тези държави хората масово се ориентират към найстина добре направени автомобили като BMW, Mercedes и отчасти Ауди.
Нямам какво да правя нито в този нито във форума на Опел... загуба на време и 0 интересна информация; :не: )
@morfei1 колата я купувам за да я карам не за да я продавам:)... макар в този клас удоволствието от шофирането да не е на високо ниво, все пак трябва да го има. Не виждам смисъл в това 5 години да карам това което не ми харесва за да взема евентуално 2-3 хиляди лева повече при продажбата му.
Цените съвсем не са еднакви, провери си подробно калкулацийте;)
Да, Шкода израстнаха много и дори отчасти съжалявам че не взех октавия вместо джетата, за Сеат нямам впечатления но VW за мен изостават на в сравнение с повечето марки на пазара включително и Опел.
Ауди си е луксозен VW и в това няма лошо, тук спор не виждам.
Темата е "Голф 6 срещу новата Астра" а не "Колко по-як е голфа от астрата" именно за това изказвам лично добити впечатления.
И последно нито представителите на Опел, нито представителите на VW ще ви изгонят от салоните си ако изкате да изпробвате автомобилите им. Отидете, разгледайте, покарайте и тогава споделете впечатленията си.
Успех:)

eла малко още по на запад по европа и 4ак ще се у4удиш 4е по4ти няма АСТРА ,докато голф6 е доста срещан по улиците 8)


Потребителски аватар
maniak
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот maniak » Нед 10 окт 2010 22:39


eла малко още по на запад по европа и 4ак ще се у4удиш 4е по4ти няма АСТРА ,докато голф6 е доста срещан по улиците

Ако имаш предвид Франция там бях една седница през август... но явно ги били скрили голфарите 6 заради мен :( . И астра се среща рядко но все пак модела е от няма и година на пазара.
Аз приключвам с тази тема защото нищо не мога да допринеса вече. Казах си мнението на база лични впечатления:)
Лека и доходна.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот forski » Пон 11 окт 2010 12:46


Голф 6 е един наистина скучен и безличен автомобил,чак се чудя какво толкова му харесвате дизайна ли цената ли какво ли :roll: :roll: :screwy

ps.Ако имате свободни 35-40 хилки в кеш за нова кола Голф 6 ли ще си купите,аз лично не!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот hooligan_sk » Пон 11 окт 2010 14:26


forski написа:Голф 6 е един наистина скучен и безличен автомобил,чак се чудя какво толкова му харесвате дизайна ли цената ли какво ли :roll: :roll: :screwy

ps.Ако имате свободни 35-40 хилки в кеш за нова кола Голф 6 ли ще си купите,аз лично не!


За 35К това е колата. 1,4ТСИ комфортлайн. За тея пари нищо повече неможеш да вземеш от читав производител. За 40К вече е друго нещо - взимаш си новия супърб без много екстри и :drunk


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот Andonov » Пон 11 окт 2010 14:38


hitman0013 написа:опаковката не прави качествена стоката, тя спомага само за взимането на решение за покупка.


:applause: :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
baitanas
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 19:21
Автомобил: VW Passat Alltrack
Двигател: CCZB 2012
Местоположение: Варна

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот baitanas » Пон 11 окт 2010 17:51


На мен новата Астра ми харесва много по-вече от Голфа,това било откраднато ит незнам коя марка другото от незнам си къде.А пък на Аутобилд не вярвам щото и Лаборджини да сравниш срещу новия Голф ,пак Голфа ще е по добрия.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот chefito » Вто 12 окт 2010 12:28


Дружно трябва да спрем да говорим и обсъжаме каквито и да било автомобили, вървящи с петрол....не ви ли се кара нещо на ток или на друго гориво? Обсъждаме два дроба, с променена външност, които имат същия 130 годишен мотор, като москвето пред блока....повръща ми се от коли с петрол...вече не се впечатлявам и от ферарита и бентлита при споменаването на цилиндри, разход на гориво и каквото и да е било свързано с петрол.... :не:

Изображение

На снимката клубът на Тесла в Германия, просто е спрял да пие кафенце на бензиностанцията...... :bowdown


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот Stivi » Вто 12 окт 2010 13:41


chefito написа:Дружно трябва да спрем да говорим и обсъжаме каквито и да било автомобили, вървящи с петрол...
На снимката клубът на Тесла в Германия, просто е спрял да пие кафенце на бензиностанцията...... :bowdown


Прав си,но докато не направят електромобила /чист а не хибрид/ да минава поне 500км без зареждане и с нормално каране /ама да има място и 4 човека с багаж/ ще се придържам към полезните изкопаеми! Ако съм достатъчно богат да си купя втора кола на ток само за града бих го направил но за съжаление повечето тук не сме такива :)


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот chefito » Вто 12 окт 2010 13:46


Stivi написа:
chefito написа:Дружно трябва да спрем да говорим и обсъжаме каквито и да било автомобили, вървящи с петрол...
На снимката клубът на Тесла в Германия, просто е спрял да пие кафенце на бензиностанцията...... :bowdown


Прав си,но докато не направят електромобила /чист а не хибрид/ да минава поне 500км без зареждане и с нормално каране /ама да има място и 4 човека с багаж/ ще се придържам към полезните изкопаеми! Ако съм достатъчно богат да си купя втора кола на ток само за града бих го направил но за съжаление повечето тук не сме такива :)


За съжаление си много прав, но докато купуваме изкопаемите...няма кой да се напрегне да развие нещо ново....на 2 пъти за малко да се излъжа и да си купя пак нова кола с петрол, но все още държа и се опъвам... :drinking:

п.с. Мен лично и пробег около 200км ме устройва напълно...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот stefan4o » Вто 12 окт 2010 14:23


forski написа:Голф 6 е един наистина скучен и безличен автомобил,чак се чудя какво толкова му харесвате дизайна ли цената ли какво ли :roll: :roll: :screwy


Сигурно през далечната 1983 така са казвали и за Мк2 - безличен и с нищо не изпъкващ автомобил. За твое съжаление обаче, въпреки "безличното" си излъчване, този хечбек откак е създаден с името си е на 1-во (ПЪРВО) място по продажби в класа си. Т.е. това е кола-лидер на пазара. Явно светът от 1983 досега не се е променил много и си е все така безличен, щом купува такава кола... :012:
Както вече споделиха по-горе - дизайнът е само едно от нещата, които могат да те накарат да купиш една кола. За да бъдеш лидер ти трябва да съчетаваш най-доброто съотношение качество/цена с възможно най-малко компромиси, или казано другояче съвсем конвенционален, уравновесен във всяко отношение автомобил с добре изчислени ДВГ, Скоростна кутия, оборудване, купе и т.н.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта