VW Transporter T3 - nylon

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
p-sound
Мнения: 318
Регистриран на: Пет 02 апр 2010 23:16
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: MV 1990
Местоположение: varna

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот p-sound » Вто 12 окт 2010 19:36


Не грешиш!На дойзела няма къде другаде да го вържеш оборотомера.Обаче до таблото има оригинално прекаран кабел на всички модели!




Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Сря 13 окт 2010 19:37


Благодаря p-sound. Хух, днес, след известно планиране-отлагане-планиране-отлагане по телефони и т.н. минахме нотариус със титуляра на имената от талона. Благодарих му за отделеното време (м/у др. стана за 10 мин.(много бързо)) Вече бусът е официално мой :applause: Ще почерпя на събора на Транспортерите, когато има такъв някой ден. :да:


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 13 окт 2010 21:42


Колега, имаш въздушна "печка" :) Честито, със здраве да си я ползваш. Виж дали е изправна. Вероятно е дизелова, какъвто е и мотора. Цоца си нафтичка от резервоара му. Много е икономична 200-300 мл./ч. в зависимост от мощността й, и студа навън. Зимата е голямо уобство. Виж дали не може да се настройва с определен час на включване, или след определено време да се включи. Ако става такъв номер, зимата можеш да си я настроиш да се включва в 07:30 да речем, и в 08:00 се качваш в топло купе, и си потегляш разкошно, без да зинзикаш, и с размъглени стъкла. Освен това на къмпинг, или някъде другаде може да се спи в буса, и "печката" да те отоплява през нощта, или когато е студено. Друг вариант е ако може да се приспособи с някакво дистанционно управление да се включва. Сутрин зимата половин час преди да тръгнеш на работа, или въобще половин час преди всяко потегляне на студен бус, я включваш с дистанционното да подгрее, и си ти :-)


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Чет 14 окт 2010 10:08


Ауу колега много ме зарадва. Така ще да е ей както го казваш, всичко се връзва. Бутона за управление е без възможност за бъдещо включване, наистина има връзка с резервоара и отделно ауспухче. Бутона е с таймер за 15 мин. включване (може би да не го забравиш), защото черпело много ток от акумулатора, а по време на движение има възможност за постоянна работа. Може би с това се връзва и поставянето на този модел на такъв мощен алтернатор (90 А), иначе не виждам друга обективна причина. Явно за да може по време на движение да захранва евентуално предполагаемата свещ, която възпламенява нафтата. Предполагам става дума за аналогична теника като от пароструйните апарати по автомивките. Там една ел. свещ поддържа огъня в пароструйката, който грее преминаващата вода. От гърнето излиза въздуховод и минава през турбинка с ел. мотор. Значи поради общия занемарен вид на буса малко ме е страх, но мисля да опитам едно предварително пускане, да видим какво ще стане. Бях замислил да сваля резервоара за почистване и оглед на тръбопроводите с цел проверяване и уверяване в надеждността. Тогава ще огледам за възможно сваляне и проверка на въпросната печка и ще направя подробни снимки кое каке и как работи.


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Чет 14 окт 2010 16:16


Значи колеги, дясното огледало на буса ми е счупено. Вчера го отвинтих и реших да подменя стъклото. Свалих размера и отидох на стъклар, който ми изряза огледало и после си го сглобих. Като спре дъжда ще го монтирам. Ето как беше:ИзображениеИзображение
На гърба на новото огледало залепих стреч-лента, която би задържала парченцата при евентуално счупване(както е постигнато при оригиналните огледала) или поне аз така се надявам.
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
djorch
Мнения: 99
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот djorch » Чет 14 окт 2010 18:55


Браво колега nylon личи си,че си мераклия :да: С интерес следя темата ти :applause: :applause: :applause:


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Чет 14 окт 2010 19:06


Благодаря колега за подкрепата, много заразни са тези бусчета :) Имам си и още един приятел, който ми следи темата с голям интерес и то наживо, всеки път като съм при буса.Изображение


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Съб 16 окт 2010 18:25


Днес свалих таблото, изчистих един топ кабели, ключета и т.н., сложих смазка на ел. моторчето на парното, което скърцаше. Опитах да включа допълнителната печка - заработи, ама едни пушеци отдолу като взеха да излизат, направо ме хвана шубето. Достраша ме да не се подпали. Взе да пречупва въздуха действително, но честно казано занапред смятам да не я ползвам. Свалих също и джантите, махнах гумите и в понеделник ще ги подложа на пясъкоструене и след това ще ги боядисвам. Изображение


Потребителски аватар
djorch
Мнения: 99
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот djorch » Съб 16 окт 2010 19:45


Хе,хе,хе голям кеф е така да се изтегнеш в буса и да се наслаждаваш на придобивката заедно с четрикракия ти приятел :applause: :applause: :applause: Имам една молба към теб качвай повече снимки на детайлите които човъркаш :beer


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот KingoftheROAD » Съб 16 окт 2010 20:18


nylon написа: ...Опитах да включа допълнителната печка - заработи, ама едни пушеци отдолу като взеха да излизат, направо ме хвана шубето. Достраша ме да не се подпали. Взе да пречупва въздуха действително, но честно казано занапред смятам да не я ползвам...


Не се притеснявай толкова от пушенето на печката. Вероятно е нашенската убава нафтичка. Ако има начин свали камерата на самата печка и гърненцето й, и ги продухай. Има вариант да я захранваш и от отделен резервоар и в него да слагаш по-читава нафта, та да не пуши толкова. Изхода на гърненцето можеш да го изведеш някъде отзад в някой от ъглите на купето, и да го насочиш да духа настрани. Провери и продухването й как върви, тя си има малък вентилатор вътре в камерата, който я продухва постоянно. То пушенето си е проблем на дизеловите печки. Един колега е Т4-ка от София питаше къде могат да му я направят да не пуши, почиствал я и я продухвал някъде, но след 2-3 дни пак почвала да пуши. Като стане по-студено ще оцениш добре предимствата на печката...


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Нед 17 окт 2010 18:02


Изненадващото е, че цялото това огнеопасно чудо със съмнителна ефективност проработи, ся вярно е, че не го изчаках повече от 3-4 мин., за това време изходящият въздух само леко взе да се пречупва, пушенето изчезна почти напълно, но миризмата беше непоносима. С това спокойно могат да се душат хора, ако се задейства в затворено пространство. На управляващия блок с флумастер и немски ръкопис е написано името "Daniel". Предполагам, че някога е сваляно за ремонт и техника го е белязал на кого е. Въпреки, че парното на буса ми се вижда напълно достатъчно като мощност(още не е толкова студено де, ама прави да не се седи) не оспорвам удобството от функционирането на такава печка. Докато не я сваля и огледам/почистя няма да я пускам защото постоянно мисля, че нещо ще се се обърка и всичко ще изгори :?
Новото от днес е, че след кратка справка с ел.схемата и няколко измервания с пробната лампа установих защо не ми работи стъкломиещото на предното стъкло. Оказа се, че проблема е в пакетния ключ - при дърпане на лостчето не праща ток към помпичката. Най-лесното е да добавя бутонче някъде по таблото, но не искам да тръгвам по греховния път на предишните собственици, заради които изтръгнах един куп кабели и це-ка ключета. Посъветвайте ме, има ли шанс да си намеря пакетен ключ втора употреба, също така ще имам нужда и от арматурно табло. Да пускам ли обява в "купувам"?


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот PACH » Нед 17 окт 2010 18:18


nylon написа:Изненадващото е, че цялото това огнеопасно чудо със съмнителна ефективност проработи, ся вярно е, че не го изчаках повече от 3-4 мин., за това време изходящият въздух само леко взе да се пречупва, пушенето изчезна почти напълно, но миризмата беше непоносима. С това спокойно могат да се душат хора, ако се задейства в затворено пространство. На управляващия блок с флумастер и немски ръкопис е написано името "Daniel". Предполагам, че някога е сваляно за ремонт и техника го е белязал на кого е. Въпреки, че парното на буса ми се вижда напълно достатъчно като мощност(още не е толкова студено де, ама прави да не се седи) не оспорвам удобството от функционирането на такава печка. Докато не я сваля и огледам/почистя няма да я пускам защото постоянно мисля, че нещо ще се се обърка и всичко ще изгори :?
Новото от днес е, че след кратка справка с ел.схемата и няколко измервания с пробната лампа установих защо не ми работи стъкломиещото на предното стъкло. Оказа се, че проблема е в пакетния ключ - при дърпане на лостчето не праща ток към помпичката. Най-лесното е да добавя бутонче някъде по таблото, но не искам да тръгвам по греховния път на предишните собственици, заради които изтръгнах един куп кабели и це-ка ключета. Посъветвайте ме, има ли шанс да си намеря пакетен ключ втора употреба, също така ще имам нужда и от арматурно табло. Да пускам ли обява в "купувам"?


Отвори мобилето и виж бусовете на части, по-добре си купи някое работещо 2-ра употреба ;)


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот DA@KA » Нед 17 окт 2010 18:37


Колега като чета постовете ти яд ме хваща.Бабалък ми преди година върна такъв фолцваген,... ама слънце беше, без двг и скоростна кутия на вторични.Тоя човек е за убиване :banghead: От него ми останаха едни оригинални шарнири,ще ги потърся още утре и са твои. :beer :beer :beer


Потребителски аватар
soaring
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 21 мар 2010 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот soaring » Нед 17 окт 2010 18:40


Има един пич в София, дето изкупува стари бусове и ги разфасова.
Има доста неща, е не мога да преценя дали е скъпо или не, но мога да ти дам телефона.
Не зная дали работи с куриери - виждам, че си от Русе... но опитай.
Митко : GSM - 0878573666
Държа да кажа, че НЕ ГО рекламирам :012:


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Пон 18 окт 2010 15:24


:?
DA@KA написа:Колега като чета постовете ти яд ме хваща.Бабалък ми преди година върна такъв фолцваген,... ама слънце беше, без двг и скоростна кутия на вторични.Тоя човек е за убиване :banghead: От него ми останаха едни оригинални шарнири,ще ги потърся още утре и са твои. :beer :beer :beer

Ауу, недей така бе човек, по-добре да не беше казвал, че ме заболя сърцето. :| Ако ти излязат шарнирите - много ще съм ти благодарен. :beer
(soaring) Благодаря за информацията. Реших да изчакам да ми излезе път до София и тогава да се свържа с човека, хем и да се насъберат още неща/части за търсене. Днес ударих на камък с пясъкоструя, заради дъждовното време, но бърза работа нямам.



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта