Данък Мпс при прехвърляне

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Данък Мпс при прехвърляне

Мнениеот Stivi » Пон 22 фев 2016 10:00


IRRITATING написа:Ако е удобно и аз да попитам нещо.Кола с платен данък в един град при пререгистрация в друг град трябва ли да се плаща пак?

За съжаление трябва,това е местен данък и тях не ги интересува че в друг град вече е платено,плаща се за месеците оставащо до края на годината в която го регистрираш !




IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Данък Мпс при прехвърляне

Мнениеот IRRITATING » Пон 22 фев 2016 10:28


Мерси колега.Хитро са го измислили. :mhihi


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11928
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Данък Мпс при прехвърляне

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 22 фев 2016 20:22


santo_trafficante написа:..... Мине ли новия собственик през КАТ автоматично записват/отписват.

Само дето май малко е нашенска работата, т.е като купиш колата и минеш през кат автоматично ти я записват в данъчното, но ако я продадеш, трябва да отидеш и да я отпишеш от данъчното


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Данък Мпс при прехвърляне

Мнениеот santo_trafficante » Пон 22 фев 2016 21:17


К.Одаджийски написа:
santo_trafficante написа:..... Мине ли новия собственик през КАТ автоматично записват/отписват.

Само дето май малко е нашенска работата, т.е като купиш колата и минеш през кат автоматично ти я записват в данъчното, но ако я продадеш, трябва да отидеш и да я отпишеш от данъчното

Мине ли през КАТ след продажба я отписват автоматично. Личен опит с няколко коли.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Данък Мпс при прехвърляне

Мнениеот 110afn » Пон 22 фев 2016 21:20


IRRITATING написа:Мерси колега.Хитро са го измислили. :mhihi

То затова продавача може да плати данък до днес, а не както беше за половин година или за цяла


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: Данък Мпс при прехвърляне

Мнениеот R@do » Чет 10 мар 2016 11:50


moimoimoi написа:в общината/местни данъци и такси/ ще ти искат бележка за платени данъци и ако нямаш може да ти откажат регистрация в данъчното

Колега вече регистрацията става автоматично. КАТ сами подават информация. Не е необходимо да се декларира и ходи до НАП.
Освен това данъчните задължения са на физическо лице, а не на самият автомобил. Виновен е нотариуса.


Потребителски аватар
ZlatinAngelov
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 30 окт 2016 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Данък Мпс при прехвърляне

Мнениеот ZlatinAngelov » Нед 30 окт 2016 20:22


Моят казус е следния : Един приятел продава колата с бургаска регистрация на момче, което си работи тук, но е от Смолян. Та отиват на нотариус и прехвърлят колата,но вече година и нещо новия собственик не е ходил до Смолян и не е регистрирал колата в Кат, тя си седи с бургаската регистрация. Той иска да ми я продаде, че не я кара на мен(аз съм си в Бургас) талоните са си на предния собственик, понеже така и не отиде в Смолян новия собственик. Дали може да ми я продаде и вече аз да си плащам всичко, както му е реда или задължително трябва да отиде в Смолян дс я регистрира там после чак.. Сложна работа. Благодаря предварително.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11928
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Данък Мпс при прехвърляне

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 31 окт 2016 8:39


Мисля, че може да ти я продаде, но ще трябва да си плати глобите преди това предполагам



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта