ford galaxy 1,9TDI 110ps дистанционно за врата

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
v_savov67
Мнения: 77
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 19:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ford galaxy 1,9TDI 110ps дистанционно за врата

Мнениеот v_savov67 » Пет 18 апр 2014 16:42


Моята има оригинално централно, но то се обслужва от ключа за палене. Поставих си модул за централно с дистанционно и сега искам да си преместя оригиналния ключ на дистанционното при ключар, но ми каза че няма да може защото имал имобилайзер. Някой да знае къде може да се направи тази интервенция.




Потребителски аватар
x.user1992
Мнения: 81
Регистриран на: Чет 25 юли 2013 13:42
Автомобил: Golf IV 1.9
Двигател:
Местоположение: Севлиево

Re: ford galaxy 1,9TDI 110ps дистанционно за врата

Мнениеот x.user1992 » Пет 18 апр 2014 17:03


Не съм с много високо IQ и само да си го изясня. Имаш централно, но то работи само, ако пъхнеш ключа в патрона и завъртиш, нямаш заводско дистанционно? И сега си сложил дистанционно, но не мога да си представя къде искаш да местиш ключа. Как изглежда цялата схема ? Имобилайзер се мести, аз поне успях.


Потребителски аватар
v_savov67
Мнения: 77
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 19:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ford galaxy 1,9TDI 110ps дистанционно за врата

Мнениеот v_savov67 » Пет 18 апр 2014 22:04


правилно си ме разбрал ключа ми е такъв като на първата картинка и има имобилайзер. Новия като на втората картинка просто искам да го преместя но не знам как??? Ако има някой някаква идея моля за помощ.
Прикачени файлове
images (1).jpg
images (1).jpg (3.8 KиБ) Видяна 1575 пъти
images.jpg
images.jpg (5.47 KиБ) Видяна 1576 пъти


Потребителски аватар
x.user1992
Мнения: 81
Регистриран на: Чет 25 юли 2013 13:42
Автомобил: Golf IV 1.9
Двигател:
Местоположение: Севлиево

Re: ford galaxy 1,9TDI 110ps дистанционно за врата

Мнениеот x.user1992 » Пет 18 апр 2014 22:27


И на мен ми казаха това едни много известни варненски ключари, където са завзели целия град и само с това ще си останат. Отваряш пластмасата на старият ключ и ще видиш имобилайзера, той е нещо много малко, потърси в гугъл "vw key immobilizer" ще видиш как излгежда, къде е в стария ти ключ и къде да го сложиш на новия, важно е да спазиш посоката, коя страна гледа към самите зъбци, поне така ми каза ключаря. МНОГО ВАЖНИ МОМЕНТИ: ако го счупиш е наприятен момент, не можеш да си запалиш колата, трябва нов имобилайзер, а той хич не е евтин. Възможно е, даже е почти сигурно, че този е лепен, нагрей го, моят ключар имаше много тънък пистолет за горещ въздух. Имаше някъде точно такава тема от такъв ключ към сгъваемите ама не мога да я намеря, не беше във бг форум със сигурност. Но ИМА начин.


xm_net
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 19 дек 2009 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: ford galaxy 1,9TDI 110ps дистанционно за врата

Мнениеот xm_net » Съб 19 апр 2014 11:29


Колега, това в ключа ти не е имобилайзер, а транспондер или т. нар. "чип". Имобилайзерът е устройството, което след съответна комуникация с транспондера, дава сигнал на компютъра да разреши (или съответно не дава такъв сигнал) запалване на двигателя. Няма никакъв проблем да се премести транспондера от обикновения ключ в сгъваемия - в сгъваемия си има слот за него! В различните години моделът Galaxy се комплектова с различни типове транспондери, но понеже не си написал за коя година точно става дума, няма как да се каже със сигурност кой точно е твоят чип. Повече внимание е необходимо ако колата от първите модели (1995-98), защото тогава се ползва транспондер тип "ампула", който е стъклен и при по-груба манипулация е възможно да се счупи и да останеш на практика без ключ. При по-късните модели, транспондерите са керамични и там възможността да се повредят при вадене е доста по-малка. И в двата случая ти трябва само малко спокойствие и внимание - нищо повече! При прехвълянето на чипа в новия ключ не се занимавай с лепене, просто използвай парченце двойнолепеща лента и всичко става перфектно...


Потребителски аватар
v_savov67
Мнения: 77
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 19:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ford galaxy 1,9TDI 110ps дистанционно за врата

Мнениеот v_savov67 » Съб 03 май 2014 7:13


Отворих стария си ключ и в него не намерих нищо само една батерия и една лампа за светене в тъмното.Ключа така е направен,че останалата част е монолитно излят няма ампули нито нищо, а ключар ми каза че има имобилайзер.От тук натам на къде някакви идеи. МОЛЯ.


xm_net
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 19 дек 2009 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: ford galaxy 1,9TDI 110ps дистанционно за врата

Мнениеот xm_net » Съб 03 май 2014 9:14


А според мен, може просто да не си знаел какво да търсиш, защото в твоя случай транспондерът (чипът) не е "ампула", а е карбонов и представлява ето това:
Vauxhall-transponder-chip-replacement.jpg
Vauxhall-transponder-chip-replacement.jpg (5.32 KиБ) Видяна 1475 пъти


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13447
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ford galaxy 1,9TDI 110ps дистанционно за врата

Мнениеот kris11 » Нед 04 май 2014 17:52


Заеби този сгъваем ключ! Когато ти се счупи ще разбереш защо го казвам / а се напуква бързо/. Ще се ровиш като прасе да търсиш транспондера по земята , особено гадно е вечер и в трева. Тези сгъваемите боклуци се чупят лесно.
Транспондера ти е около 8 мм х 4-5 х 3 мм / въшка/.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6163
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ford galaxy 1,9TDI 110ps дистанционно за врата

Мнениеот VWGT » Сря 07 май 2014 11:45


трябва да се внимава и с нагряванто да не се прекалява, защото високата температура също може да прецака чипа.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта