"Проблем" с централното на голф 4 въпрос !

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
shemkov
Мнения: 714
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 18:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сандански

"Проблем" с централното на голф 4 въпрос !

Мнениеот shemkov » Вто 23 мар 2010 18:42


Здравейте колеги - ето, че дойде време отново да прибягам да Вашите идейки и мнения :)
Имам лек проблем с централното на моят голф 4


Първи проблем: (Взе много често да става) когато заключа с алармата и след това отключа понякога задната лява врата не иска да се отключи - понякога при заключването от задната врата като че ли има щракане 2 пъти щракне ли значи е ок но ако щракне само веднъж със сигурност след това при отключване въпросната задна лява врата няма да се отключи!

Втори проблем: При отключване предната дясна врата (не винаги но и това стана много често) не иска да се отвори ...... палеца е вдигнат но не се отваря. Ако влезна вътре и я отворя от вътре после няма пр. след това си се отвяря без проблем но заключа ли я и .....
Най най често ми се случва след отключване и двете предни врати да се отварят след второто дърпане на дръжката!

Има ли някой с подобен проблем или ако някой има идея как може да се отстрани нека пише!

Дано да ме разбрахте какво искам да попитам :)

И се извинявам ако има подобна тема но в момента удома нямам нет и пиша от работата и нямам възможност да разглеждам темите ако има подобна моля копитайте я в темата :)

Поздрави




Потребителски аватар
martin_vento
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 19:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: с. Борима общ. Троян

Re: "Проблем" с централното на голф 4 въпрос !

Мнениеот martin_vento » Вто 23 мар 2010 21:30


Колегата(egoist_ok) е твоят човек.Много е наясно с такива проблеми като твоят.


Потребителски аватар
Petkovski
Мнения: 120
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 19:28
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: "Проблем" с централното на голф 4 въпрос !

Мнениеот Petkovski » Сря 24 мар 2010 14:01


shemkov написа:Здравейте колеги - ето, че дойде време отново да прибягам да Вашите идейки и мнения :)
Имам лек проблем с централното на моят голф 4


Първи проблем: (Взе много често да става) когато заключа с алармата и след това отключа понякога задната лява врата не иска да се отключи - понякога при заключването от задната врата като че ли има щракане 2 пъти щракне ли значи е ок но ако щракне само веднъж със сигурност след това при отключване въпросната задна лява врата няма да се отключи!

Втори проблем: При отключване предната дясна врата (не винаги но и това стана много често) не иска да се отвори ...... палеца е вдигнат но не се отваря. Ако влезна вътре и я отворя от вътре после няма пр. след това си се отвяря без проблем но заключа ли я и .....
Най най често ми се случва след отключване и двете предни врати да се отварят след второто дърпане на дръжката!

Има ли някой с подобен проблем или ако някой има идея как може да се отстрани нека пише!

Дано да ме разбрахте какво искам да попитам :)

И се извинявам ако има подобна тема но в момента удома нямам нет и пиша от работата и нямам възможност да разглеждам темите ако има подобна моля копитайте я в темата :)

Поздрави

Колега трябва да се отварят вапросните врати, разглобяването им не е много лесна работа за съжаление :banghead: . Вероятно имаш счупени спойки в модулчетата, на по-разбираем език вратата(тите) не отчитат кога се откл. и закл. Дано да сам бил полезен


Потребителски аватар
shemkov
Мнения: 714
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 18:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сандански

Re: "Проблем" с централното на голф 4 въпрос !

Мнениеот shemkov » Сря 24 мар 2010 15:21


Писах на колегажа egoist_ok дано да ми отговори!
Ако някой има други мнения нека ги сподели :)


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: "Проблем" с централното на голф 4 въпрос !

Мнениеот Dobromirski » Пет 26 мар 2010 8:33


Не са ти нужни други мнения. След като свалиш машинките от вратите ( за което ти пожелавам успех mhihi ), разглабяш бравичката и отваряш пластмасовата кутийка (електромеханизма за заключване) Вътре ще видиш една малка платка с ключета на, която са и се окислили пътечките от попадналата влага. Почистваш, възстановяваш прекъснатите пътечки и презапояваш всички спойки. Смажи и механичната част на ключалката ( има едно палче с пружинка, което ти задържа и затова не ти се отваря вратата отвън, но нямам снимка и ми е трудно да ти го обесня кое е). Просто наръси хубаво с WD40 навсякъде и после с малко течна грес.
ПП: Задният прозорец се маха, като се избие тънката тръбичка в щипката !!!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта