Поло 6N 1.9 SDI 98г. проблем в двигателя!!!

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
kasanova
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 04 ное 2008 17:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Поло 6N 1.9 SDI 98г. проблем в двигателя!!!

Мнениеот kasanova » Пет 09 окт 2009 19:34


Зддравейте колеги имам много сериозен проблем!Колата ми е Поло 98г. 1.9 SDI Значи карам си аз и изведнаж както си карам бавно колата ми изгуби мощност и започна да се дави и загасна.Запалих я да видя какво може да и е и тя тръгна обаче губеше обороти и гаснеше.Запали някакси и тръгнах по инерция на 2ра скорост обаче по малко от километър колата спря и излизаше адски много дим от ауспуха и гарнето около
катализатора беше червено и фърляше искри толкова беше нагрято.Закарах я в сервиз разглобиха я и се оказа че е изпаднала 1 дифтунга(шайба) от страни на ангренажния ремък (така ми обясниха в сервиза) и тази джаджа била попаднала между ангренажния ремък и зъбното колело на помпата и е прескочила 1/2 зъба при което помпата е разцентрована за това ми смениха ангренажния ремък и ролката за всеки случай.Направиха центровка но колата не иска да запали отново.Сега казаха че ще мерят компресия и ако тя е слаба най-вероятно ще трябва да се отваря главата за да се види дали са изкривени клапаните и да се прават легла и клапани.Дали е възможно и на помпата да и има нещо и дали ако и е ниска компресията е от клапаните?Може ли да има повреда на буталата?Колата не може да пали.Ролката и ремъка бяха за смяна за това ги смених.




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поло 6N 1.9 SDI 98г. проблем в двигателя!!!

Мнениеот dobrin » Пет 09 окт 2009 19:41


Ще мерят компресия, но не помпата, а на цилиндрите. И има, за съжаление, много голяма вероятност да ти се наложи по-сериозен ремонт - отварянето, за което ти говорят.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Поло 6N 1.9 SDI 98г. проблем в двигателя!!!

Мнениеот niks76 » Пет 09 окт 2009 22:29


ЗА да ти се за4ерви катализатора ,зна4и газовете не излизат :!: вземи отка4и аспуха и пробваи да запалиш :idea:


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Поло 6N 1.9 SDI 98г. проблем в двигателя!!!

Мнениеот emo-gar » Нед 11 окт 2009 22:48


Що ли ми се струва,че пак нещо около ангренажното колело на коляновия вал,на 1,9 дизелите май е слабо място,без да съм сигурен за 1,9SDI.


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: Поло 6N 1.9 SDI 98г. проблем в двигателя!!!

Мнениеот 6669 » Нед 11 окт 2009 22:59


И с СДИ е същата боза :wink:



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта