Сипвате ли масло в нафтата ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8421
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот samo_pechka » Пон 29 юни 2015 11:23


hristodj написа:Спирачната течност на каква основа е ?

Доколкото знам ( и споделял в други сходни теми- близка е до антифриза ( за основата де ) Само която е ДОТ 5.0, е по-особена, тя е на друга основа.
gancho написа:Спирта се добавя,когато по някаква причина е попаднала вода в резервоара.Това важи и за дизели и за бензини.
Водата не образува разтвор с петролните горива-бензин,дизел и т.н.а се утаява на дъното,защото е с по-голяма плътност. Спирта и водата образуват много лесно спиртен р-р,който изгаря в дв. заедно с другото гориво.

Повтарям се малко, за бензин/спирт- да, има резон , и се смесват що годе добре ( правил съм го и аз на бенз.кола, но за сведение нито един път не съм бил очарован как е вървяла колата в него момент ). Но за дизел+спирт.... :no не съм си дома ( Бг), иначе веднага бих смесил 50мл.вода+ един литър дизел+ 200мл спирт да речем. Любопитен съм какъв ще е резултатът . Аз продължавам да съм на мнение, че няма се смесят хомогенно ( или ще се получи след малко престой, слой само от спирт отделен от нафтата) и ще стане сериозен гаф. Ще лапне ГНП-ето чиС спирт и се ева джинса на колата :exclaim




Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 716
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот hristodj » Пон 29 юни 2015 12:59


На спиртна :mhihi


Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот pepi3196 » Вто 30 юни 2015 21:57


Stivi написа:И ако в резервоара има половин литър вода /примерно/ колко спирачна течност трябва да сложиш за да я "вдигне" ?? Темата за спирачна течност в горивото е разисквана в отделна тема и заключнието беше че е в графата "градски митове и легенди" :a045



Казвам го от личен опит,спирачната течност помага и изобщо не са "градски митове и легенди" :beer


Потребителски аватар
svetlio8
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 17:32
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.9 TDI AHF 110 p.s.
Местоположение: Sofia

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот svetlio8 » Пет 17 юли 2015 20:14


Колеги, в момента слагам Инса 2Т Микс, само че не наливно, както бях писал преди (по-трудно се разтваряше), а сега слагам такова от туби по 1л. Пускам линк със снимка към въпросното масло. Цената му е много добра, а на тубата си пише,че е бездимно и отговаря на TC/FC стандарта. Самото масло е много рядко и течливо, жълтеникаво на цвят и се разтваря перфектно в туба от 10л пълна с нафта. Може да се намери на доста добра цена - под 4лв за литър! За сега съм доволен и смятам да продължа да го слагам.

http://petrolm.com/img_110_568_0.jpg


Потребителски аватар
Peterman
Мнения: 520
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 21:11
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP 2000 140 hp - 2006
Местоположение: Русе

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Peterman » Сря 14 окт 2015 13:27


Днес сложих и аз масло на Приста Ойл. Ще пробвам да видя как ще се държи колата!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8306
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Stivi » Сря 14 окт 2015 17:17


На обикновена нафта с Bardahl и двутактово масло не намирам никаква разлика в звук и вървене за разлика от зареждане с Авиодизел например /или скъпата нафта на OMV/ ,но все пак си слагам когато се сетя ей така за собствено успокоение че смазва системата :exclaim


mil10
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 27 май 2013 21:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот mil10 » Съб 17 окт 2015 7:24


Някой ползвал ли е PRISTA 2Т MIX минерално. Пробвах няколко пъти и ме дострашя и минах на Castrol TDA. Тубата си ми остана и се чудя да ли да го прекарам зимата заедно с кастрола. :confused


Потребителски аватар
svetlio8
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 17:32
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.9 TDI AHF 110 p.s.
Местоположение: Sofia

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот svetlio8 » Съб 17 окт 2015 8:02


Да колега, аз съм сипвал от Приста 2Микс Минерално. Няма проблеми. Доста повече от 1 опаковка вече съм изгорил от него. Можеш спокойно да сипваш. Няма нужда да го чакаш зимата. :)


Потребителски аватар
Peterman
Мнения: 520
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 21:11
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP 2000 140 hp - 2006
Местоположение: Русе

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Peterman » Съб 17 окт 2015 12:38


И аз сипах от същото и няма проблем - даже забелязвам или си въобразявам че изобщо не пуши! Все пак на него си пише че покрива сертификат JASO FC /бездимно/!


Потребителски аватар
svere
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 25 май 2005 15:13
Автомобил: Passat B5 110++
Двигател: AFN
Местоположение: София / Монтана
Контакти:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот svere » Пон 09 ное 2015 14:09


Не бях сипвал масло в нафтата отдавна!
По принцип взимах наливно двутактово от едно магазинче в Люлин на бул. Добринова скала, малко преди Mr.Brikolage.
..... та днес реших да поглезя пасата. Отидох до въпросното магазинче, да взема 1л. Бяха заредили с някакво ново двутактово червено(не помня на кой производител). Направи ми впечатление, че изглеждаше доста гъсто и мазно. Разтвори се много лесно и бързо в едно шише от 2л с нафта. Почти не се наложи да се разбива.
......... може да си внушавам, но двигателя след 10-15км стана в пъти по-тих, а работата някакси мазна :). Цената му е 5.50лв/л


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот relaxxx » Чет 12 ное 2015 15:27


На Еко има едни малки тубички по 250мл.. точно за 1 резорварче е. Сложих 1бр, не мога да кажа че има разлика, чудя се дали да сложа пак...? Някой да сподели ако го е ползвал. :exclaim


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот dobrin » Съб 14 ное 2015 16:43


Някои хора сипват и газ за горене, трети бензин ... Лично за мен, ако ще се добавя нещо, то ще е добавка на Bardahl. Последния път сипах Bardahl Cetane Booster, тъй като не я бях пробвал, досега съм слагал само BDC и 6в1 отново на Bardahl. Останах приятно изненадан както от вървеж, така и от разход.


Zinoto
Мнения: 1874
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Zinoto » Съб 14 ное 2015 20:20


Газта за горене има същия ефект, а и в повечето добавки основна съставка е газта за горене - най-близката фракция до нафтата, но с по-високо цетаново число. Основния проблем на нафтата в България от години е, че не смазва добре, дали двутактовото масло решава проблема няма как да сме сигурни, но излиза по евтино от добавките. Аз през зимата особено ако се очаква по-екстремен студ слагам 1 л. газ на около 20 л. нафта и около 100 грама двутактово масло и не ми е се е случвало да ми замръзне горивото.


Потребителски аватар
svere
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 25 май 2005 15:13
Автомобил: Passat B5 110++
Двигател: AFN
Местоположение: София / Монтана
Контакти:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот svere » Вто 08 дек 2015 14:56


след един месец тестове, се убеждавам, че на всеядния АФН само масълце му трябва и нищо друго!!


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот grishitu » Сря 09 дек 2015 10:18


А дали олиото има същите качества като маслото. По лесно ми е да сипя литър олио вместо литър масло, много трябва да обикалям и да се цапам, а до нас има 3 хранителни вериги който са ми по път. От 3-4 месеца го сипвам на един резервоар по литър олио и забелязах че работи по мазно отколкото с Бардал 6в1.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта