Проблем с дюзина B5.5 131 коня 2001 година AVF

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
XPose
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 19 дек 2023 20:30
Автомобил:
Двигател:

Проблем с дюзина B5.5 131 коня 2001 година AVF

Мнениеот XPose » Вто 19 дек 2023 21:13


Здравейте, колеги. Колата е B5.5 131 коня 2001 година AVF. Преди 2 месеца колата запуши страшно много. Оказаха се дюзи. От тогава търся, но 2ра ръка с такъв номер не намирам. (038 130 073 АА) същия двигател над 15-20 обяви и нито едина с този номер. Реших да ги рециклирам, изпратих ги в сервиз и момчето ми обясни че проблема не ми е само в дюзите а за да нямам проблем за напред, трябва да сменя главата и разпределителния вал. (Не разбрах точно какъв е проблема, нещо май с леглата на дюзите). Иначе щял да ги рециклира за по 280 лв. на брой което не ми е по джоба. Да вметна само, че това е 2ри път дето правя дюзи за няма и 30к км. Та въпроса ми е дали ще станат дюзи с друг номер като има разлика в горната част на самите дюзи(на снимката, мойте са по-дългите), майстора ми каза че е проблем тази разлика и не стават. Или ако сменя направо цялата глава с все дюзите, който ще са с друг номер дали ще стане?
Изображениеtemporary pic upload

Последна промяна от radotom на Вто 19 дек 2023 21:18, променено общо 1 път.
Причина: Допълнено заглавие и преместена в правилния раздел




Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1937
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с дюзина B5.5 131 коня 2001 година AVF

Мнениеот Danny boy » Сря 20 дек 2023 15:42


Най-близки до твоите като дебит са 038 130 073 AL
С тях трябва да стане.
Монтират се на пасатите като твоя AVF,и на голф4,Сеат леон тди ASZ ,ARL.
С други букви ,няма да работи колата правилно и ще иска промяна в софтуера.
30к след рециклиране ли взе да имаш отново проблеми и къде ги рециклира?
Ако са ти сложили китайски разпръсквачи,те толкова изкарват.Оригиналните са френски Бош.
На тази дюза друго не се разваля почти.
Моят пасат е същата година,същия код на мотора и е с дюзи AL
Та така.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4624
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Проблем с дюзина B5.5 131 коня 2001 година AVF

Мнениеот hvp800 » Сря 20 дек 2023 17:32


Рециклирани и добре работещи помпи-дюзи , това е като снежния човек Йети ! Има хора , дето казват , че съществува , но никой не е виждал на живо :)


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1937
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с дюзина B5.5 131 коня 2001 година AVF

Мнениеот Danny boy » Сря 20 дек 2023 18:18


Абе да ти кажа бая народ съм закачал на вагком с помпа дюза ,и всички работят с по-добри стойности от моята и не пушат грам за разлика от мен.Сменял съм два три комплекта дюзи и все се намира някоя да пропушва.
Лошото е ,че искат майка си и баща си само за една проверка на стенд,пък камо ли рециклиране и гаранция....
Та сложно е ..
Преди време бях взел от един пич 4дюзи,които почти ми ги подари,щото сипал кофти нафта и умрели.
Като ги разглобих,иглите в разпръсквачите бяха така залепнали,че трябваше с нагряване да ги освобождавам,иглите на ел.магнитните клапани и те така,отворите на разпръсквачите запушени.
Вътре нафтата в дюзата на туткал.
Иначе конусите на иглите на разпръскваща и клапана кукли,без драскотина(гледах ги под микроскоп)но пък оригинални.
На пролет ще ги кача да видя как работят и ще споделя.
Сега на
Почистих ги,сглобих ги и сега напролет ще ги


XPose
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 19 дек 2023 20:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с дюзина B5.5 131 коня 2001 година AVF

Мнениеот XPose » Сря 20 дек 2023 21:31


Първия път като сменях, майстора ги намери втора ръка по 60лв. бройката. Тогава смени 2. И сега са ми заминали 2 като трета е тръгнала. Да разбирам, че и да взема примерно глава с дюзи АR трябва да се променя софтуера? Май нещата си вървят към рециклиране, само че преди това ще ида да ми обясни лично, а не по телефона, как аджеба разбра от дюзите, че ми е за смяна и главата и разпределителния вал.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4297
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Проблем с дюзина B5.5 131 коня 2001 година AVF

Мнениеот tdi fen » Чет 21 дек 2023 16:18


втора употреба читава (проверена на стенд) е по-добре от рециклирана с евтини разпръсквачи



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtony и 41 госта