Проблем със спирачната система на Corrado

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот spitt » Нед 31 май 2009 11:00


Колеги здравейте. Ще започна направо. Притежател съм на VW Corrado от близо 2 год.,но и почти толква време го правя. След дългият престои колата има проблеми със спирачната система. Отзад се мъчих да я обезвъздушавам и установих че няма налягане. Ако знаете нещо по въпроса моля помогнете. Колата е с неработещ ABS, мотора е KR, '92 год. Единият вариант за който си мисля е че е възможно да е залепнал този регулатор на налягането при пълен и празен автомобил, другият вариант е да са залепнали челюстите на самите спирачки. Дисковете са поизносени, но преди да почна ремонта колата като и натиснех спирачките направо се изправяше на нокти. Просто търся мнения за помощ, понеже наистина се притеснявам така.
В системата също така съм убеден че има въздух. Ако може да ми кажете и по какъв начин да я обезвъздуша. Аз знам че трябва да се започне от най-далечното колело спрямо спирачната система (но незнам дали това важи и за корадото. Благодаря Ви предварително.




Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот spitt » Съб 25 юли 2009 20:58


Колеги моля ви помогнете ако знаете нещо!!!!!! :banghead: Вече не ми останаха нерви да се занимавам с тия спирачки...


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4199
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот bbboiko2004 » Чет 30 юли 2009 12:39


от това което прочетох, може проблема да ти е в помпата. Когато тя изпусне, педала пропада, има въздух в системата и няма налягане :D За обезвъздушаването прав си от задно дясно после задно ляво :)


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот vaskoto1 » Чет 30 юли 2009 22:19


bbboiko2004 написа:...

извинявай, но даваш акъл, без изобщо да мислиш!
погледни каква кола и какъв АБС се дискутира.

пич, АБСа ти е специфичен. от нета не знам дали ще можеш да се оправиш, а и внимавай на кого го даваш, защото малко хора са в час с точно тая система!


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4199
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот bbboiko2004 » Вто 11 авг 2009 10:57


:oops: :oops: съжалавам за неподготвеното си изказване, не знаех, че има разлика
П.П каква ще е разликата при обезвъздушаване на кола с АБС :oops:


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот POLO PAVLETI » Пет 14 авг 2009 22:33


Коега имам същата кола с същия проблем. Ваското е наясно за какво иде реч и ти дава точния съвет. Това което аз установих е същото което ти си загатнал. Проблема за обезвъздушаването ,и не спирането на задните колела ти е на 200% в кантара. Аз моя го елиминирах защото колата е с спортно окачване и така или иначе този кантар не играе съществена роля. Друг е въпроса че не става от МК2 и е съвсем различен. В момента педала ти е твърд и дефакто помпата не работи, при този модел АБС налягането се създава от моторче което е под спирачната помпа. Като за начало намери бушона за въпросното моторче и виж дали не е изгорял, което се беше случило при мен след автомивка. :обичам ви :да:


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот spitt » Пет 14 авг 2009 23:08


Благодаря Ви за съветите :bowdown


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот spitt » Вто 13 окт 2009 16:15


Проблема е решен колеги. Благодаря ви за мненията и помоща!!!


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот POLO PAVLETI » Сря 14 окт 2009 18:04


Ееее :beer . Колега напиши поне на кратко как реши проблема


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот LILO&STICH » Сря 14 окт 2009 21:21


Павка,искаш да кажеш,че вече работят задните ли ?


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот POLO PAVLETI » Чет 15 окт 2009 17:04


Не, Мите искам да разбера как е решил колегата проблема с АБС. Моя светна и не работи вече от доста време. Вероятностите са много и за това съм любопитен.Или моторчето се е прееб.., или помпата, или компира :roll: Спирачки имам но педала е твърд като камък :roll: и сервото не работи на спирачките


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот spitt » Пет 16 окт 2009 14:42


Еми колеги оказа се че моя АБС (блока му) си работел обаче някой умник да вземе да махне бушона и педала като камък, само предните колела държаха( и то ако моят крак издаржаше да ги натискам спирачките). Сложих бушон и коренна разлика, направо не мога да повярвам какви спирачки има тази кола и че са правили такива през тези години на производство!!! Има друг проблем обаче сега единият ми датчик е искартен и като се прибера в разград ще си отскубна от единия пасат и ще си го сложа. Но като цяло дори и така колата е с мн добри спирачки.(макар и с не правилно работещ АБС).


G60

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот G60 » Пет 16 окт 2009 19:59


POLO PAVLETI написа:Не, Мите искам да разбера как е решил колегата проблема с АБС. Моя светна и не работи вече от доста време. Вероятностите са много и за това съм любопитен.Или моторчето се е прееб.., или помпата, или компира :roll: Спирачки имам но педала е твърд като камък :roll: и сервото не работи на спирачките

При релетата,под бушонната кутия има още един бушон за АБС-а ако тои е изгорял или се е извадил някакси няма как да имаш спирачки,при мен точно тоя бушон ме направи луд и си карах колата с твърд като камък педал на спирачките повече от година,дори смених целия блок на АБС-а заедно с помпата и компютъра заради него + релетата на АБС-са :screwy докато накрая не видях случайно ,че бушона липсва,намира се точно до двете релета за АБС-а не помня точно кои номера бяха...нещо от рода на 67 и 68 или нещо такова,то си пише там кои номера са. Малко объркано го обяснявам но се надявам ,че си ме разбрал :Mr Green Fun


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот spitt » Пет 16 окт 2009 21:41


Колегата е дал доста добро (поне по-добро от моето) обяснение за проблемните бушони. Могат да те побъркат. Аз карах така почти 4 месеца, кво почти даже и отгоре. :063:


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Проблем със спирачната система на Corrado

Мнениеот POLO PAVLETI » Съб 17 окт 2009 11:24


Знам ги релетата и бушона също го знам. Номерата са им 78 и 79 преди ми топеше бушона над реле 78 , но вече не го прави и бушона е здрав. Пробвах с друго реле от колега и нещата са си същите, откачвах и датчици и занулявах компа но ефект никъв. Склонен съм да мисля че моторчето на помпата е духнало :banghead: ... Ох незнам вече :screwy



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта