Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Bobby_
Мнения: 2260
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 2:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот Bobby_ » Вто 09 юни 2015 15:38


Аз съм единия от техническата комисия! Допуснали сме непростими грешки към поне 3ма от участниците!!!!!!! За което се извинявам на всички останали от името на цялата комисия!!!

Ако другата година съм отново в комисията ви обещавам че ще има СЕЧ голяма .... особено към трима участника които сега плюят сериозно!

ОБЕЩАВАМ ЧЕ ЩЕ ИМА В ГОРЕН КЛАС И ЗАРЕДИ СПОРТЕН ФИЛТЪР. НАЙ-МАЛКАТА НАМЕСА ПО ВСМУКАТЕЛНАТА СИСТЕМА И ИЗПУСКАТЕЛНАТА СИСТЕМА ЩЕ ВИ ИЗСТРЕЛВАТ ПРИ ПО МОЩНИТЕ КОЛИ!!!
.... да видим тогава как ще ни обиждате и обвинявате в некадърност.

НА ВСИЧКИ НИ Е ЯСНО ЩЕ ИМА ХИТРЕЦИ И СЕ ОПИТАХМЕ ДА ГИ СВЕДЕМ ДО МИНИМУМ. Опитахме да изпълним указанията по изискване на пистата. Опитахме да си изпълним задълженията които сме поели към организаторите. Опитахме да бъдем обективни.

Съжалявам че не си свърших работата докрай като не ви гледах и на пистата и да ви премествам в движение който за където е.

моля за извинение Управата и всички потърпевши!

другата година ще плачат много хора!

Към организацията имам забележки само към Драга..... но това е ясно на всички и ще е обсъдено с точните хора!

БЛАГОДАРЯ НА ЦЕЛИЯ ЕКИП НА КЛУБА ЗА ТОВА ЧЕ СЕ РАЗДАДОХА ДА НАПРАВЯТ ЕДИН ГОТИН СПОРТЕН УИКЕНД ЗА ВСИЧКИ РАЦЕРИ И СКАРАДЖИИ!

ГОРД СЪМ И БЛАГОДАРЯ ЧЕ МЕ НАПРАВИХТЕ ЧАСТИЧКА ОТ ЕКИПА!




Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот Vento » Вто 09 юни 2015 15:48


Vlad777 написа:146 B2 13.96
:eek :eek :eek Кое е това В2 да ида да го поразгледам и да науча нещо... Колко кг и коня трябва да е, да свали под 14 сек :dontknow :dontknow Трябва да е под 900кг. (с пилота!) на 200к.с. според калкулаторите в нета. Това според мен е около времето, което би дал Голфа на Боби, пък той не е много В2...
За Корадото важи същото - ако не е турбо (а мисля не е, не погледнах), едва ли дава 13ки, пък това да свалиш 1 сек от гуми изобщо не ми се коментира... :confused

Последна промяна от Vento на Вто 09 юни 2015 15:54, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот zografski » Вто 09 юни 2015 15:52


Колега, няма безгрешни хора, аз лично не плюя никой, най-малко теб или които и да е от организацията, но не мисля че и аз съм бил виновен, че съм сложен в B2-ката, както казах, човешко е да се правят грешк, но и не е честно да ме наричат измамник и лъжец, за нещо което не е било моя работа, също така съм дал напълно коректни данни за колата си и накрая да бъда наричан измамник и тем подобни от колегата Vento..., мисля че не е много коректно и това!
Поздрави!
Едит: и Колегата Vento, му направи същото впечатление като на мен, за резултатите на B2-ката под 14сек, който също сиг е бил сток :icon_lol !


Dakata_B4
Мнения: 20
Регистриран на: Вто 10 юни 2014 14:04
Автомобил: audi B4 2.6 R5 mod.5 cill
Двигател:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот Dakata_B4 » Вто 09 юни 2015 16:38


А стига оправдания де,аз като съм изцяло 7А 2.3-20V 170 hp по техн.данни и външен вид, директно си казах че съм за В3, доста е бърникано във карантийте,вал,бутала,биели,ст.сгъстяване, но Боби или Ради(другия технически) нямаше как да разберът това. Дори във заявлението съм писал 170 К.с. Клас В3 2500см3 а реално съм над тези коне но не съм.минавал дино все още


Потребителски аватар
DUDEto
Мнения: 105
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 18:41
Автомобил: Golf 2 GTI 16v ITB 1990
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот DUDEto » Вто 09 юни 2015 17:29


Ще започна с негативите!

След всеки събор има недоволни, мрънкащи, караници и т.н. Ето това е негативното!
За последните 6-7 години нещата се надградиха много, ама малко хора го оценяват.

Екипът на VWclub :th_up Едно голямо БРАВО от мен. Напредъка е голям и се забелязва (за който го търси). Дребните закъснения не бяха от организацията, а заради участници (не казвам,че е умишлено, на всеки се случва). Мисля, че всеки желаещ да покара го направи, а това е идеята на събора на писта. Публиката имаше какво да гледа и не остана да скучае (лично мнение).

Догодина още по-добре ще е - не се съмнявам! Обещавам и битка на пистата - Bobby_ да се пази :dummy няма да спим :)


Потребителски аватар
abbaa
Low rider
Мнения: 292
Регистриран на: Пет 10 сеп 2010 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lovech

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот abbaa » Вто 09 юни 2015 18:53


Зa номер 106 клaс Д3. Нaписaли сте, че е дaл едно от първите временa. Дойдох при вaс и ви кaзaх, че е стaнaло недорaзумение с него, понже сa зaписaли номерa му от минaлaтa годинa, a не от тaзи и вие ми се изсмяхте. 'Кaк можем дa си държим лепенките от минaлaтa годинa?' Ми прaвим ви реклaмa бе хорa. Зaтовa едното стaпaло нa стълбичкaтa беше прaзно. Aз лично се опитaх дa ви обясня. Може дa си нaпрaвите спрaвкa, че в този клaс номер 106 се е пуснaл сaмо веднъж.

Последна промяна от abbaa на Вто 09 юни 2015 19:20, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19576
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот radotom » Вто 09 юни 2015 19:02


Ех какво хубаво спорТче се е заформило тук!
Това, изглежда, е в дисциплината 'Най-плътно трупане на епитети' :no
За което колегата zografski получава приз и официално предупреждение!


Сега за класа му:
С огромна степен на вероятност аз съм виновника той да се озове в по-нисък клас!
За което поднасям ИСКРЕНИ ИЗВИНЕНИЯ към всички засегнати!!!
Да, не познавам този двигател.
Всъщност - доста двигатели не познавам.
Смея да твърдя, че до края на В4/Г3 моделите ако не друго, поне съм чувал с какви двигатели са.
За следващите модели познанията ми са съвсем откъслечни.
Не познавам и много от двигателите, монтирани в АУДИ, за това тях ги пое основно колегата radi B4

Но!...

Всеки, който се появи с двигател, който не познавам го попитах колко конски сили е. Мисля, има достатъчно хора, които да го потвърдят - поне 15-20 човека съм попитал.
Един от тях беше и колегата с бързия Бръмбър - директно си го попитах 'А това чудо как се гледа, къде му е акумулатора и колко коня е?!?'
Е, и той си ми обясни! :icon_lol
Показа ми къде е акумулатора, каза, че е над 200 коня... и те така...
Много хора след въпроса си казваха фабричните коне и допълваха 'с чип е'
Разбира се, имаше го и другото.
Например един Г2 със СМ регистрация... и със скрита в жабката 'МЕГА'... :mhihi
Цитат:
'- Ееее... Не сте го видяли, момчета...'
Хубаво, ама го видяхме.

Също така мисля, че поне 3 групи хора могат да потвърдят, че бяха премествани автомобили в по-горен клас след контестации на място.
Мисля, че една от тези групи е сред роптаещите в момента срещо Корадото.

Имаше и недопуснати до пистата автомобили...

Та така, де!
Ако съм попитал някого колко коня е и той ми е казал 'Ми 180 (а на ум е допълнил 'на колелата')' - напълно възможно е да съм го писал в клас В2.
Дали в конкретния случай е така - не мога и не смея да твърдя - при над 150 коли, дето минаха пред очите ни, няма как да помня всичко и всеки.

Между другото, ако трябва да са равнопоставени критериите за всички, колегата Vento трябваше да кара в клас В2. Модификациите по двигателя му бяха незабелижими с просто око.
Това, че знае как с дребни модификации да постигне големи резултати, като и че може да кара и да спори на пистата дори с Bobby_ - амиии... добре! :dontknow
Аз го помолих да кара в клас В3 и той се съгласи без никакви спорове.

Надявам се пространните ми обяснявания и извиненията ми да прекратят най-сетне поне тази част от полемиката - и без това темета е за друго. :icon_lol

БЛАГОДАРЯ на всички, които дойдоха и споделиха емоцията, наречена VAG събор Калояново 2015

:bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :iloveu_all_bitches.gif


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19716
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот Vlad777 » Вто 09 юни 2015 19:29


Vento написа:За Корадото важи същото - ако не е турбо

Корадото беше на феста миналата година и е с трансплантация от 1.8Т, така че нека я приключим вече тази тема icon_idea


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот leonardo_vd » Вто 09 юни 2015 20:21


Драга този път си беше добре организиран и всеки имаше равни права. Интересно ми стана само защо неделя ги нямаше дисплеите които показваха времената на старта. А който не е доволен от класирането си , да работи по колта си и ще се качи нагоре, но винаги ще има някой по-бърз от теб :) :th_up


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот Kuncavia » Вто 09 юни 2015 20:29


Както всяка година едни и същи "легенди" се опитват да правят сеир. Хубавото, е че видно се вижда намаляването на тези хора, къде някои са пораснали, къде други са в модула и не могат да цапат или пък просто са решили да не посетят мероприятието. Нормално, като не ти харесва, не ходиш. Но ме е яд на това, че всяка година има едни и същи тролове, които посещават събора, ей така да им е гадно и после да пишат глупости. (точно така изглежда в моите очи). Това вече не е висша форма мазохизъм, ами не знам. Ок имаш критика, ако е градивна, никой няма да те върне, но има няколко човека, които умишлено се заяждат, търсят някаква провокация за да си чешат пръстите или сигурно има и някаква друга причина, нз. Факт, със сигурност има и нормални хора, който поради една или друга причина може да са останали за нещо недоволни. Но няма масово мероприятие, на което всички да са останали щастливи, било то концерт на Металика, на Цеца, Кондофрей, F1, MotoGP и т.н. Не е оправдание, но няма как да се угоди на всички, отделно и ние сме хора и ние се дъним, но се стараем всички да бъдат щастливи и да има възможно най-малко недоволни. За бикини мивката аз поемам цялата вина от към негативи, тъй като не се бяхме сблъсквали с подобен тип организация до този момент и не предвидихме нещата като хората, добре че беше пожарната да спаси положението. Вече имаме опит и следващата година ако решим да го заложим отново като развлечение за публиката обещавам всичко да е О.К. Извинявам се и за черната "Златка", за която разбрахме в последния момент, че си е "инсталирала" ботокс в челото и поради тази причина избягваше да си мокри главата. Оплетох се в писане и пропуснах нещо което исках да кажа, ако някой се чувства засегнат от моите думи (писаници) по някаква причина нека продължи дискусията на лично. Благодарности към всички които помогнаха това мероприятие да се състои :love.vwclub

Поздрави.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19716
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот Vlad777 » Вто 09 юни 2015 20:55


leonardo_vd написа:Интересно ми стана само защо неделя ги нямаше дисплеите които показваха времената на старта.

Нямаше ги, защото човекът, който услужи с техниката не можеше да присъства в неделя и си тръгна след съботния ден. Преценихме, че щом не са на финала, където да ги виждат зрителите, няма смисъл да има дисплеи, при положение, че самите апарати на старта показват времената и записват всяко време на лента като касов апарат. Така че той си ги взе с него, защото нямаше смисъл от тях и ни остави техниката, която ни беше необходима за времеизмерване в неделята.


Потребителски аватар
marto890424
Мнения: 81
Регистриран на: Вто 18 май 2010 7:47
Автомобил: Golf 2
Двигател: KR Pl 89
Местоположение: София

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот marto890424 » Сря 10 юни 2015 2:20


Аз останах доволен бях само събота, само се издразних че не ни допуснаха заради отказала машинка за стоповете която работеше на тръгване от София и се наложи да се цапаме но както и да е по голфа имаше доработки но не като хората за това падна от колите в най- малкия клас нищо , че бяхме в клас б1 поне видяхме колко не може да върви. Към комисията справиха се добре гледаха наред ,колите бяха доста но моля другата година ако някой има дребни проблеми като изгорял габарит или неработещ клаксон да не се вглеждате в тия неща в крайна сметка вие гледате за доработки кво значение има дали имам стопове на драга


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19716
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот Vlad777 » Сря 10 юни 2015 2:36


marto890424 написа:кво значение има дали имам стопове на драга

Прегледът за ДРАГ и за свободно каране е само един. А на свободното каране трябва да имаш стопове, защото някой може да те отнесе преди завоя.

Не зная с какъв двигател си, но аз с 1.8 моно 90 к.с. дадох най-слабото време на драга в неделя - 18.56. :mhihi

На свободното обаче дадох 1:05:03, а на технична писта 1:10:50 :c020


Потребителски аватар
marto890424
Мнения: 81
Регистриран на: Вто 18 май 2010 7:47
Автомобил: Golf 2
Двигател: KR Pl 89
Местоположение: София

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот marto890424 » Сря 10 юни 2015 7:04


ние не карахме свободно каране само драг и още едно но бяхме по отделно. Аз си бях много доволен от моя 1.8 моно преди, сега кат се сетя :a045


Потребителски аватар
курвата
Мнения: 221
Регистриран на: Съб 21 мар 2015 20:22
Автомобил: Polo + A3
Двигател: ABF + AGU
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви от VAG събора на писта Дракон 2015

Мнениеот курвата » Сря 10 юни 2015 7:47


Vento написа:
Vlad777 написа:146 B2 13.96
:eek :eek :eek Кое е това В2 да ида да го поразгледам и да науча нещо... Колко кг и коня трябва да е, да свали под 14 сек :dontknow :dontknow Трябва да е под 900кг. (с пилота!) на 200к.с. според калкулаторите в нета. Това според мен е около времето, което би дал Голфа на Боби, пък той не е много В2...
За Корадото важи същото - ако не е турбо (а мисля не е, не погледнах), едва ли дава 13ки, пък това да свалиш 1 сек от гуми изобщо не ми се коментира... :confused


И на мен ми е интересно кой е тоя пич и с каква кола е защото реално той трябва да е на първо място в клас B2. А на стълбичката на първото място така и никой не се появи :screwy



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта