Проблем със паленето

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dj_kick
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 09 ное 2008 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Проблем със паленето

Мнениеот dj_kick » Вто 02 фев 2010 22:01


Здравейте ,тази сутрин ми угасна колата и не мога да я запаля нито на безин ,нито на газ а пък има гориво и бензин и газ не е от това. Стартера върти мъ4и се да запали припуква и не иска единия път запали но се чу някакво тракане отпреде при мотора и угасна. От какво може да е :(




zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със паленето

Мнениеот zdravko_jett » Вто 02 фев 2010 22:15


а в крайна сметка запалили е колата или о6те не,провери ток по свещите длаи идва,клапанчетатат цъкат ли за газ и бензин, може и детонационо чукане да ис чул


dj_kick
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 09 ное 2008 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем със паленето

Мнениеот dj_kick » Чет 04 фев 2010 14:24


Запали 1 път но угасна за около 20 секунди,но се чува нещо като леко дранкане.Иначе си върти стартера припуква аха да запали и не иска нито на бензин нито на газ колата е голф3 2000 кубика 115 конски сили някои ако има идея нека да каже от какво може да е :(


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем със паленето

Мнениеот anonimko » Чет 04 фев 2010 14:34


Погледни бобина капачка и палец на делкото а също и датчик на хол щом препуква прехвърля искрата виж и кабели на свещите но щом извенъж дала фира-бобина


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем със паленето

Мнениеот van4ooo » Чет 04 фев 2010 17:11


Не е лошо да провериш белезите на ангренажния ремък,че това някакво тракане отпреде може да са клапаните заради тая прословута шпонка.


dj_kick
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 09 ное 2008 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем със паленето

Мнениеот dj_kick » Пет 05 фев 2010 10:26


Погледнахме капачка и палец-добре са,бобината дава искра -добре е ,кабелите на свещите и те са добре- ще продължаваме да търсим повредата :(


Потребителски аватар
rsv
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 0:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем със паленето

Мнениеот rsv » Нед 07 фев 2010 17:05


Колега аз имах подобен проблем оказа се хлабава свещ само че при мен имаше едно свистене докъто се мъчеше да запали :wink:


dj_kick
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 09 ное 2008 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем със паленето

Мнениеот dj_kick » Нед 07 фев 2010 20:52


Офф не знам, ама не можем да открием проблема и това е ,някои ако има идея нека каже от какво може да е :(


Потребителски аватар
hashashin_BAC
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем със паленето

Мнениеот hashashin_BAC » Вто 09 фев 2010 13:56


на мен ми беше така от спукана клапа за студено палене, на бензин вобште не искаше на гас се мучеше, но палеше, след като запали на гас я държа 5-10 мин в обороти докато загрее, след което не гасне и пали нормално и на бензин и на гас(докато не истине:) )


Потребителски аватар
simtol
Мнения: 45
Регистриран на: Пет 06 фев 2009 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблем със паленето

Мнениеот simtol » Вто 09 фев 2010 15:04


dj_kinck Здравей тази СУТРИН имах абсолютно същия проблем,на всичкото отгоре имам и същата кола като твоята голф гти 115 8в.Паля я работи искам да тръгна и изкасна паля я отново работи 2 сек. и пак гасне и така 4-5 пати изчаках малко запалих я отново изфорсирах я малко и оставих да загрее исе оправи мисля че това се дължи на големия студ инеможе помпата всичко е Окей незнам мисля ,че е от големия студ през ноща и гадния бензин..Снощи я палих като беше студена нея изчаках да загрява тръгнах на път на -10 ивзе яко да предърпва..загря исе оправи незнам мамицата и !!! иаз се чудя какво да правя скоро си чистих свещите и делкото дебитомера да чукна на дърво е добре сменях маркуч за картерните газове че бъркаше оборотите но в големия студ специално тия голфове с тоя двигател е мъка !!!


dj_kick
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 09 ное 2008 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем със паленето

Мнениеот dj_kick » Вто 09 фев 2010 19:06


Абе незнам от какво е но не е от студеното и свещите проверявахме добре са си тя изобщо не иска да запали само препуква 1-2 пъти запали за по 10-на секунди и това беше и се чува някакво дранкане при мотора и мирише на бензин. Някои ако има идея нека да каже защото още не можем да оправим проблема :banghead:


slavi7575
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 07 дек 2008 19:47
Автомобил: Vokswagen Pasat B3
Двигател: PF 1988
Местоположение: Русе

Re: Проблем със паленето

Мнениеот slavi7575 » Вто 09 фев 2010 20:43


Не ти остава нищо друго освен да провериш ангренажа, всичко е възможно - и зъб да прескочи, и шпонка, както писа колегата.Не съм запознат с твоя двигател но на PF имах случай като твоя и се оказа спукан клапан за налягането на бензина и смесваше газ и бензин и неможеше да запали. :banghead:


iskam_da_te
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 18:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със паленето

Мнениеот iskam_da_te » Чет 11 фев 2010 11:30


аз имам гти 115кс нямам проблем в студа


dj_kick
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 09 ное 2008 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем със паленето

Мнениеот dj_kick » Чет 11 фев 2010 18:34


Aбе то и аз досега съм нямал проблем , обаче се появи и още не можем да го открием :(


Bodhid
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 09 мар 2006 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: Проблем със паленето

Мнениеот Bodhid » Съб 13 фев 2010 16:41


И аз да споделя - преди седмица Голфчето 1.8 моно 90к.с. угасна. Оказа се бензинова помпа -много хубав бензин на бензиностанция Литекс !!! Смених я, но се набутах. Купих китайска за около 120 лв. с пласмасотиите, а можеше да я взема за около 80 лв., но майстора мрънкаше, че нямало да стане само помпата. Смених си и ключето, че палеше само на бенз, да може и на газ, че ако изгори китайската помпа да запаля. И се почна мъката. Отивам , въртя, аха да запали, дави се и нищо. На другия ден въртя , пали, пушеци, но след малко се стабилизира и спира да пуши и работи нормално.. като загрее - перфектно пали и върви и на бензин и на газ. На другата сутрин пак , аха да запали, кюф-кюф пак се задави. На слдващия ден връткам - пали без проблем. Това все я паля на бенз. Сега сън я оставил на газ и ще видим утре дали ще запали на газ. Ако някой има идея ще съм му много благодарен



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта