Централното умря-решено

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
polo motorsport
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 20 авг 2008 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Централното умря-решено

Мнениеот polo motorsport » Пон 07 фев 2011 16:36


Колеги изчетох доста теми,но...
Вакум помпата ми спря да работи(Голф 3 Абф),никакъв звук от багажника не се чува,вече 2-ри ден, отваря се само пасажерската врата с ключа,а като се опитам да натисна палчето на шофиорската врата(отворена) за да заключа не влиза,отворих на кутията капачето,но не можах да махна платката,затворих и се отказах.
Какво да правя,помагайте

Последна промяна от polo motorsport на Вто 08 фев 2011 17:52, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Централното умря

Мнениеот yoan4o » Пон 07 фев 2011 16:38


Смени машинката за проба.
Може и да не е от нея.
Ако сработи централното с друга машинка - смяна и това е.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Централното умря

Мнениеот emo-gar » Пон 07 фев 2011 16:43


Не може да се натиска пина надолу при отворена врата,или ще трябва да натиснеш с нещо механизма на бравата.Пробай дали се активира централното от пина на пасажерската предна врата(на затворени врати).И накрая провери за предпазител,не помня кой е.Ако пробата даде резултат,вероятно има ядове в маншона на шоф.врата или в бравата-има там команден изключвател ,задвижван от патрона(ключа)


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Централното умря

Мнениеот vinixxx » Пон 07 фев 2011 17:03


чува ли се отнякъде свистене на въздух в купето,може да имаш скъсан маркуч


polo motorsport
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 20 авг 2008 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Централното умря

Мнениеот polo motorsport » Пон 07 фев 2011 18:04


1-во,никакъв звук от компресора(допрях ухо,нищо),нито шум на изпускащ въздух,само алармата свири нейните си работи
2-ро,освен дясната врата нищо друго не се затваря с ключа,в момента багажника ми е откючен(забравих че може и с ключа :)),не съм пробвал обаче дали отвътре се заключва на затворени врати от вратата на навигатора
3-то-по платката в кутията на компресора имаше малко окисление,не можах да я откача тая пуста платка,само надникнах вътре,всичко беше като ново,нито влага нито нищо scare
Четох някъде,че тая платка се маха и се връзва алармата директно към централното,това ли е спасението,или може да е нещо по тоците и кабелите да спасим оригиналното вакумно.
От къде да тръгна?? май с друга машинка за проба, :bowdown :bowdown :bowdown

Последна промяна от polo motorsport на Пон 07 фев 2011 18:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Nik_Polo
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 13:09
Автомобил: Vw Polo 6N
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Пирдоп

Re: Централното умря

Мнениеот Nik_Polo » Пон 07 фев 2011 18:13


Здрасти колега , бих те посъветлал да пробваш с друг компресор за централното . Преди около 2 месеца имах подобен проблем, никаква реакция при заключване ... веднага погледнах компресора и се оказа теч на вода. Беше се стекла вода по кабела , незнайно от каде ,все още немога да установя, окислила се платката дала на късо 2 от пистите , при което се бяха изпарили mhihi ... Бързо реагирах с почистване и възстановяване на пистите след което всичко си работеше. Моят съвет е хубаво провери платката на компресора за къси съединения . Успех... :beer


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Централното умря

Мнениеот emo-gar » Пон 07 фев 2011 18:48


И ако дефекта все пак е в платката на компресора,а самият той е изправен-да,може да се закачи към релетата(изходи за управление на централно),на самата аларма.Ще трябва да се внимава какво и как се връзва,но в крайна сметка да се получат 2 жици,които да си разменят полярността при команда.Като свърши времето на командата-да се прекъснат потенциалите по тия 2 жици.Във ръководствата за свързване ,дори на най-ефтините,е показана схемата на свързване.
Но най-добре е първо да се потърси дефекта в оригиналната платка,щото има там и едни други работи,може да се наложи и тях да "заобикаляш" някак.


polo motorsport
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 20 авг 2008 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ч

Мнениеот polo motorsport » Пон 07 фев 2011 18:58


Явно сам няма да се справя,пък и тия платки...утре ще я закарам до един жичкаджия да видим какво ще свършим,ако може да оправим платката ще е най-добре,дано работи поне компресора...
:bowdown :bowdown :bowdown


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Централното умря

Мнениеот emo-gar » Пон 07 фев 2011 19:12


Що ли ми се върти из спомените..ма на Г3ли?,на друго ли..май се отпояваха изводите на моторчето-за да се измъкне платката.. :roll: Не съм сигурен..


polo motorsport
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 20 авг 2008 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Централното умря

Мнениеот polo motorsport » Пон 07 фев 2011 20:22


май са запоени от едната страна,че бая ръчках и ме беше страх да не я счупя,от едната страна излиза без проблем,ама от дугата не се дава :D


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13443
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Централното умря

Мнениеот kris11 » Пон 07 фев 2011 21:14


emo-gar написа:Що ли ми се върти из спомените..ма на Г3ли?,на друго ли..май се отпояваха изводите на моторчето-за да се измъкне платката.. :roll: Не съм сигурен..

Не са вадил съм платката за презапояване на силовата верига - виждаха се пукнатинив в спойките.Това беше преди 2-3г. :screwy


polo motorsport
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 20 авг 2008 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Централното умря

Мнениеот polo motorsport » Пон 07 фев 2011 21:30


Колега след презапояване реши ли се проблема,ако е бил същият??


Emo_bavareca
Мнения: 35
Регистриран на: Пон 05 яну 2009 21:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Централното умря

Мнениеот Emo_bavareca » Пон 07 фев 2011 22:35


Nik_Polo написа:Здрасти колега , бих те посъветлал да пробваш с друг компресор за централното . Преди около 2 месеца имах подобен проблем, никаква реакция при заключване ... веднага погледнах компресора и се оказа теч на вода. Беше се стекла вода по кабела , незнайно от каде ,все още немога да установя, окислила се платката дала на късо 2 от пистите , при което се бяха изпарили mhihi ... Бързо реагирах с почистване и възстановяване на пистите след което всичко си работеше. Моят съвет е хубаво провери платката на компресора за къси съединения . Успех... :beer

Колега и при мен се случи същото,но с тази разлика че след почистване на платката не се получи,след няколко неуспешни опита за "оправяне на платката" се отказах и си взех от моргата за 50 лв и никакви проблеми вече повече от година работи безотказано.Сега ми остана само резервен компресор оказа се,че той е здрав.Между другото за такива течове на същото място съм чувал от няколко човека вече...и не знам защо точно там протича.


Emo_bavareca
Мнения: 35
Регистриран на: Пон 05 яну 2009 21:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Централното умря

Мнениеот Emo_bavareca » Пон 07 фев 2011 22:47


Emo_bavareca написа:
Nik_Polo написа:Здрасти колега , бих те посъветлал да пробваш с друг компресор за централното . Преди около 2 месеца имах подобен проблем, никаква реакция при заключване ... веднага погледнах компресора и се оказа теч на вода. Беше се стекла вода по кабела , незнайно от каде ,все още немога да установя, окислила се платката дала на късо 2 от пистите , при което се бяха изпарили mhihi ... Бързо реагирах с почистване и възстановяване на пистите след което всичко си работеше. Моят съвет е хубаво провери платката на компресора за къси съединения . Успех... :beer

Колега и при мен се случи същото,но с тази разлика че след почистване на платката не се получи,след няколко неуспешни опита за "оправяне на платката" се отказах и си взех от моргата за 50 лв и никакви проблеми вече повече от година работи безотказано.Сега ми остана само резервен компресор оказа се,че той е здрав.Между другото за такива течове на същото място съм чувал от няколко човека вече...и не знам защо точно там протича.

Забравих колата е Голф 3 2/3 врати :)


polo motorsport
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 20 авг 2008 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Централното умря-решено

Мнениеот polo motorsport » Вто 08 фев 2011 17:57


Благодаря на всички които се отзоваха с мнение:
Извод:Гледайте да не влиза влага в компресорчето,платката се окислява и се стига до моя случай:
Решение:Алармаджия и 20лв за 30мин.(малко много ми се стори,ама поне го оправихме) :beer :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold, GringoBG и 60 госта