проблем с моторчето на парното на голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ivanvt
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 12:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

проблем с моторчето на парното на голф 3

Мнениеот ivanvt » Нед 24 юни 2012 20:38


Надявам се някой да е имал подобен проблем,а той именно е:
онзи ден колкото и смешно да звучи след като излязох от ГТП минах през една дупка(понеже няма много по нашите родни "магистрали")и след минаването колата претресе и парното(бях на климатик) започна да духсилно слабо и след това спря.свалих под жабката джоба,свалих и самото моторче,но нищо видимо.Като го изправя към мен духа,като го сваля надолу не.Реших,че е някой прекъснат кабел разкачих перката от основата,вътре беше пълно с мизерии и остатъци от перката,свалих и четките почти се бяха разпоили,и бяха
износени според мен на половина с ръб към въртящата част.Презапоих ги на ново и престъргах четките до равно ниво,за да са "като нови".Сглобих и всичко тръгна и тук дойде двойното отрицание в българския език" ДА да ама НЕ" поработи малко и после постепенно пак изчезна.Къде греша?Поразпитах по моргите в района на Търново,но нямат никъде налично,само на 1 го има и цената е 80лв,но ми се струва доста.Мисля да сменя четките,но не вярвам да има кой знае какъв ефект.(от къде мога да намеря,и къде са със сравнитено прилично качество)Като престъргвах старите с много финна шкурка мисля 1200 се остъргаха за норматив без кой знае какво усилие.Става въпрос за Голф 3 1.9 ТДИ комби,ако има някакво значение.Моля за идеи и съвети от какво би могло да е.Проблема е,че след 1 седмица ще обикалям БГ и без климатик просто е абсурдно да тръгна.
Благодаря на всички отзовали се,ще минавам през СФ ПЛД и до морето,ако някой уцели повредата аз черпя :)




Потребителски аватар
icemenn
Мнения: 504
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с моторчето на парното на голф 3

Мнениеот icemenn » Пон 25 юни 2012 22:42


провери ли пластината под врътките?


ivanvt
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 12:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: проблем с моторчето на парното на голф 3

Мнениеот ivanvt » Вто 26 юни 2012 18:09


да няма проблем там,
свалих старите четки,които маи са препасвани,защото играеха в леглото и сложих нови,които пасваха идеално
сега ще видим как ще е тези дни за сега сработва


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: проблем с моторчето на парното на голф 3

Мнениеот pas1.8mi » Вто 26 юни 2012 19:58


Може да се опитва да блокира ротора,щом работи известно време, а и четките са били видимо като разспоени !Слага ли му смазка при разглобяването?Леко ли се въртеше ротора на ръка?


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с моторчето на парното на голф 3

Мнениеот Bioside » Вто 26 юни 2012 20:43


Отказа да ти работи идва от нагорял колектор.Има от къде да се бръкне без да го разглобяваш.Почисти го с финна шкурка може даже и ръбче да има така че все ще му помогнеш.Четките са разположени под ъгъл спрямо ротора и се износват на една страна.Не ги подравнявай.Така трябва да са :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта