сгъстявана на АБФ

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
Punisher-GTI
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 13 май 2007 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

сгъстявана на АБФ

Мнениеот Punisher-GTI » Пет 25 фев 2011 23:54


Колеги от много отдавна искам да си поиграя с главата на моя АБФ,мисълта ми е следната искам да я портна в разумни граници и да я сгъстя scare ,искам да запитам някой изчислявал ли е за АБФ с сваляне на 1 десета от главата с колко се качва степента на сгъстяване, и колко десети трябва да я резна за да не стане така ,че да я сгастя адски много и да си търся специален бензин :mrgreen: благодаря ви предварително :bowdown




Потребителски аватар
indjov_GTI
Мнения: 342
Регистриран на: Пон 08 мар 2010 20:04
Автомобил: E30
Двигател: M20B20 1990g
Местоположение: Rakovski

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот indjov_GTI » Съб 26 фев 2011 0:19


с 1 десета кво мислиш ще направиш :roll: ....лично аз на Рп-то я жулнах на 1.2мм и устанах доволен :D .....
според мен най малко 0.5мм за да си доволен :wink: :beer


Потребителски аватар
mitko_pi4a_lc
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 24 май 2008 16:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот mitko_pi4a_lc » Съб 26 фев 2011 0:23


indjov_GTI написа:с 1 десета кво мислиш ще направиш :roll: ....лично аз на Рп-то я жулнах на 1.2мм и устанах доволен :D .....
според мен най малко 0.5мм за да си доволен :wink: :beer

от 0,5мм наготе не по малко :beer


maxpower16v
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 24 фев 2011 1:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: shumen

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот maxpower16v » Съб 26 фев 2011 4:49


ей колега аз си смъкнах главата на абф-а с 0.5мм не може повече има си чалъм при тези глави и ще ти трябват истински шлайфисти тази глава се пили от едната страна повече и се пробиват каналите за болтовете преправят се и болтовете играчка голяма е може и нищо да не стане обаче ако го направят добре ще стане яко сгъстяване и има голям ефект не сам си мерил компресията но като си направя центровките и на четвърта свирят гумите по принцип хубавата пила е с налягане 15атм имахме голф1 1.6гти с такава беше голямо чудо ае успех на пилите


vidolov
Мнения: 190
Регистриран на: Нед 30 сеп 2007 14:50
Автомобил: golf2 vr6T 4Motion
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот vidolov » Съб 26 фев 2011 11:09


моята я бях пипнал с 0.7! на горе почваше да става опасно-а за ефекта...беше много добър с помоща на чип и къса кутия :да:


Потребителски аватар
Punisher-GTI
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 13 май 2007 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот Punisher-GTI » Съб 26 фев 2011 12:16


ами ще дялкам тогава mhihi какво да се прави ,само да не се осери работата сигурно ще е 0,5 може и 0,6 ще видим ,някой ако е свалял глава на АБФ над 0,5 да каже мнение и имало ли е някакви проблеми ,митак ти се постарай да разбереш твоята глава с колко е дялната и се готви че на 3 ти ще падне разглобяване scare


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот pe6kata » Съб 26 фев 2011 12:27


виж за метална гранитура, към 0.6мм е. Ако оригиналната е 1.6 в стегнато положение печелиш 1мм, което ще даде към 11.6-11.7:1 което пък не е никакъв проблем, ма никакъв...

почти съм сигурен че е 1.7мм, имам леки съмнения че може да беше и 1.3мм

метална за абф, трябва да има , може да се потърси и ремонтна от г60

от кратуната може да резнеш до 1мм, без да се закачи глездо доколкото знам само че после ще караш с 98 и така... За всеки случай я остави към 0.8 :)


Потребителски аватар
Punisher-GTI
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 13 май 2007 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот Punisher-GTI » Съб 26 фев 2011 12:34


аз съм с метална гарнитура ,в момента това забравих да кажа , а и 1 мм не е ли много струва ми се плашещо scare


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот pe6kata » Съб 26 фев 2011 12:47


Punisher-GTI написа:аз съм с метална гарнитура ,в момента това забравих да кажа , а и 1 мм не е ли много струва ми се плашещо scare


това май променя доста нещата :screwy


Потребителски аватар
Punisher-GTI
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 13 май 2007 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот Punisher-GTI » Съб 26 фев 2011 13:09


аха :mrgreen: май ще 0,5 мм или 0,6 ще го решавам на място mhihi


Потребителски аватар
Sharky GTI
Мнения: 228
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот Sharky GTI » Съб 26 фев 2011 14:23


... пичага земи си згъсти мотора с едни нови бутала на такава степен дето искаш и си раздавай цялата газ,заеби тия резанки на глави да те не резне твойта глава некой път...
-казвам го от опит,мой приятел не ме послуша и се оля с рязане та направи мотора на пупара за 2 месеца... дали и толкова изкара...да не говорим с центровката на г.р.м-то какво става...а и згъстен мотор с сток валове поне аз смисал ненамирам(мое си мнение все пак :wink: )
Поздрави :beer


Потребителски аватар
Punisher-GTI
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 13 май 2007 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот Punisher-GTI » Съб 26 фев 2011 15:05


сгъстяването с бутала е скъпа инвестиция ,пак аз ще свалям главата за порт и за смяна на гумечки , ако има нужда и на водачи ,и да се възползвам от свалянето та да и сгъстя малко тоя АБФ mhihi имам размисал до 3 ти март да реша колко да режа :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Sharky GTI
Мнения: 228
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот Sharky GTI » Съб 26 фев 2011 15:54


еми згъстяваи тогава с помалко брашно докато ти хареса на гъстота как е :Mr Green Fun
...маитапа на страна,аз си помислих че искаш да му вадиш душата на тоя ABF :wink: но щом ще ревизираш главата и искаш малко и да я "ошлайфаш" даваи както си предцениш ти за наи добре,всеки може да ти дава съвети кактотоще но все пак колата си е твоя и ти решавай...но не прекалявай и спазваи принципите дали ще да е за "резачка" или "ежедневка" че при всяка една от двете нещата са коренно различно и много трудно имат допир двете...да не кажа че нямат :wink:


Потребителски аватар
Punisher-GTI
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 13 май 2007 8:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот Punisher-GTI » Съб 26 фев 2011 19:26


до колко степен на сгъстяване е нормално да не стане така да се тарси друг вид гориво :mrgreen:


Потребителски аватар
Сиромаха
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 20:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Тутракан

Re: сгъстявана на АБФ

Мнениеот Сиромаха » Съб 26 фев 2011 20:03


До 0.6-7 спокойно,на 0.8-9 са гнездата.Не е проблем със стокови валове.Металната гарнитура е 1.65мм,буталата стърчат с 0.4мм :!: При 1мм гарнитура,разхлопани бутала и малко мръднали лагери какво става :horror: :?:
Аз резнах моята 0.6мм и блока 0.4 но това си е мой избор.При валове и полумесеците в буталата 1.5-2мм надолу.
Карам със 100 октана ОМВ.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта