Изчезнал GOLF MK1

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
D.D.T
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 21 сеп 2009 15:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Изчезнал GOLF MK1

Мнениеот D.D.T » Съб 11 дек 2010 15:51


Големиа талон е примен.Благодаря за съветите. :drunk




Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Изчезнал GOLF MK1

Мнениеот Дашо » Съб 11 дек 2010 18:03


Колегата с единичката да не се подведе, да я обяви за открадната, че така единствено себе си може да прецака. Веднага ще разберат, че лъже. Горе-долу разбирам от тая материя, така че е най-добре да се действа по начина, който описах в предния си пост. Но както колега си прецениш ;)

danail_3 написа:И аз бях тръгнал по същия път, но този същия полицаи (приятел) ми каза, че ще намерят свидетели, още повече че ти я "пускаш за издирване" 1 год (примерно) от както не е при теб и направо ставаш подсъдим за измама.
ПС. Ето намерих жалбата - разпечатваш в 2 екземпляра - единия остава при тях, другия със входящ № си вземаш. Само че сега е РУ на МВР, а не РПУ

Поправка, сега е РУ"П" ;)
А колега, това което си пуснал като образец на жалба е доста неефективно, защото това което ти описваш в нея са частноправни отношения, в които полицията не се меша ;) Ако имаш някой познат милиционер и я вземе присърце заради теб може да ти свърши работа, но принципно ... :no-no


Потребителски аватар
offside
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 29 апр 2007 20:42
Автомобил: Passat B5 1997
Двигател: 1.8 20v ADR
Местоположение: гр.София

Re: Изчезнал GOLF MK1

Мнениеот offside » Съб 11 дек 2010 18:18


Дашо написа:Колегата с единичката да не се подведе, да я обяви за открадната, че така единствено себе си може да прецака. Веднага ще разберат, че лъже. Горе-долу разбирам от тая материя, така че е най-добре да се действа по начина, който описах в предния си пост. Но както колега си прецениш ;)

Не знам какъв е проблемът. Казва че я е дал на еди кой си да си свърши работа и той вече 2 год (примерно) не иска да му я върне и не му е останало нищо друго освен да се обърне към полицията. Като няма предварителни договори или други писмени уговорки за парите които е взел не могат и копче да му кажат (ще е неговата дума срещу твоята). Колега след като не ти вдига телефона , пусни му един смс че ще се обърнеш към полицията да си я прибереш, може пък да се поуплаши и да почне той да те търси :да:
Поздрави!


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Изчезнал GOLF MK1

Мнениеот Дашо » Съб 11 дек 2010 18:23


offside написа:Не знам какъв е проблемът. Казва че я е дал на еди кой си да си свърши работа и той вече 2 год (примерно) не иска да му я върне и не му е останало нищо друго освен да се обърне към полицията. Като няма предварителни договори или други писмени уговорки за парите които е взел не могат и копче да му кажат (ще е неговата дума срещу твоята). Колега след като не ти вдига телефона , пусни му един смс че ще се обърнеш към полицията да си я прибереш, може пък да се поуплаши и да почне той да те търси :да:
Поздрави!

Колега ти не разбираш, че това са частноправни отношения, към които полицията няма нищо общо. Човекът купил единичката е дал пари за нея, той не я е откраднал. Така че не е извършил никакво престъпление. А това, че не е прехвърлена при нотариус е вина и на двамата, така че не може да се очаква полицията да "оправи работите". Надявам се сега ме разбра правилно :да: :beer


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Изчезнал GOLF MK1

Мнениеот forski » Пон 13 дек 2010 9:27


Пусни си жалба в полицията,мен така ме издириха за първата ми кола Опел Астра просто нямах никаква връзка с човека на когото се водеше колата.Колата беше регистрирана на инвалид и след две години или колкото беше там вече не помня беше изтекло инвалидното право и колата се водеше на негово име.И един прекрасен ден на вратата ми се появи един полицай и ми връчи призовка да се явя в местното РПУ защото имало подадена жалба срещу мен :shock :shock
Явих се писах обяснения и хората ме посъветваха по-най бързия начин да отида и да си оправя взаимоотношенията с въпросния жалбоподател,така и направих прехвърлих колата на мое име и всичко беше О.К.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 52 госта