Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Special mk3 » Нед 04 ное 2012 21:59


всесезонните гуми стават не и за България,тук при нас зимата снего почистването е зле и не може да караш с гуми който например са се опичали в жегите и да имат свойствата хубава мека зимна гума от подходящ каучук.
Летните са твърди а зимните колкото по мек е каучукът толкова по добре.
Така че аз съм против всесезонните защото не може една гума да е твърда за лятото и мека за зимата не става,хората са си го измислили Летни и Зимни гуми а вече българина иска ако може с един комплект 200х км да кара е не става просто.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12864
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 04 ное 2012 22:10


зимните колкото по мек е каучукът толкова по добре.


Нъц!Писах го и лани,Дебица-та е по-мека от Гоодридж-а,с който съм от миналата зима.Но от тея,твърдите съм по-доволен!


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот tisho_psg » Нед 04 ное 2012 22:21


stefan4o написа:Финансовият въпрос е повече от ясен. При цена 20-30 процента отгоре, както казваш, спестяваш едни 70-80% от втори чифт гуми. Като цена са по-изгодни от два чифта по гуми - зимни и летни. Въпросът е тоя компромис да устройва човекът, който ги ползва.

Спестяваш единствено от сигурността си на пътя.А на пътя не си сам!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Нед 04 ное 2012 22:24


tisho_psg написа:
stefan4o написа:Финансовият въпрос е повече от ясен. При цена 20-30 процента отгоре, както казваш, спестяваш едни 70-80% от втори чифт гуми. Като цена са по-изгодни от два чифта по гуми - зимни и летни. Въпросът е тоя компромис да устройва човекът, който ги ползва.

Спестяваш единствено от сигурността си на пътя.А на пътя не си сам!

Имах впредвид в общия случай, където качествата на тези гуми са достатъчно добри, за да бъдат употребени целогодишно (нека не забравяме, че някои гуми от евтиния клас зимни и летни отстъпват като качества на всесезонните). А не да катериш по планински райони с тях. Както и да е. Идеята на темата е съвсем друга, а не да си приказваме като в другите теми за зимните и всесезонните гуми и имат ли те почва у нас. :beer


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот tisho_psg » Чет 08 ное 2012 11:04


Идея си нямам кои са най-добрите всесезонни гуми.
Понеже тук почти всеки се аргументира с и безрезервно вярва на тестове на Ауто Билд,ADAC, и какви ли не още немски (и за мен пристрастни) организации,ще ви споделя резултатите от последния тест на зимни гуми в Ауто Билд в размер 205/55/16.
Та с две думи: всесезонните гуми са незадоволителни и се класират на последните места по всички показатели на сняг.С две думи не стават за нищо.На мокра настилка горе-долу стават,но том няма как да се пързалят на поразия :D Честито на всички вярващи на тестовете и любители на всеможещите гуми mhihi
*Забравих само да кажа,че тестваната всеможеща гума е Goodyear Vector 4 seasons.


bayspiro
Мнения: 906
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот bayspiro » Чет 08 ное 2012 13:00


Колега, ти ако искаш, си купувай и седмични гуми. Всеки търси това което му трябва.
Ти лично карал ли си с всесезонни гуми - дълбоко се съмнявам. Ако НЕ си, не ни проповядай тук за хубостите на рая и страхотиите на ада, без да си бил там. Аман от талибани и ортодоксални правоверни!
Ако си забелязал темата е за всесезонни гуми. Във форума има поне 5 теми да си мерите зимните и летните гуми.


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот kiril_bulgaria » Чет 08 ное 2012 13:00


Хайде пак при братята руснаци:
Tire Rack: Тест всесезонных шин размера 215/60R16 (2012)
http://news.colesa.ru/news/14528.html
А графиките с триъгълниците са класика. Там може визуално да сравнявате качествата на гумите, хубавите и лошите страни.

А тук ще видите различни тестове.
http://test.colesa.ru/

Но хубаво ги гледайте и четете написаното. За Русия хубавите гуми са тези, които са за арктическите райони и класацията за средноевропейска гума при тях не е валидна.
:D


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот tisho_psg » Чет 08 ное 2012 13:46


bayspiro написа:Колега, ти ако искаш, си купувай и седмични гуми. Всеки търси това което му трябва.
Ти лично карал ли си с всесезонни гуми - дълбоко се съмнявам. Ако НЕ си, не ни проповядай тук за хубостите на рая и страхотиите на ада, без да си бил там. Аман от талибани и ортодоксални правоверни!
Ако си забелязал темата е за всесезонни гуми. Във форума има поне 5 теми да си мерите зимните и летните гуми.

Хаха,аз лично не съм си купувал всеможещи гуми,нямам и намерения да си купувам.Може би само ако карах колата от гаража до улицата (2-3метра) само щяха да бъдат удачен избор за мен.При положение,че карам на сняг зимата и на нагорещен до разтапяне асфалт през лятото за какво ми е всеможеща гума???
Аз споделих в темата тест в който участва всеможеща гума на ауто билд.Смятам,че е полезно за всеки в темата да знае какви са зимните възможности на тази гума. И дали ще пиша тук и какво ще пиша решавам само аз,ти може да забраняваш проповядването у вас на детето ти или да се пробвай с някой друг роднина mhihi

Последна промяна от tisho_psg на Чет 08 ное 2012 13:49, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Чет 08 ное 2012 13:48


Може ли да дадеш линк към тоя тест, същият ли е, който бях дал в темата за зимните гуми? Щото по спомен въпросните 4сезонни в някои типично зимни дисциплини бяха пред Тойо, ако не ме лъже паметта. mhihi


Потребителски аватар
XaxoXaxo
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 06 юли 2004 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот XaxoXaxo » Чет 08 ное 2012 13:52


Много ме радва как някой се опитва да убеди всички останали кое е хубаво за тях и какво трябва да направят :)
Моето лично мнение е, че в България зимните гуми са по-скоро екстра, в никакъв случай не са необходимост. Те са за климата на Скандинавия. Тук има 20 дни в годината сняг от които 2-3 когато има и на пътното платно. Само при снеговалеж. След това го чистят и няма проблеми.

И да не съм офф, Vredestein Quatrac са много сполучливи всесезонни гуми. Не мисля, че отстъпват на GY, но те са и почти на същата цена. Много добре стои колата с тях и на мокро и на сняг.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот tisho_psg » Чет 08 ное 2012 13:56


в ръцете ми е списанието,мода да го подаря на феновете на тези гуми :)
не знам имат ли сайт с класирането още...
дано се чете от снимката
Прикачени файлове
2012-11-08-204.jpg
2012-11-08-203.jpg


Pinto_mm
Мнения: 298
Регистриран на: Пон 06 дек 2010 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Qgoda

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Pinto_mm » Чет 08 ное 2012 13:58


Преди 6 години като взех колата паричните средства бяха на привършване, но взех 2 всесезони гуми DEBICA NAVIGATOR 2 и ги карах 2 години като предни, сега са отзад. Останах доволен и след това взех още 2 всесезонни, този път Кумхо. Тъй като живея в град където рядко се задържа сняг от 01.11 до 31.03 карам с Кумхото отпред, а през останалото време карам с летни. Отзад зиме и лете си стои Дебицата. За сега съм доволен от комбинацията. Преди колегите да започнат да спорят ще кажа, че тази комбинация не е добра на места където има много сняг. Всесезоните гуми не са и много добри през топлия сезон.


Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот MK4 » Чет 08 ное 2012 14:00


XaxoXaxo написа:Тук има 20 дни в годината сняг от които 2-3 когато има и на пътното платно. Само при снеговалеж. След това го чистят и няма проблеми.


Да де ама ако през тия 2-3 дни когато има сняг по платното ме удари отзад някой философ дето не може да спре с всесезонни или летни гуми щото е решил да спести 300-400 лв, ше трябва да му увия волана около врата mhihi

Като няма пари за зимни гуми има метро и автобус :idea:

Аман от пестеливци по пътищата... един кара с 80 км/ч по магистралата че му харчела по-малко колата, друг с всесезонни гуми в снега, трети набил ксенон на рефлекторния фар с оребрените стъкла и ми вади очите от един километър, някъв ужас е настанъл....


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот tisho_psg » Чет 08 ное 2012 14:02


XaxoXaxo написа:Моето лично мнение е, че в България зимните гуми са по-скоро екстра, в никакъв случай не са необходимост. Те са за климата на Скандинавия.

Колега,ти зимата излизаш ли навън,виждал ли си сняг? Не знам как да опиша изказването ти освен като ГЛУПАВО. Не подозирах,че има хора разсъждаващи по този начин :shock
Лукс е да караш всяка година с нови зимни гуми,компромис и риск е да караш с всесезонни,а опит за самоубийство да караш с летни гуми през зимата.


Pinto_mm
Мнения: 298
Регистриран на: Пон 06 дек 2010 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Qgoda

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Pinto_mm » Чет 08 ное 2012 14:15


Питам се защо някои колеги мислят, че със всесезони гуми колата става неуправляема и не вършат никаква работа. С риск да си навлека гнева на някои специалисти ще кажа следната богоохулна мисъл. Нова всесезонна гума е много по добра от зимна на Н-години и е доста по-безопасна. Освен това всесезонна гума от добра марка е по-добра от зимна на някоя "куче" марка. Не случайно производителите слагат маркировка снежинка на всесезоните гуми. И пак казвам, не става въпрос за места където постоянно е заснежено или за излети в планината през зимата. На места където не се задържа сняг сякаш е по-важно гумата да е устойчива на мокър път, а някои зимни гуми отлични на сняг не са много добри на мокър и хлъзгав път.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта