Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
boqn92
Мнения: 324
Регистриран на: Нед 12 фев 2012 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот boqn92 » Чет 08 ное 2012 14:24


Зима - Мишелин Алпин А4 личен опит.
Лято - Вредещай (Vredestein) спорттрак 3 личен опвт.
Всесезонни - нямам представа но без да се изказвам залагам на Мишелин.




Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот tisho_psg » Чет 08 ное 2012 14:39


Колега Pinto_mm,ти май се опитваш да се самоубедиш в правилния избор на гуми който си направил :D
Влизайки е твоя стереотип на мислене мога да кажа така:
1. Нова Зимна гума е много по добра от всесезонна на Н-години и е доста по-безопасна.
2. Зимна гума от добра марка е по-добра от всесезонна на някоя "куче" марка.
3. Аз целогодишно си пътувам достатъчно извънградско.Тази зима може да ми се наложи да пътувам от София до Варна,Бургас,Видим,Монтана,Бяла Слатина,Стара Загора,Русе,Велико Търново,Сандански,Петрич,Боровец,Смолян,Мадан,Банско,Витоша,Златоград, и много други населени места.Сега трябва да се моля и да стискам палци времето тогава да е топло,да не се е задържал сняг,лед,киша и ако може да е сухо най-добре и малко над 0 градуса за да е чудесно с всесезонна гума!?
За тези дето зимата не си карат колата или я карат на 1-2км по очистени пътища само,всесезонна гума е чуден избор! Познавам такива хора.Вероятно много от тях пишат в тази тема и са щастливи от избора на гуми който са направили :да:


Pinto_mm
Мнения: 298
Регистриран на: Пон 06 дек 2010 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Qgoda

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Pinto_mm » Чет 08 ное 2012 15:57


Колега наистина доста си остроумен. Предполагам, че си адвокат или нещо подобно. Те успяват така да отклонят въпроса, както на тях им е удобно. Има тема за всесезонни гуми и пиша в нея от личен опит. Пак си проверих писнията и никъде не видях да съм писал, че не трябва да се кара със зимни гуми или нещо подобно. Напълно съм съгласен, че когато се пътува на дълго трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си с добри зимни гуми през зимата. Най доброто решение е 4 зимни и 4 летни гуми от най-елитните марки на отделни джанти. И накрая не се само убеждавам или да влия на някого. Просто има тема и пиша личното си мнение точно по темата. Спирам до тук. Намери си някой друг да спориш с него.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот tisho_psg » Чет 08 ное 2012 16:19


А ти сигурно работиш като фурнаджииска лопата,защото твоето лично мнение веднъж е за задължително зимни гуми през зимата,пък предното мнение е за всесезонни който били по-добрия избор при там някакви условия.Те фураджииските лопати така се въртят.
Не е нужно да ми отговаряш,не искам да се извъртиш и на трета страна,а и без това нищо не казваш.
И моля ви,пишете по темата без да изпадате в лични отговори,защото се получават реплики,дуплики и се пълни темата с глупости.


stefan_doc
Мнения: 303
Регистриран на: Вто 27 май 2008 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan_doc » Чет 08 ное 2012 16:53


Абе колеги, като пусках темата очаквах конкретни отговори с марки и модели - то всички знаят, че най-добрата всесезонна гума е Goodyear Vector 4, ама примерно някой да каже ползвам такива и такива вече 3 години, и зимата още се държат добре, нещо такова...


Потребителски аватар
XaxoXaxo
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 06 юли 2004 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот XaxoXaxo » Чет 08 ное 2012 20:09


MK4 написа:Да де ама ако през тия 2-3 дни когато има сняг по платното ме удари отзад някой философ дето не може да спре с всесезонни или летни гуми щото е решил да спести 300-400 лв, ше трябва да му увия волана около врата mhihi


По принцип е безмислен този спор, всеки си е прав за себе си. Но тази ситуация аз я виждам по друг начин. Аз като карам с всесезонни гуми си правя сметка и спирам по-внимателно. Много по-вероятно е да те удари някой келеш, който е сложил змини гуми и вече си мисли, виджаш ли имам зимни гуми, може да си карам както и лятото. Защо съм дал тези 400 лв ако трябва да внимавам...

tisho_psg написа:Колега,ти зимата излизаш ли навън,виждал ли си сняг? Не знам как да опиша изказването ти освен като ГЛУПАВО. Не подозирах,че има хора разсъждаващи по този начин :shock
Лукс е да караш всяка година с нови зимни гуми,компромис и риск е да караш с всесезонни,а опит за самоубийство да караш с летни гуми през зимата.


Както казах, нито ще те убедя в моето мнение, нито ти в твоето. Живея в София от бая отдавна. Не знам ти откъде си, но тук традиционно си има много сняг през зимата. Преди време се чистехе 2 улици на кръст. Никгоа не ми е пречело, че има много сняг. Сега като завали малко сняг става някаква драма... Но все пак, сега всички са рейсъри :)
Но ако не се чувстваш сигурен в колата си, естествно ще ти препоръчам да си купиш най-скъпите зимни гуми. Те ще карат вместо теб :beer


Quottzot
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Quottzot » Чет 08 ное 2012 20:23


Имам малък опит с всесезонни гуми (около 25 000км) на няколко различни коли, като мнението ми за този вид гуми е по-скоро неутрално. Лятото се държат добре, като летни, но в завои с по-висока скорост поскръцват, което липсва при качествените летни гуми и дава чувство на несигурност, но пък те кара и да караш по-бавно.
Зимата в средно дълбок сняг върху асфалт, без лед отдолу, се справят доста добре, но на лед или утъпкан сняг са като летни. При мокра настилка, обаче се представят учудващо добре за мен, затова мисля че всесезонните гуми са по-скоро за хора, които не минават много километри на година, и малка част от тях са при ниски температури или при хлъзгава настилка. Компромис, както откъм поведение, така и от безопасността.


todor1234
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 31 яну 2014 1:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот todor1234 » Пет 31 яну 2014 22:37


Значи само да изнясня. Всесезонна гума е гума с маркировка M+S и Снежинка (Snowflake).
Това е всесезонна гума! Само обозначението M+S не стига.
Иначе хубавите и всесезонни гуми ,които спират на сняг както и зимната гума са само 2.
Vredestein Quatrac 3 - която аз карам и са перфектни.
и Goodyear 4Vector.

Това са . Самата снежинка към маркировката M+S гарантира за спирачен път на сняг в рамките на зимна гума.
Успех!


bayspiro
Мнения: 906
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот bayspiro » Нед 02 фев 2014 14:21


Колега, аз карам вече 2г с Ханкоок Оптимо 4 сИзонс. Качеството е добро за мен и моя начин на каране.Както един колега писа,на мокро са много добри.


Потребителски аватар
focke-wulf
Мнения: 218
Регистриран на: Нед 28 окт 2007 15:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот focke-wulf » Нед 02 фев 2014 15:40


Преди години карах Голф 2-ката с Vredestein Quatrac 2 - гумите се представяха много добре и зима и лято, а и тогава хич не бяха евтини. Даже бих казал, че зимата бяха по-добре от разните там евтинджоси - конкретно на сняг/киша от чисто нови FALKEN. Новия модел би трябвало да е още по-добър.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот silent » Нед 02 фев 2014 18:01


+1 за мнението на последния колега подкрепям изцяло....по добра от зимните евтинджоси...


yani13
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 29 ное 2008 5:54
Автомобил: golf 3
Двигател: AEK 1995
Местоположение: Бургас

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот yani13 » Вто 04 фев 2014 20:51


62000 с Kumho без проблеми зимата и лятото малко по шумни са.Всичко зависи от ЗКУ.


Потребителски аватар
mariovasi
Мнения: 1787
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 17:51
Автомобил: Skoda scala 110kw DSG 2020
Двигател: TSI
Местоположение: Г. Оряховица/В.Търново

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот mariovasi » Съб 23 авг 2014 9:22


Може защо не ,в зависимост къде шофира (какво шофира как,използва ли главата си)...ако е само хладно става.
Колежката ми с всесезонни гуми Kumho шофира 4x4 из преспите и си спира , но разумно...жена(с всезсезонни)!


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот НарКол » Сря 03 сеп 2014 10:10


Колеги, ще слагам всесезонни гуми, че ми писна по два пъти годишно да давам пари на гумаджиите и да ми щърбят джантите. :mhihi
Въпросът ми е: имаме ли нещо като фирмен магазин за гуми, проверен доставчик?
Не искам да купя някои ментета, марката не е толкова от значение.


tabu_bg
Мнения: 116
Регистриран на: Пон 02 авг 2010 10:08
Автомобил: Nissan Navara
Двигател: yd25ddti
Местоположение: Козлодуй/София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот tabu_bg » Чет 04 сеп 2014 20:56


Истината е да не разчитате на гуми, ако ще да сте дали и 1000 лева за 4 броя снега си е сняг и ледът си е лед !4 парчета гума са нищо, карайте бавно и спирайте от рано...аман от самоубийци дето са си купили "нещо" и дай да си оправдаят покупката.А по темата-цената говори за гумата няма какво толкова да ги дъвчем така или иначе ще ги изтрием рано или късно.
Послепис:Карайте с главата си и не разчитайте на коли,гуми,системи,предавания и прочее!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта