Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот gugun4u » Пет 05 сеп 2014 11:40


Добре де, мислех да не пиша по темата, защото реално не съм ползвал на лична кола такива гуми, а само ограничено на служебна, без да влизам с тях в екстремни условия, но немога да разбера защо някой хора се опитват да кажат как гумата няма значение, и е важно само дали си внимателен шофьор. Абе хора ти и с 50 да караш, като ти изкочи някакъв пешеходец от нищото с тъмни дрехи след 5 следобяд зимата, и спирачния ти път е 10 метра повече, защото гумите не са важни, а само да си внимателен, после кой ще съдят. То недай боже да се случва, може да си с най - хубавите гуми на света и пак да стане белята, ама твърдения от сорта карай внимателно и немисли за гумите, мога да се съглася само в частта карай внимателно. И още нещо, за по - голямата част от страната, зимата става много студено, лятото горещо. Тия гуми, като смеси са нещо средно между меки и твърди. Освен, че не са напълно адекватни, нито за лято, нито за зима, не се ли износват повече от лятна гума през лятото. Ако е така, какъв ти е кяра да ги вземеш, като ако теглиш чертата, дори няма да си много на далавера финансово. Лично моето мнение, е че такива гуми са оправдани за страни като Англия, или пък ако караш колата сравнително малко, и нямаш абселютно никакво желание и намерение да я караш като падне сняг или замръзне пътя.




tabu_bg
Мнения: 116
Регистриран на: Пон 02 авг 2010 10:08
Автомобил: Nissan Navara
Двигател: yd25ddti
Местоположение: Козлодуй/София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот tabu_bg » Съб 06 сеп 2014 6:36


Лично аз на мой автомобил не съм слагал зимна/летна гума и никога не съм имал проблем или опасност от сблъсък.Обратното мой приятел надъхан от факта че има зимни гуми предприе рисковано пътуване зимата и се обърна с автомобила си и да ако имах парите за нови зимни/летни на 4 години да бих карал с 2 чифта, понеже ги нямам карам с нови всес. на 4 години, и повярвайте ми и не спорете на гума не се разчита, разчита се на сивото вещество в главата и ако трябва не с 50 а с 20 ще караш !


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот НарКол » Съб 06 сеп 2014 7:21


Колега tabu_bg, съгласен съм с теб -няма по-важно от ЗКУ. :th_up Кажи с какви гуми караш. :bowdown Ако държат 4 години и аз може да си купя от тях, щото карам по 5-6 хил. км на година.


tabu_bg
Мнения: 116
Регистриран на: Пон 02 авг 2010 10:08
Автомобил: Nissan Navara
Двигател: yd25ddti
Местоположение: Козлодуй/София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот tabu_bg » Съб 06 сеп 2014 11:22




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот silent » Съб 06 сеп 2014 20:51


добра статия дано повече хора я прочетат...не че надъхани пост тинейджъри стъпили на богатия си шоферски опит ще спрат да се дърлят по форумите колко са праведни с новите си зимни гуми нищо че ще трябва да маат три месеца буркани от село ....нооо все пак поучително ще е и за тях....


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот gugun4u » Съб 06 сеп 2014 22:27


Някой се мъчат да отрекат ползата от зимните гуми ли, гроздето ли е кисело, немога да разбера. Естествено, че най - важното е кой как кара. То и на напълно сухо и ясно време се избиват маса народ :banghead . Но някой да се опитва да твърди, че няма полза да сложиш зимни гуми през зимата и летни през лятото за страна с климата на България (с изключение на някой югозападни и югоисточни райони) е меко казано :screwy Едно е да нямаш възможност, едно е просто да не караш като условията са кофти, ама да твърдите, че няма полза :banghead Всесезоните гуми са направени най - вече за страни с мека зима и меко лято, и в които вали много, толкова ли не е ясно. Тия гуми са най - добри на дъжд, могат да са поносими при малко киша киша и сняг, и да не се износват мега бързо през лятото.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот НарКол » Нед 07 сеп 2014 8:00


gugun4u написа:Тия гуми са най - добри на дъжд, могат да са поносими при малко киша киша и сняг, и да не се износват мега бързо през лятото.


Е те това се иска в задачата! :th_up
Иначе ако става на въпрос, карах колата едно лято със зимните (за протокола, марката е Ласа), защото бях решил да ги хвърлям (на 10-ина години са все пак). Напук на моите очаквания, не забелязах грайфера видимо да се износи. Само дето много скърцат и свирят на топлия асфалт. После ги карах още една зима. Ама викам вече да ги сменям, че остаряха и преди всичко - не ми се занимава всяка пролет и есен с гумаджии и разнасяне на гуми. :beer


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот silent » Нед 07 сеп 2014 16:15


gugun4u написа:Някой се мъчат да отрекат ползата от зимните гуми ли, гроздето ли е кисело, немога да разбера. Естествено, че най - важното е кой как кара. То и на напълно сухо и ясно време се избиват маса народ :banghead . Но някой да се опитва да твърди, че няма полза да сложиш зимни гуми през зимата и летни през лятото за страна с климата на България (с изключение на някой югозападни и югоисточни райони) е меко казано :screwy Едно е да нямаш възможност, едно е просто да не караш като условията са кофти, ама да твърдите, че няма полза :banghead Всесезоните гуми са направени най - вече за страни с мека зима и меко лято, и в които вали много, толкова ли не е ясно. Тия гуми са най - добри на дъжд, могат да са поносими при малко киша киша и сняг, и да не се износват мега бързо през лятото.

Сигурен съм колега че ти имаш голям опит за да се изказваш особено компетентно.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13447
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот kris11 » Нед 07 сеп 2014 18:55


Е няма такава помия като тия всесезонни гуми. Ни риба -ни рак. Преди са ме задължаваха за икономии да слагам на служебната такива. Около есенно време биват.Зимата при малко заледяване буксуват, за сняг да не говорим-влезеш ли няма излизане - пили върти и няма излизане. Лятно врене не псира като хората , пиши в завой при потегляне.
Скоро и тука ще го вкарат в ЗДП зимни и летни и при произшествие акт със солидна глоба.
Който няма пари за зимни гуми да не кара зимата ,л а не да се блъска в други защото не може да спре с галошите.
И не ми говорете, че нямате пари след като слагате ксенони , лети джанти 16/7/8, музики и т.н.


Pinto_mm
Мнения: 298
Регистриран на: Пон 06 дек 2010 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Qgoda

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Pinto_mm » Пон 08 сеп 2014 8:35


Три години карах отпред с http://promogumi.bg/Tyre/8808956106485/Kumho%20Solus%20KH21%20175/70%20R13%2082T%20/ и бях изключително доволен. Не са ми правили проблем нито зимата, нито лятото. Живея на малък баир и не ми се е случвало да не мога да го изкача. Не си спомням и да са ми боксували. В момента си карат старините като задни. Миналата година посъбрах малко пари и за отпред си взех 2 летни и 2 задни монтирани на отделни джанти. Не усетих някаква разлика от всесезонните. Само да уточня, че си карам нормално, не съм състезателен тип и живея в град, където зимата е мека.


Потребителски аватар
vezo
Мнения: 61
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 14:46
Автомобил: Polo 6N
Двигател: 1043cm3 AEV 1996
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот vezo » Сря 17 сеп 2014 17:37


Hankook Centum 720 155/70/13

За малки коли като Полото всесезонни гуми са напълно достатъчни


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13447
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот kris11 » Сря 17 сеп 2014 18:23


При нас е проблем. Вечерта вали дъжд, по някое време падат температурите , силен вятър и сутринта е лед. Естествено опесъчаване, луга започват по около обяд. Отивай на работа сутринта :screwy
Хайде карай с всесезонни гуми тогава.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот НарКол » Сря 17 сеп 2014 21:12


Колега kris11, срещу лед не помага нищо освен шипове или вериги. :banghead
Миналата година тука имаше поледица при която беше трудно дори да ходиш, какво остава да караш кола. :bishop


bayspiro
Мнения: 906
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот bayspiro » Чет 18 сеп 2014 20:21


kris11 написа:При нас е проблем. Вечерта вали дъжд, по някое време падат температурите , силен вятър и сутринта е лед. Естествено опесъчаване, луга започват по около обяд. Отивай на работа сутринта :screwy
Хайде карай с всесезонни гуми тогава.


Се с такива карам вече 3 години и нищо -вървят си! icon_idea

ПП Колегата е прав - на лед само кънки помагат :mhihi


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Всесезонни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот gugun4u » Съб 20 сеп 2014 0:17


Тъй като някой хора тук упорито продължават да спорят, и да твърдят, че едва ли не летните и зимните гуми са направени за пъпчиви газари, а всесезонните са най - големите, ето и малко факти, ако и с тях тръгнете да спорите, вече незнам:
https://www.youtube.com/watch?v=L2wTg0l3_wI
https://www.youtube.com/watch?v=clSC7APitaQ
https://www.youtube.com/watch?v=j32vXbe-JBk
https://www.youtube.com/watch?v=JGfvyPtYR0Y
:banghead :banghead :banghead :screwy :screwy
Пак повтарям, едно е да нямаш финансови възможности за 2 комплект гуми и просто да не караш като условията се влошат, или да живееш в Англия, където през 95% от времето е дъждовно, без екстремни температури, ама моля ви се, да твърдите, че всесезонните вършат същата работа тук, че дори и по - добра :screwy :banghead



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта