Избор на багажник за покрива

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Избор на багажник за покрива

Мнениеот brum » Пон 04 яну 2010 11:20


Избор на греди е за багажник за пасат B5, седан. Темата я пускам тук, защото някой с друг модел (голф например) може да има какво да каже, и в подфорума за пасата да пропусне темата.

Порових се доста за оферти по мрежата и някой ми се струват безумно скъпи. Офертите който съм гледал са Thule Rapid System 750 - 366лв железният, 466лв алуминиевият, Atera Signo Roof Racks - 247лв железният и 297лв алуминиевият до HAKR - 180лв железен и 220лв алуминиев. За HAKR има талони за 6% отстъпка и цените стават прилично добри.

На външен вид разликите не ме интересуват, интересува ме кое ще пази достатъчно боята на колата и е читаво. Обаче нещо не мога да намеря информация относно това в мрежата. А ще ми е трудоемко да обиколя местата от кадето са офертите. Товароносимостта също не ме притеснява много - ще се носят 4 сноуборда, всеки по 5кг.

Какво можете да ме посъветвате? На какво трябва да се обърне внимание? За какво да внимавам? Каква е разликата спрямо алуминиеви греди и желязни (не може да е само заради външен вид, щото почти никой няма да даде 100лв отгоре за това)?




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6158
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот VWGT » Пон 04 яну 2010 17:36


желязото ще почне да ръждясва при нараняване на боята


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот brum » Пон 04 яну 2010 17:41


Желязото не е боядисано, а има ПВЦ изолация. Вероятността да се нарани до толкова тя, че да почне да ръждясва ми се струва много малка.


cucurko
Мнения: 48
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 14:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот cucurko » Пон 04 яну 2010 19:03


Аз окомплектовах моя Голф 4 с алуминиеви напречни греди на Neumann и съответните приставки за ски на HAKR.

Напречните греди са достатъчно надежни и здраво изпълнени, но са по-елементарно направени в сравнение с Thule. Нямат заключване, което можеш да доплатиш и да си вземеш, но поне за Голф не е необходимо, тъй като е практически невъзможно да бъдат свалени при завторени врати. Не знам какво е захващането на Пасат, но на мойта кола планките, които влизат под уплътнението и се хващат за конзолките са гумирани и докосват леко боята единствено под уплътнението на покрива, така че те не могат на надерат боята. Няма никакъв начин гредите да се откачат в движение. Лапите, които стъпват върху покрива също са гумирани отдолу, предполагам, че тук няма особена разлика между производителите. Каквото и да сложиш има някакъв шанс да остави леки, най-вероятно незабележими, следи върху боята поради прашинки и вибрации, все пак се допира до покрива.
Като цяло напречните греди ми харесват и мисля, че с тях няма да има никакъв проблем. Аз дадох 40те лева повече за алуминиеви.

Приставките на ски на HAKR са леко паянтово направени, в смисъл, че оста около която се върти горната част при отваряне и затваряне не е достатъчно дебела и стабилна по мойте критерии и също затварянето е пластмасово, но това е по-скоро субективно усещане, защото се суче, когато е отворен, при затворено положение не мисля, че може да се счупи.

Алтера може и да нямат необходимите приставки за твойта кола, поне в Escadra имаха само няколко модела.

Виждам, че си от София, багажникът го купих от едно магазинче до ресторант Капри, в локалното на Цариградско Шосе, малко преди х-л Плиска в посока центъра.


Потребителски аватар
jijibs
Мнения: 698
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 10:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас, Golf 3, AEA

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот jijibs » Пон 04 яну 2010 20:14


Преди година търсихме багажник за едно служебно пежо. Обиколихме града (за Бургас става дума) и най-богат избор имаше на Практикер. Различават се по захващането, но трябва да се гледа внимателно (помня че правихме някакви подобрения). Ползвахме го за пренасяне на слънчеви колектори. Нямаше проблеми, обаче това е алтернативен вариант според мен, но пък ставаше дума за под 100 лв пари. Имаше други оферти от по 15-20 лв :не:


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот dragozow » Пон 04 яну 2010 21:18


Здрасти, в последния брой на Аутобилд имаше тема за багажниците на покрива. Виж дали тук няма да намериш нещо:

http://www.kalocom.com/


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот brum » Вто 05 яну 2010 13:51


Избрах си. Атера за 210лв гредите, специално за VW Passat Limousine, за моделите след 10/1996. Даже го дават за натоварване 100кг. Железен е и има дразнато на едно място, че даже малко ръжда е хванал там, ама довечера ще се погрижа за това. Ляга повече от перфектно на покрива. Допълнително платих за ключалките обаче. 30лв за 4 патрончета за заключване. А по книжка гредите са произведени 05/2000 година.

Намерих една изостанала бройка в http://www.bagajnik.bg/. Имат и доста добри цени за продуктите на NEUMANN. До колкото разбрах от нет-а човека ходи събота на пазарчето на стадиона и продава и там.


Потребителски аватар
eos
Мнения: 1670
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот eos » Сря 06 яну 2010 11:14


В магазин SLS на бул.Черни Връх съм виждал всякакви багажници, мисля че бяха на THULE


cucurko
Мнения: 48
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 14:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот cucurko » Сря 06 яну 2010 11:37


brum написа:Намерих една изостанала бройка в http://www.bagajnik.bg/. Имат и доста добри цени за продуктите на NEUMANN. До колкото разбрах от нет-а човека ходи събота на пазарчето на стадиона и продава и там.


Чесито, безпроблемна употреба :)

Иначе това е магазинчето, за което казах, не знаех, че имат сайт. И да, човекът събота и неделя е на пазара, поне миналата година беше така.


WV Кafer
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 29 окт 2009 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот WV Кafer » Пет 22 яну 2010 23:25


От ОРИГИНАЛНИЯ БАГАЖНИК ЗА PASSAT 3B...По-добро НЯМА !!!
Продавам такъв багажник .


Потребителски аватар
mopowah
Мнения: 322
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 10:19
Автомобил: Mercedes C220d T -- VW ID3 Max
Двигател:
Местоположение: DK

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот mopowah » Вто 09 фев 2010 17:43


А аз продавам оригинален за B6 2005+ :)

viewtopic.php?f=45&t=168183


Потребителски аватар
kaloqn84
Мнения: 43
Регистриран на: Съб 15 ное 2008 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот kaloqn84 » Нед 18 дек 2011 14:38


колеги използвам темата да попитам за пасат б3 93г.седан имали релси за багажник на покрива защото имам място за захващане като на комбито о не съм виждал на седан да има релси за багажник.


Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот Bucket » Вто 20 дек 2011 19:14


Колега един съвет, изобщо не си купувай споменатите по-горе Neumman и Hakr.
За моята кола търсих и най-доброто решение от към качество и най-вече цена в тези трудни времена е нещо марково втора употреба!
Специално тези двете марки като обиколих магазинчетата и погледнах и държах в ръцете си scare
Паянтова история, алуминиеви греди завършват в пластмасов механизъм от 10-то качество, огъва ти се в ръцете и всичко това на цени 180-220-260лв?! :banghead:
Това което предполагам е, че това средно качество продукти купени за без пари от някъде и тук има слагаме редовната 300% печалба ;)
Съвсем сериозно търси само втора ръка по форуми, пазари и т.н.
Ето ти една идея:
http://www.pss.bg/forum/viewtopic.php?t=10509
Знам, че са за Пасат комби, но е ориентир ;)


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот Петър Петров » Сря 21 дек 2011 0:54


kaloqn84 написа:колеги използвам темата да попитам за пасат б3 93г.седан имали релси за багажник на покрива защото имам място за захващане като на комбито о не съм виждал на седан да има релси за багажник.

Намираш от комби късите шини, малко доработка, по три дупки в тавана от двете страни и става перфектно! Малко странно те гледат, щото заводско го няма, ама нали върши работа - носи палатки, столове, въдици, резервна гума и още малко различни товари


Потребителски аватар
kaloqn84
Мнения: 43
Регистриран на: Съб 15 ное 2008 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на багажник за покрива

Мнениеот kaloqn84 » Сря 21 дек 2011 19:46


благодаря колега за информацията,аз днес гледах един пасат комби с късите шини това си мислех пък и видях че шините за пасата са на 3 части и дори да дойдат дълги може да се скъсят и да се паснат.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki и 56 госта