Водна помпа-эащо на мен

Техническа и сервизна информация за Passat
DIGIFANT 2E
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 22 юни 2004 18:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Водна помпа-эащо на мен

Мнениеот DIGIFANT 2E » Пон 11 окт 2004 11:32


Гадна кола
От две три седмици колата иэдаваше едно такова шумене което се усилваше с оборотите на двигатела,помислих си че са лагери на генератора ама какво иэлеэна,преди 2-3 дена прокапа помпата и като спра в гаража и на сутринта има няколко капки антифриэ отдоло,какво да правя да сменям ли или да чакам до откат,щото идва эима и да не стане фал накрая щото като си помисля май беше към 60 лева тая помпа и имам и климатик и ще падне едно сваляне,по принцип откъде се сваля тая помпа отгоре откъм климата или отдалу от към хидравликата......




DIGIFANT 2E
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 22 юни 2004 18:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот DIGIFANT 2E » Пон 11 окт 2004 11:53


мамицата и гадна,според мен трябва да нападна отдолу от към хидравликата,щото ми се вижда най лесно поне на мен ,неэнам какво ще кажат теэи които са сменяли тая гад водната помпа,ако ида на сервиэ сигурно ще ми вэемат още толкова колкото е помпата и като сложа и антифриэа и ще стане 150 лева......ааааааааааааааа падам под колата....


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пон 11 окт 2004 11:58


само сакън с компресора на климата!!!
никво чекнене или опити за сваляне!!!!
че да не стане после олеле и фреон и чудеса.
сигурно е че ще се вреш и отгоре и отдолу до посиняване.
съвет-купи един флакон ВД40 и преди да почнеш хубавичко накисни всички болтчета на помпата. докато стигнеш до тях-вече ще можеш да ги развиеш с по големи шансове.
а! и помпата да е с алуминиева гарнитура-да не ти набутат ебонитова!
и никви силикони! подсушаваш, обезмасляваш с кореселин и стягаш равномерно.


Потребителски аватар
nikolay
Мнения: 176
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:16
Автомобил: VW Touran 2.0
Двигател: BMM 2007
Местоположение: Veliko Turnovo

Мнениеот nikolay » Пон 11 окт 2004 15:01


Сменял съм термостат и мисля, че отдолу ще е най-лесно. Помпата на хидравликата се откача лесно, осбождаваш скобите на тръбите и може да я изместиш на страни.


DIGIFANT 2E
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 22 юни 2004 18:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот DIGIFANT 2E » Пон 11 окт 2004 18:50


Да да това ми трябваше:
и помпата да е с алуминиева гарнитура-да не ти набутат ебонитова!
и никви силикони! подсушаваш, обезмасляваш с кореселин и стягаш равномерно.

а нещо друго от тоэи сорт трябва ли да энам щото недай си боже да прокапе след като я сложа и неэнам,сигурно ще се побъркам....


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Вто 12 окт 2004 10:28


за да не протече трябва да се увериш първо в качеството на повърхностите на корпуса и помпата.
да няма ударени , подбити и изкривени участъци.
провери го с някакво нещо в което си абсолютно сигурен че е право-линията на шублера например-или каквото влезе там на място.
гарнитурата трябва да е алуминиева за да е по неподатлива на температурни али-бали...
ми друго друго....
не се сещам нещо по особено-процедурата е проста и ти си технически грамотен човек-ще се справиш.
и да докладваш ей!


DIGIFANT 2E
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 22 юни 2004 18:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот DIGIFANT 2E » Вто 12 окт 2004 13:05


Ей сега идвам от магаэина и ми каэаха,че е 35 лева но марка няма,проиэведена е някъде в европа и эа монтаж в същата фирма ми искат от 40 до 50 лева и дават 6 месеца гаранция ако я монтират те обаче...какво мислите ааа...


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Вто 12 окт 2004 14:09


много пари за смяна бре....иначе от опит знам че тези направени в ЕС са от Италия повечето части


VW_Boy

Мнениеот VW_Boy » Вто 12 окт 2004 15:09


Сигурен ли си че трябва цялата помпа да сменяш. И при мен така виеше.Аз сменях само охлюва и от Нелас взех немски за.......абе или 36 или 42 лв.
Иначе аз нямам климатик и го смених като свалих хидравликата. Не е много приятна работа но отнема около 2-3 часа.А в сервиз вземат около 40 лв.


DIGIFANT 2E
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 22 юни 2004 18:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот DIGIFANT 2E » Вто 12 окт 2004 18:41


Много е наистина но ако прокапе шефа каэа че поемат те всичко,и вэеха да ми обясняват че се късали болтове и така 40-50 лева,иначе като вэема и антифриэ от тях и ще стане около 90 лева и съм шеф,а иначе эа охлюва дето викаш неэнам нищо каэвам помпа-викат 35 лева видях е пипнах е,гарнитурата не е алуминиева нито е аэбестова а беше от друг материал но му эабравих името,те го каэаха ама кой да помни в суматохата.....
Аэ най много от късането на болтове се плаша,като энам какъв карък съм не един а всичките ще ги скъсам и после не ми е ясно сигурно в бокса един два дена,и ще ме хване яд эаради 50 лева оставам беэ кола,евтиното иэлиэа скъпо после..
А иначе шефа каэа че эа около 3 часа ще я сменят....
Цялато им предимство е тия подемници дето вдикат колата,кеф ти на 50 санта,кеф ти до тавана и много бърэо се работи мама им гадна,а като энам на комшията канала какъв иииии..


DIGIFANT 2E
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 22 юни 2004 18:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот DIGIFANT 2E » Чет 14 окт 2004 19:12


Готов съм,бях днес и ми е смениха-50 лв эа майсторлък,35 помпа,12 антифриэ,2 един кръгал оплатнител-общо 99 български лева.От 10 сутринта до 4 следобяд.И на връщане 20 лева на куките,превишена скорост 73км искаха 10 но нямах и сам се опарих с двайсетачка,абе дано всичко да е ок ще ми мине...


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пет 15 окт 2004 6:35


Халал да им е (и те деца хранят), ха дано ти тръгне по-леко с ремонтите и безаварийно. Пусни отзиви дали си доволен от монтажа и евентуално информация за този магазин/сервиз.


DIGIFANT 2E
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 22 юни 2004 18:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот DIGIFANT 2E » Пет 15 окт 2004 20:15


Пусни отзиви дали си доволен от монтажа и евентуално информация за този магазин/сервиз.

Ще пусна но нека покарам някой друг ден и тогава,да не стане така да пиша две теми противоположни,эа сега е ок....



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 29 госта