накладки B5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: накладки B5

Мнениеот fichtenweg » Нед 03 май 2009 18:56


vux написа:2. Питах в разни магазини, включително и в Порше БГ и казват че за моделите на Пасат от 96 до 00 година накладките са без датчици.

Все още имам известни съмнения по въпроса. Например четох някъде по нета че този датчик можел да се забрани чрез vag-com. Но дори и да е забранен продполагам че трябва да светне за няколко секунди индикатора при контакт. Може да пробвам с vag-com в Instruments да видя какво пише. Ако има нещо интересно ще пиша.
Още веднъж благодаря за помощта.
Иво


На тези в Порше БГ първо искам да им кажа !много здраве! Моята е случайно от последната година на този модел (2000г.) и съвсем случайно си беше с датчици на предните накладки, мисля че само на задните няма. Работата беше че когато тръгнах да си търся с датчици се оказаха малко скъпички, та реших да си сложа от същата марка (TEXTAR) с която излиза от завода - само че без датчици, сега съм шунтирал кабелите за да не сигнализира на всяко палене. Има ли възможност да дадеш малко линкове къде си прочел точно че този датчик може да се изключи с vag-com. Аз имам кабел и програмата (регистрирана) ползвам ги от около 2 години, мисля че съм пускал каквито режими има на претърсване на датчиците, но така и не открих да има такъв за накладките, който още повече да може да се изключва.
Да ви кажа честно, това си е все пак мое мнение, това с датчиците е по-скоро за жени (тук презумпцията е че те като цяло обръщат по-малко внимание на автомобила, и докато не изпищи нещо няма да обърнат внимание) Моята сметка е следната, в годината минимум 2 пъти се налага да се свалят гумите за смяна летни/зимни - дори на такива периоди е достатъчно често според мен да се проверява дебелината на накладките, затова поне за мен тази екстра се явява излишна.




vux
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: накладки B5

Мнениеот vux » Пон 04 май 2009 14:07


Днес си поиграх с vag-com и естествено се оказа, че са ми били "забранени" датчиците. Веднага след като смених стойността в Instruments (обяснявам по долу) светна идникатора (оранжево кръгче с две полукръгчета) и колата изпищя. Това може да означава или че накладките са с датчик, и са за смяна, или както каза един колега по горе, че накладките с които съм в момента са без датчик. Но и в двата случая съм съгласен с предишното мнението, че меко казано трябва да пратим много поздрави на всички "невероятни" специалисти които работят във магазините и най-вече в тези на официалния дистрибутор на марката.
Не съм много съгласен, че датчика е повече за жени, мене лично ми харесва колата да ме "глези" и да ми казва разни неща навреме, но това е само мое мнение и предпочитание разбира се. Даже си мисля, че жените са по-организирани и по-стриктни от нас по отношение на техниката.
Както и да е отплеснах се. Та значи с vag-com се избира 17 Instruments от там 07 Recode. В горното поле има 5 цифрено число. Първите две цифри са важните. При мене беше 04142 и датчика беше забранен. Като го направих 05142 се разреши. Тоест втората цифра трябва да е нечетно число за да е разрешен и четно за да е забранен. Ако искате да го забраните просто изваждате 01 от текущата стойност, например ако започва с 07 го правите на 06. Ето линк от Ross-Tech с подробно обяснение:
http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/vwmkIV.html
Ако напишете: vag-com Instruments brake pad wear в google, ще излязат и повече резултати с обяснения. Надявам се да съм бил от помощ. Съжалявам ако не съм обяснил добре. Ако има нещо неясно, питайте. Още веднаж много благодаря на всички за помощта и подкрепата.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: накладки B5

Мнениеот feikot » Чет 21 май 2009 10:09


vux написа:
вода, празно, бензин
масло, внимание, чистачки
празно, празно, празно


2. Питах в разни магазини, включително и в Порше БГ и казват че за моделите на Пасат от 96 до 00 година накладките са без датчици.

Иво

В тоя ред на мисли да потвърдя че и моя (11.99) е с датчици на накладките.Тия от порше да те хванат и да те поразкарат малко.А в червеното искам да попитам,дали някой някъде има изображение с всички възможни лампи на таблото работещи.Аз се загледах онзи ден и открих доста забавни индикации.Ест доста от тях не светкат.Вкл и това "внимание"


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: накладки B5

Мнениеот fichtenweg » Сря 27 май 2009 13:41


17-Instruments: K1 -- KWP-1281
VAG-COM Works fine.

Immobilizer II Instructions:

Immobilizer III Instructions:

Recode for warning lamps:
[Select]
[17 - Instruments]
[Recode - 07]
Write down the existing coding for future reference.
Enter 5-digit code from below
[Do It!]

Look at the first two digits in the coding. Add the values for the options together to get the correct coding.

00 - No available equipment
+01 - Brakepad wear sensor warning active
+02 - Seatbelt warning active
+04 - Washer fluid level warning active


Не точно четно или нечетно, аз го разбирам така: ако се сложи 0 на 2ра позиция
съответно няма да има индикация за което и да е от изброените горе. Ако се сложи 3 например ще имаме
активирани само сензор за накладките и за колан. Ако е например 6 - тогава колан + сензора за водата за чистачките.
Ако е 5 - тогава сензор за накладки + сензора за водата за чистачките и т.н. и т.н.

Изобщо конкретни цифри имат конкретно значение от 0 до 7 включително (7 е когато е включено всичко)

Това си е бинарна логика подобна на правата за ползване на файлове (например в unix/linux операционни системи)


Потребителски аватар
to4ko
Мнения: 112
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 17:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: накладки B5

Мнениеот to4ko » Сря 27 май 2009 18:17


Моята каруца е б5 2000 година и си е с датчиците,един съвет към тези които сменят накладки -не взимайте пагид,журид или подобни буклуци защото скърцат от нови.Вземете си или ТРВ или феродо.За Текстар нямам наблюдения.


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: накладки B5

Мнениеот fichtenweg » Сря 27 май 2009 18:24


to4ko написа:Моята каруца е б5 2000 година и си е с датчиците,един съвет към тези които сменят накладки -не взимайте пагид,журид или подобни буклуци защото скърцат от нови.Вземете си или ТРВ или феродо.За Текстар нямам наблюдения.


няма притеснения и с текстар - с такива излизат от Wolfsburg


Потребителски аватар
Cheater
Мнения: 318
Регистриран на: Чет 05 ное 2009 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: накладки B5

Мнениеот Cheater » Вто 10 яну 2012 14:05


Понеже и на мен ми светна лампата за накладките(а те са почти нови) и на всяко палене пищи и пише Check Brake Pads,а не ми се дават 50лв за кабел,понеже е един за АБС+износване,реших и аз да ги изключа с ВАГ-КОМ.
Съответно в меню 17-Instruments->07-Recode-> числото при мен беше 05ххх и го направих 06ххх и сега не пищи за накладки,НО си работи лампата за колана(въпреки че не пищи като не съм го сложил :?: )+течност чистачки.


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: накладки B5

Мнениеот BG_POLICE » Чет 12 яну 2012 15:46


Колеги и аз да попитам нещо! Моя Пасат Б5 е 1999г. по талон, но по прозорци е 1998г.! В момента съм с накладки без датчици и нищо не ми свети на таблото! Идеята ми е къде да проверя с VAG-COM дали въобще имам датчици? Ако може някой да обясни на български, че на английски ми е малко трудничко :) Имам си VAG-COM и ще си го проверя още тези дни! Благодаря предварително :beer


Потребителски аватар
martosac
Мнения: 100
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 20:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил / Велико Търново

Re: накладки B5

Мнениеот martosac » Пон 23 яну 2012 13:37


колеги да се похваля и аз за Б5-цата си '98г :mrgreen:
смених всичките накладки, като предните са с датчици и марката е TRW
...с работата 150лв mhihi


Потребителски аватар
Cheater
Мнения: 318
Регистриран на: Чет 05 ное 2009 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: накладки B5

Мнениеот Cheater » Пет 24 фев 2012 12:13


Предните накладките се оказаха,че вътрешните са на нула,а външните имат още доста живот в тях,може би се дължи на замръзналото серво.Сега смених предни накладки TRW-78лв.задни TRW-38лв+40лв за труд и се надявам с новото серво всичко да е ОК.


Потребителски аватар
mr_opp
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:

Re: накладки B5

Мнениеот mr_opp » Нед 04 мар 2012 22:19


vux написа:Благодаря за бързия отговор!
Явно обаче нямам такъв датчик поради две причини:
1. Не светва такъв индикатор.
В таблото между оборотомера и километража светват само следните неща на първите 2 реда от (предполагам) 3 възможни реда:
вода, празно, бензин
масло, внимание, чистачки
празно, празно, празно

2. Питах в разни магазини, включително и в Порше БГ и казват че за моделите на Пасат от 96 до 00 година накладките са без датчици.

Все още имам известни съмнения по въпроса. Например четох някъде по нета че този датчик можел да се забрани чрез vag-com. Но дори и да е забранен продполагам че трябва да светне за няколко секунди индикатора при контакт. Може да пробвам с vag-com в Instruments да видя какво пише. Ако има нещо интересно ще пиша.
Още веднъж благодаря за помощта.

Иво

Моя Пасат е 06.2000 г 1.9 ТДИ Помпа дюза 116 к.с (ATJ) и има датчици за изаносване на накладките отпред.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: накладки B5

Мнениеот gancho » Пон 05 мар 2012 9:03


Cheater написа:Предните накладките се оказаха,че вътрешните са на нула,а външните имат още доста живот в тях,може би се дължи на замръзналото серво.Сега смених предни накладки TRW-78лв.задни TRW-38лв+40лв за труд и се надявам с новото серво всичко да е ОК.

Това,че вътрешните накладки са ти "на нула" по-скоро се дължи на блокирали (клеясали) водачи на спирачния апарат.


Потребителски аватар
Cheater
Мнения: 318
Регистриран на: Чет 05 ное 2009 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: накладки B5

Мнениеот Cheater » Вто 06 мар 2012 12:10


Ами майстора каза,че бил ги смазал,пък ще видим до следваща смяна дали има ефект :|


Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Re: накладки B5

Мнениеот nasttii » Чет 05 апр 2012 8:32


Имате ли наблюдения за накладки феродо как се държат?


Потребителски аватар
dja2002
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: накладки B5

Мнениеот dja2002 » Чет 05 апр 2012 13:03


Cheater написа:Предните накладките се оказаха,че вътрешните са на нула,а външните имат още доста живот в тях...


При мен пък е точно обратното и не знам на какво се дължи това :roll:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта