Б5 97 комфорт модул или нещо друго - решено

Техническа и сервизна информация за Passat
Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Б5 97 комфорт модул или нещо друго - решено

Мнениеот Xpu100 » Чет 26 юли 2012 9:32


Пасат Б5 1,9 ТДИ 1997 година AHU Comfortline. Обилно напълнен с вода в краката на водача и преседял повече от 2 месеца с влага. Светна лампата на AIR bag- а и дава като грешка "сензор водач отпред страничен удар" и видях, че този сензор беше пълен с вода, премахнах я, пръсках със спрей за платки но той си е окислен и съответно грешката не изчезна (ще купя друг). Само да попитам точно този сензор на напречната греда под шоф. седалка ли седи?
Това беше по-малкият проблем... Другият е може би комфорт модул, ще опиша точно какво прави колата и какво не:
Отваряне на прозорци - ДА
Отваряне на прозорци с ключа (от ключалката) - ДА
Отчитане коректно на 4-те врати при отваряне - ДА
Отваряне на капачката за гориво - НЕ
Заключване на вратите в купето - НЕ (нито с аларма, нито с ключ, нито от копчетата, заключва се само ръчно)
Заключване на багажника от копчетата - ДА (и през алармата само него заключва)
При опит да заключа/отключа се чува, че само цъкат нещо като реленца в 4-те врати и нищо не се получава.
Макар и обилно наводнен, самия комфорт модул (платката) е в прекрасно състояние, направо свети и не беше влажна.
Като грешки дава нещо от сорта: "централен блок за управление на комфорта - блокирал/без напрежение", "централно заключване възел за затваране от страната на водача,пасажера, отзад отляво, отдясно - неприемлив сигнал"

Помагайте, колеги! Готов съм да пробвам всичко!




Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: Комфорт модул или нещо друго

Мнениеот garsona » Чет 26 юли 2012 16:13


Така ... за да можем да ти помогнем , дай точните грешки , щом платката е добре , почвай буксата и кабелите един по 1 да ги проверяваш докато намериш изгнилите/окъсилите проводници ... !


bayspiro
Мнения: 906
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Комфорт модул или нещо друго

Мнениеот bayspiro » Чет 26 юли 2012 16:29


Той е, неговата..... mhihi . Ма кат' гледам е полужив - и моя беше така - оправи го един местен спец. От значение е от къде е влязла водата / да не повториш/ За капачката на резервоара - провери бутончето - нагаря контакта и прави съпротивление /разглобява се лесно, шкурка 1000 и си готов/ Успех

П.П. С аирбега умната моя десния от такава дивотия в една дупка гръмна / атентат!! - караше жената :mrgreen: / и ми насини ръката за един месец време.


Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Комфорт модул или нещо друго

Мнениеот Xpu100 » Чет 26 юли 2012 18:12


Благодаря за отговорите, колеги! Ако взема за проба един комфорт модул от друг такъв пасат, трябва ли нещо да се програмира или директно мога да го свържа и да очаквам промяна?


bayspiro
Мнения: 906
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Комфорт модул или нещо друго

Мнениеот bayspiro » Чет 26 юли 2012 18:20


Не всички са взаимозаменяеми - гледай номера!


Потребителски аватар
egoist_ok
Мнения: 485
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 18:23
Автомобил: Golf 4 TDI 4 motion
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Троян

Re: Комфорт модул или нещо друго

Мнениеот egoist_ok » Чет 26 юли 2012 19:29


В снопа с кабелите до комфорт модула има снадки с кабели по 4-5 съединени в едно там точно от водата изгниват връзките, като огледаш кабелите и ще видиш къде е "посиняло" /меден окис/ от кабелите оправи тези връзки и ще ти тръгне всичко. После свали акумулатора на колата и ще видиш една тапа - отпуши я и другата е зад сервото.


Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Комфорт модул или нещо друго

Мнениеот Xpu100 » Съб 28 юли 2012 23:52


Абсолютно прав си! Проблемът е решен! Благодаря!


Потребителски аватар
Piro_vw
Мнения: 764
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 8:05
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Комфорт модул или нещо друго Б5 97 - решено

Мнениеот Piro_vw » Съб 24 ное 2012 18:35


Колега от снадките ли беше проблема защото и при мен са същите симптоми


adriano84
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 6:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: Комфорт модул или нещо друго Б5 97 - решено

Мнениеот adriano84 » Нед 25 ное 2012 22:59


Здравейте колеги,
извинявам се предварително ако тук не е мястото да задам един въпрос.
Имам Пасат В5 97 година и го купих преди 1 година с неотваряща се задна лява врата. Така го карах и нямаше проблеми, но от скоро взе да дава сигнал, че се отваря врата по време на движение без това да е така. С алармата и с ключа много често (но не всеки път) не иска да заключва вратите. Мистериозно преди една седмица задната лява врата започна да се отваря. :roll:
Като заключвам с ключа се заключва само шофьорската врата. :banghead: Комфорт системата работи.
Според вас къде е проблема?
Мисля да ходя на диагностика да се установи къде е проблема


Потребителски аватар
Piro_vw
Мнения: 764
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 8:05
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Комфорт модул или нещо друго Б5 97 - решено

Мнениеот Piro_vw » Пон 26 ное 2012 19:14


Подобен е проблема и при мен но вече е решен.
1.Ключалката на задна дясна врата беше клеясала и не се отваряше но след опитите да я отворя по някакъв начин явно бутнах нещо по механизъма и се отвори,след това почистване и смазване.
2.Вратите не се заключваха и ключалката на резервоара.Тръгнах да търся проблема в модула но по пътя до него открих снадка (2+4 червен/син кабел) която се беше окислила до разпадане,след подвързване на кабелите всичко започна да си работи безпогрешно.Тази снадка е в пласмасовия праг до шофиорската седалка.

Прегледай всяка една снадка която видиш защото се окисляват и се късат.


Потребителски аватар
mr_opp
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Комфорт модул или нещо друго Б5 97 - решено

Мнениеот mr_opp » Пон 26 ное 2012 21:11


Много е важно да се види от къде е влизането на водата в купето под стелките на водача и пасажера. Аз имах такъв проблем и го открих навреме. Слабо място на този модел е уплътнението между кутията в която е филтъра за въздуха, навлизащ в купето. Намира се точно до акумулатора (пред жабката) или отляво на акумулатора ако гледаш колата централно, като застанеш пред нея и отвориш предния капак. Уплътнението е нещо като гумен дунапрен и изгнива, след което се напоява с вода и пропуска. Главната причина обаче е в дренажния отвор, който се намира под самия акумулатор. Представалява гумен детайл, наподобяващ маншон, разцепен фабрично на кръст. Задръства се с листа и боклуци, които стават на почва след време и се задръства, което води до преливане на нишата. За да го видиш, трябва да свалиш акумулатора (запиши си кода на касетофона предварително) и махаш металната стойка под самия акумулатор (3 болата или гайки бяха). Изчисти гумичката и после изчисти и намажи хубаво със силикон подсушеното легло и уплътнението.
Слабо място им е на тези коли. При B5.5 е по-добре измислено - има предпазна кора в/у акумулатора, която отвежда водата на друго място.
Добре е да се прави профилактика всяка година и да се почиства. От такава дреболия излизат маса проблеми.
Другия вариант е да влиза под компютъра, но е малко по-малко вероятно според мен.


Потребителски аватар
He3ak0HeH
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 24 сеп 2015 17:59
Автомобил: VW Passat IV
Двигател: AFN 1999

Re: Б5 97 комфорт модул или нещо друго - решено

Мнениеот He3ak0HeH » Пет 12 фев 2016 20:41


Добър вечер колеги, темата е доста стара, но се надявам някой да отзове. От изчетените теми до тук разбрах, че комфорт модула се намира под мокета на шофьорското място. Почва да прави номера когато се е овлажнил или окислили връзките. Та моят проблем е следният, колата я взех преди 6 месеца и лятото пробвах шоф. ключалка при свалени стъкла да видя дали ще ги вдигне и съответно да разбера дали има комфорт модул. Всичко мина по мед и масло, заключиха се всички врати и при задържане на ключа се вдигнаха и стъклата, НО това е проработвало точно 3 пъти за тези 6 месеца от както колата е в мен... Да допълня, че когато се опитам да заключа от шоф. ключалка централното не се задейства това ме навежда на мисълта, че няма връзка и с комфорт модула. Всичките врати мога да ги заключа през багажника и от фабричното дистанционно. От цялата тази дилема въпросът ми е следният: Възможно ли е всичко това да е от хлабави връзки или влага при комфорт модула, защото преди време открих, че ми беше запушена отечката под акумулатора и се пълнеше с вода и до колкото разбирам, като се напълни отделението с вода напива и влиза под мокета макар, че не съм усетил влага до сега...
Надявам се да ме разберете каква ми е "болежката" и благодаря за отделеното време! :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта