Oчаква ни сибирски студ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот aliyatin.com » Сря 01 фев 2012 9:38


К.Одаджийски написа:
aliyatin.com написа:Какво затопляне вчера -16 днес -20. Но помпа дюзата не се предаде :да: Но все пак е по добре малко да паднат градусите макар и да вали!

Хехех, предполагам, че по-скоро е добре да се вдигат градусите малко :mrgreen:

Да паднат от -20 на -5 примерно :D Говорим за минусови температури!

Последна промяна от aliyatin.com на Сря 01 фев 2012 9:42, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот G-HELL » Сря 01 фев 2012 9:42


aliyatin.com написа:
К.Одаджийски написа:
aliyatin.com написа:Какво затопляне вчера -16 днес -20. Но помпа дюзата не се предаде :да: Но все пак е по добре малко да паднат градусите макар и да вали!

Хехех, предполагам, че по-скоро е добре да се вдигат градусите малко :mrgreen:

Да паднат от -20 на -5 примерно :D


Е да де да се вдигнат с около 15 градуса ;) ---> -20С' + (+)15 = -5С' ;)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот radi_nrj » Сря 01 фев 2012 10:05


Специален поздрав за комшията Asen_D. Вярно от втория път беше тази сутрин ама за мотор, на който не работят всички свещи е добре mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот forski » Сря 01 фев 2012 10:14


- 31.4 тази сутрин в Севлиево, Опела продължава да пали scare mhihi


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот nokiangage » Сря 01 фев 2012 10:16


К.Одаджийски написа:Хехех, предполагам, че по-скоро е добре да се вдигат градусите малко :mrgreen:

Тук го дават в Събота от 0 до -3 градуса, което си е супер предвид сезона, дано уцелят с прогнозата де :drunk

ПС. Пасата запали от един оборот вчера на ГАЗ :banana и го оставих да поработи 20 минути и стигна 70 градуса (в началото малко на дед метъл саунд биеше алтернатора mhihi ), беше седял на -20 няколко дена, обаче колко се радвам, че си купих преди калъфа за акумулатора и корите над и под двигателя, защото вече втора година кара при положение, че нямам и кондензарор за усилвателите и го мъча на моменти :Mr Green Fun

Последна промяна от nokiangage на Сря 01 фев 2012 16:47, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
lavidaloca
Мнения: 335
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 18:16
Автомобил: Seat Leon 1.9 tdi PD 1P
Двигател:
Местоположение: Elena/Sofia/Bulgaria

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот lavidaloca » Сря 01 фев 2012 10:22


Колеги помагайте ! Отворих си вратата (задната) и вече просто не мога да я затворя ! Завързал съм я с колана scare Оставих колата на припек, но все ми се струва, че няма да помогне. Дайте съвет :обичам ви


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот joromnt » Сря 01 фев 2012 10:29


Евала за паленето.
Колата ми е на паркинг със северно изложение. Вчера я палих към обяд, по спомен беше - 14. Като пуснах климатроника да духа, чуваше се звук все едно съм пуснал флекса под таблото и режа квото падне :063:
Според синоптиците тва трябва да се била последната ледена сутрин, щяло да се затопля.


Потребителски аватар
todosz
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 20 яну 2010 23:44
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: TDI 1999 AGR
Местоположение: Стара Загора

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот todosz » Сря 01 фев 2012 10:30


Браво на колегата.Моята малко се зачуди :( какво ще правим сутринта но все пак запали от първия път(Г4 ТДИ 90кс.)Ст. Загора -16гр. love.vw


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот nokiangage » Сря 01 фев 2012 10:45


lavidaloca написа:Колеги помагайте ! Отворих си вратата (задната) и вече просто не мога да я затворя ! Завързал съм я с колана scare Оставих колата на припек, но все ми се струва, че няма да помогне. Дайте съвет :обичам ви

Колата (нали за Поло-то от аватара става дума) може ли да запали колега, ако да - пали я, махай кората към багажника, парното на макс и като позатопли купето ще отпусне. Поне така е при мен със страничните врати някой път - отварят се, но искат да се затворят както си му е реда, чак като стане по-топло вътре. Иначе другия вариант ако е пред Вас да вадиш разклонител с духалка или сешоар...


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот Благовест » Сря 01 фев 2012 10:48


В тея студове изобщо не хващам ключа...само ако ми се налага и е наложително!
Не виждам смисъл да си чупя колата...при положение,че маслото не е най-доброто такова :Mr Green Fun
И днес ще е така,ще се изчака да се затопли до -5;0 гр.,А системите са приготвени за акумулатора mhihi :deal


Потребителски аватар
lavidaloca
Мнения: 335
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 18:16
Автомобил: Seat Leon 1.9 tdi PD 1P
Двигател:
Местоположение: Elena/Sofia/Bulgaria

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот lavidaloca » Сря 01 фев 2012 10:52


nokiangage написа:
lavidaloca написа:Колеги помагайте ! Отворих си вратата (задната) и вече просто не мога да я затворя ! Завързал съм я с колана scare Оставих колата на припек, но все ми се струва, че няма да помогне. Дайте съвет :обичам ви

Колата (нали за Поло-то от аватара става дума) може ли да запали колега, ако да - пали я, махай кората към багажника, парното на макс и като позатопли купето ще отпусне. Поне така е при мен със страничните врати някой път - отварят се, но искат да се затворят както си му е реда, чак като стане по-топло вътре. Иначе другия вариант ако е пред Вас да вадиш разклонител с духалка или сешоар...

Пали си без никакъв проблем. Ще пробвам това с парното.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот Ludia » Сря 01 фев 2012 10:54


lavidaloca написа:
nokiangage написа:
lavidaloca написа:Колеги помагайте ! Отворих си вратата (задната) и вече просто не мога да я затворя ! Завързал съм я с колана scare Оставих колата на припек, но все ми се струва, че няма да помогне. Дайте съвет :обичам ви

Колата (нали за Поло-то от аватара става дума) може ли да запали колега, ако да - пали я, махай кората към багажника, парното на макс и като позатопли купето ще отпусне. Поне така е при мен със страничните врати някой път - отварят се, но искат да се затворят както си му е реда, чак като стане по-топло вътре. Иначе другия вариант ако е пред Вас да вадиш разклонител с духалка или сешоар...

Пали си без никакъв проблем. Ще пробвам това с парното.

ако си в София паркирай я в някой подземен МОЛ на възможно най-ниското ниво. За 2-3 часа ще отпусне.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот milmar » Сря 01 фев 2012 10:55


lavidaloca написа:
nokiangage написа:
lavidaloca написа:Колеги помагайте ! Отворих си вратата (задната) и вече просто не мога да я затворя ! Завързал съм я с колана scare Оставих колата на припек, но все ми се струва, че няма да помогне. Дайте съвет :обичам ви

Колата (нали за Поло-то от аватара става дума) може ли да запали колега, ако да - пали я, махай кората към багажника, парното на макс и като позатопли купето ще отпусне. Поне така е при мен със страничните врати някой път - отварят се, но искат да се затворят както си му е реда, чак като стане по-топло вътре. Иначе другия вариант ако е пред Вас да вадиш разклонител с духалка или сешоар...

Пали си без никакъв проблем. Ще пробвам това с парното.


Също така , освен парното , опръскай здраво с WD40 бравата , през всяка възможна дупчица във всяка посока :да: .


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот radi_nrj » Сря 01 фев 2012 10:55


lavidaloca написа:Колеги помагайте ! Отворих си вратата (задната) и вече просто не мога да я затворя ! Завързал съм я с колана scare Оставих колата на припек, но все ми се струва, че няма да помогне. Дайте съвет :обичам ви


На мен шофьорската ми е така. Дръпни я да се затвори и пробвай да натиснеш палчето за заключване. Трябва да застане в полузатворено положение (петлето е хванало ама вратата хлопа). После дръпни навътре и трябва да се затвори. И както каза milmar едно "къпане" на бравата с WD40.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Oчаква ни сибирски студ

Мнениеот groznika » Сря 01 фев 2012 10:58


Сабаля в 8 без 15 на таблото показа -19, а колата запали все едно е юли месец :banana



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта