некоректни наематели кв. Лозенец, София

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот moimoimoi » Вто 20 авг 2013 15:36


е примерно между автора и някой от родителите му

друг вариант
слагаш нова външна врата и заключваш гнидите вътре
мисля нямат право да я разбиват-самоуправство е това

или направо ги зазиждаш вътре и спираш тока :11 :death




иванчо
Мнения: 72
Регистриран на: Съб 07 авг 2010 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот иванчо » Нед 15 сеп 2013 16:24


Мислех си, че идва края, но може би не е. Има решение (естествено в моя полза), но не е написано тъй като има срок за обжалването. Обжалването е само в районния съд без другите както беше досега. ОБАЧЕ.. има пусната жалба съответно не е платена таксата за нея, но на следващия ден след изтичането има опит за плащане и съответно отказ от съда. Съответно се завежда жалба от личен характер за непризнаване на гражданско право което може да се обжалва в всичките инстанции както преди и филма отново става около две години. Може да не съм обяснил много точно но вече нямам нерви...


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 15 сеп 2013 16:28


И ще го търпиш още 2 години? Е няма такова търпение.....
Плати на 2-ве мутри с маски, да му влезнат и да го изхвърлят като куче на улицата :e020


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот nosex » Нед 15 сеп 2013 18:33


my heart iS iCe написа:И ще го търпиш още 2 години? Е няма такова търпение.....
Плати на 2-ве мутри с маски, да му влезнат и да го изхвърлят като куче на улицата :e020

"Я" - от женски пол е :confused


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот feikot » Нед 15 сеп 2013 18:48


my heart iS iCe написа:И ще го търпиш още 2 години? Е няма такова търпение.....
Плати на 2-ве мутри с маски, да му влезнат и да го изхвърлят като куче на улицата :e020


То жена бе пич...


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 15 сеп 2013 18:51


Моя грешка, :mhihi И какво като е жена? Да я остави така, да си прави каквото иска? Не е намерила човека, или го е намерила да я търпи толко време :stumm


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот feikot » Нед 15 сеп 2013 18:53


Аз спрях да я чета тая тема много отдавна,защото ми понамирисва нещо.Никой нормален,колкото и слушащ закона,няма да я търпи.Аз съм сигурен,че и някой швейцарец или люксембургец щеще да е полудял до ся,пък уж са сдържани и си гледат законите.


CindyC
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 сеп 2013 12:18
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот CindyC » Пон 16 сеп 2013 12:40


Обръщам се към всички хорам квартал Младост, да се пазят от наемател Ася Маркарова. Тази жена е с три деца и куче, изключително некоректен човек. Остави ни апартамента пълна мизерия с неплатени сметки. За целия период не е платила нито водата, нито тока нито задълженията си към топлофикация. С триста зора се отървахме от нея. В началото печели доверие, а децата изглеждат мили, но в последствие се натъкнахме на болен мозък, дало ужасно вулгарно възпитание на децата си. Кучето, което в началото не ни беше обявено, че го има, е направило неописуем бардах, пикало е по мебели и това са щети за хиляди левове. Съвет- изпипвайте си договорите и искайте минимуем двоен депозит, ако имате неблагоразумието да вземете подобен наемател. В крайна сметка, ще ви е нужен адвокат, за да се справите със ситуацията, тъй като въпросната жена, ходи и заплашва с институции, а в същото време е много ограничена и неука, но се възползва от факта, че е обиколила някоя друга телевизия и е събутила съжаление в някои хора. Ако прочетете това, вземете си бележка, за да не съжалявате и в крайна сметка, да сте поне с 1000 лева на загуба. Също така искам да ви кажа, че дори и да подадете молба до ЧЕЗ да ви спрат тока и да се надявате да оставите недобросъвестния наемател без ток, се указва, че дори и с неплатени сметки, именно той с договора за наем може да подаде молба за пускане, като си плати таксата, т.е и това не върши работа, с ВиК и топлофикация няма спасение. Другия вариант за спасяване със ситуацията е Общо събрание на входа, да бъде игонен некоректния обитател. Ще ви трябва и нотариална покана да призовете лицето да напусне доброволно, след което може да пристъпите към изпълнителни действия и то само ако сте си заверили договора за наем нотариално.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот maxpayne » Пон 16 сеп 2013 14:08


CindyC написа:

Може би става дума за тази жена?
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2013-04-23&article=449085


CindyC
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 сеп 2013 12:18
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот CindyC » Сря 18 сеп 2013 11:24


Точно за нея става въпрос. За съжаление, прочетохме статията и видяхме предавания с нея, едва след като започна да се превръща в проблем за нас. Съзнавам, че е в трудна ситуация, но това е неоравновесен човек, с твърде налудничево поведение. Поведението и към семейството ни се превърна в тормоз, тъй като постоянно ни заплашваше, под всякакав форма. Слава, Слава, Слава на Бог, че се отървах от нея. Ако и разгледате профила във фейсбук, ще ви привлече с християнски постове, но явно е "затоплила", че в протестантските църкви има хора с пари и ще я извадят от трудното положение, но явно не я познават в светлината, която я видях аз и съпругът ми-вулгарна, пошла, речинк пълен ругатни и клетви- абсолютен вещер.....нищо, нищо общо с християнин-НИЩО!!!! А за проблемите с нея мога да напиша роман, както и съседите от блока, които бяха подлудени от нея и уж миличките и деца. УЖАС!!!


Kosta75david
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 30 яну 2014 12:15
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот Kosta75david » Чет 30 яну 2014 13:45


Нека и аз да кажа мнението ми за Ася Маркарова,трите и дяволчета и един космат пес. Имах големи проблеми с тази болна,луда жена. Превърнаха ми апартамента в бардак,място за пушена на трева и кучкарник. Съсипаха ми апартамента,нанесоха ми щети за 1450лв. отделно последните сметки за ток,вода на стойност 240лв и два наема-400лв. Винаги закъсняваше с наема, като казваше, че и бавят заплатата- пълни глупости. Разговарях с нейният работодател, той каза, че си получава парите на време, ама мисли да я уволни, тъй като не си върши работата и е крайно невъзпитана, хигиена нулева за служител в кухня. Започна да ме заплашеа, когато си търсих наема. Когато съм ходил до входната врата на апартамента за разговор с нея отностно наема ми, съм виждал разни момчета вътре. Или обслужват нуждите на дъртата кучка или на крадливите й дъщери а да не говорим за миризмата от трева. Тази жена е ходила по разни институции,вестници и телевизии да разказва фалшиви истории да точи пари. Не й вярвайте, говори пълни глупости, крадат и мамят. Моля всички, коита имат или са имали проблеми с въпростната Ася Маркарова да ми пишат. Нека пуснем жалба в прокуратурата за нанесени материални щети и липсващи предмети. Нека пишем на всички институции да й приберат децата, да има полицейски контрол над трите й невъзпитани,крадливи,пропаднали деца. Нека предпазим бъдещи наемодатели от тези изроди с бълхарника. Нека пишем на всички брокерски агенции да не се занимават с нея. Пазете се от психично болната АСЯ МАРКАРОВА!


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот black` » Пон 21 апр 2014 9:17


Тука мога да се включа спокойно с много неприятни преживявания от некоректни наематели, както и да ви кажа да се пазите от тях за в бъдеще.
Преди няколко години ни завлече една жена в София, мисля живееше в Бояна до някакви мутри, които не са сред живите вече и беше взела нашия магазин под наем. Правеше се на мутреса покрай нейните разстреляни съседи. Видимо имотен и не беден човек, но много кофти и некоректнен наемател. Завлече ни със сметките за парно, ток и вода. Също и с няколко наема. Като разбра, че магазина не и върви просто се изнесе без следа в чужбина. Обща оценка на щетите около 2-3000 лева.
Скоро имахме и щети от курортно жилище- гарсионера отдадена под наем на грък. Пуснахме го в боядисано и приветливо жилище. С нови мебели и гардероби. При напускането изхвърлих мебелите, а стените бяха станали жълти от цигари и готвене. На места и мухлясали защото се готвеше само на газ. Не се проветряваше вътре, понеже човека беше стар и го е страх да не се разболее. Беше сменена ключалката на жилището и нямахме дстъп до него. Изключително нагло и самоволно поведение. Даже казваше непрекъснато ... мое, мое, докато се изнасня. Видимо недоволен, че го гоним. :screwy Обща оценка на щетите около 1000-1500лв. Имайте си едно на ум ако работите с гърци. Това са може би едни от най-кофтите и некоректни клиенти в цял свят. Изключително нагли и недоволни от всичко. С големи претенции и изисквания. :th_up
Имам и още доста интересни случки, но няма смисъл да ги разказваме всички. Но само мога да ви кажа, че превес взимат обикновено жените. Обикновено те са най-некоректни и заядливи, тръгнеш ли да си изискваш своето. Изкарват те едва ли не тебе виновен, че си им дал нещо под наем или за нощувка. Болна работа... :screwy
Мисля че е редно както има сайтове за некоректни търговци да се направят и сайтове за некоректни клиенти. Които също не са никак малко. Особено напоследък е пълно с такива. За да могат пък коректните търговци да се защитават по някакъв начин. :th_up Защото максимата, че клиентът винаги е прав вече не важи в днешно време и се напълни с всякакви боклуци и измамници, които гледат да те минат или да те излъжат. Позовавайки се на права и не знам какво още. :exclaim :smile
Това с тези кампании за помощ, вече заприличва на някакъв грозен сериал. Не че няма хора, които наистина имат нужда, но между тях минават и други такива като въпросната от вестник Стандарт по-горе. Други като тия от сектите Свидетели на Йехова и още не знам какви си облъчени изроди. Които също целят имотни измами в по-голямата си част от случаите. И се чудя кой, за какво и на каква цена ги оставя да се разхождат така необезпокоявано, пък дори им дава права и широко поле за действие... :screwy


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот dobrin » Вто 22 апр 2014 22:28


Всичко е супер лесно. Решение на Етажната собственост, с което я изхвърлят от блока поради неспазване на правилника. А то от своя страна подлежи на принудително изпълнение. И готово ... Естествено, трябва да имате съдействие от комшиите.


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот Re5Pec7 » Чет 24 апр 2014 12:54


Е какво излиза? Че е по-лесно комшиите да изгонят някой от моя апартамент, отколкото аз самия? :eek :eek :eek :eek


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни наематели кв. лозенец София

Мнениеот dobrin » Чет 24 апр 2014 13:29


За съжаление уж бързата процедура за гонене на наематели не работи толкова бързо.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта