Затъмнени стъкла в Гърция?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19716
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнениеот Vlad777 » Сря 24 авг 2016 16:10


Xaxy написа:Нема никакви глоби
И аз съм карал 2-3 пъти с превишена скорост и не са ме хващали, но не мога да гарантирам, че по принцип няма глоби.

Така че по-полека с изказванията, за да не вземе някой да ги вземе на сериозно и после да се налага ти да му плащаш глобите...

Познавам 2-ма човека с НЕфабричен ксенон от форума, с които бяхме в Австрия. Единият не го глобиха, а другият го глобиха 250 евро пред очите ми.

В случая авторът пита какви са законите, а ти щом си нямаш представа - по-добре си трай.




Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнениеот Xaxy » Сря 24 авг 2016 16:29


Колегата пита,дали глобяват за затъмнени стъкла. Днес ходихме както казах до Александрополис,минахме през 2 патрулни коли нищо не направиха. Така,че не виждам основание за притеснение,ако почнат глобяват тез Румънци нетрябва да стъпват в Гърцията.... Всеки втори с затъмнени и предни странични....

П.п. Със законите не съм,запознат щот не съм се интересувал.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнениеот icoico » Сря 24 авг 2016 16:41


Причината е, че гръцките пътни полицаи към момента са оте.@ли всякакъв вид контрол на движението. Можеш спокойно кьоркютук пиян с тъмни стъкла и превишена скорост да изпревариш на забранено. Въпросът е докога ще трае това...


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнениеот IceHeart » Сря 24 авг 2016 20:10


Ами аз лично съм говорил с не малко хора, дето са глобявани за различни неща. "Теглич на кола, която не ползва ремърке" "За шофиране с чехли/джапанки" и т.н. Лично мен не са ме спирали, но един път изкарах късмет, да изгоря за стотни от секундата. Шофирах ГОЛ, в колата до кръста. Полицая ме видя, и тъкмо да замахне с палката, се спря и не ме спря. Иначе щях да отнеса голяма глоба сигурно.
Желателно е да се спазват законите. Това, че не са спрели някой си, не означава нищо.
С фолио също е забранено! Аз нямам на моята кола, заради тази причина. Не ми се рискува!


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнениеот Теодор » Сря 24 авг 2016 20:19


За затъмнени задно и задни странични няма проблеми, но за превишена скорост, неправилно паркиране и неправилно изпреварване много внимавай.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнениеот Stivi » Чет 25 авг 2016 11:09


Е това дето щял да те спре и глоби за шофиране гол до кръста ме изуми,откога трябва да си със смокинг зад волана !?



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта