Пътуване София - Клуж Напока. Мнения за маршрут

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
lavidaloca
Мнения: 335
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 18:16
Автомобил: Seat Leon 1.9 tdi PD 1P
Двигател:
Местоположение: Elena/Sofia/Bulgaria

Пътуване София - Клуж Напока. Мнения за маршрут

Мнениеот lavidaloca » Съб 28 мар 2015 11:26


Здравейте, колеги !

В периода 1-10 Май ми предстои пътуване от София до Клуж Напока и бих искал да помоля за съвет от хора, които са пътували по тази реалация. Gooogle Maps в обши линии ми задава няколко маршрута, някои от които ми включват и преминаване през Сърбия. Мислех си и за вариант до Букурещ и оттам по Е81 към Клуж. Моля за съвет от хора, които познават района. Благодаря предварително !

П.П. Не държа на най-краткия и евтин вариант, а на този който евентуално би бил най-добър като пътни условия и малки рискове от неприятни изненади.




Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Пътуване София - Клуж Напока. Мнения за маршрут

Мнениеот gr_kanev » Сря 01 апр 2015 13:08


Препоръчвам ти да се запознаеш с румънската карта за качеството на пътищата - ЦЪК. Има подобна и за България - ЦЪК.
Минавал съм веднъж през Клуж, но от Търговище (България), и сравнително малка част от пътищата са общи. Не мисля, че е нужно да обикаляш чак до Букурещ (освен ако няма някаква друга цел - напр. туристическа). Може би някакъв разумен вариант е през Ботевград-Мездра-Враца-Оряхово-Бекет-Каракал-Ръмнику Вълча-Сибиу-Себеш-Турда. Неудобството, че има ферибот, а не мост през Дунав. Ако избереш моста при Видин, пътищата в Румъния са хубави, но в България е по-зле, а и се удължава като цяло маршрута. При вариант моста при Русе маршрута се удължава много (за сметка на все сравнително хубави пътища), но току-що чух, че е започнал ремонт на румънската страна на моста, който създава затруднения при преминаването и ще се точи една година.
Страницата на ферибота в Оряхово - мисля, че е актуална.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта