Индикация за включени халогени на Поло 6н

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Nik_Polo
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 13:09
Автомобил: Vw Polo 6N
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Пирдоп

Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот Nik_Polo » Вто 29 дек 2009 23:01


Здравеите колеги , имам едно питане относно халогените на Полото 6н "96 . Значи всички знаем как се пускат те от копчето за фаровете , издърпваме и готово , само че на мен ми се случва да ме спират няколко пъти полицай за това че съм на халогени при което аз оставах учуден ... знам какъв е реда за използването им , но просто в бързината на палене на фаровете неволно съм го издърпал..... и ето ти проблем.Та въпроса ми е няма ли някаде индикация която да показва че са включени, например някаква лампа като за "дълги" или като тази за третия стоп ? Там около копчето гледам че има някакви символи но нищо не реагира... :wink: Мерси на всички отзовали се !!!




Alexandar_yordanov
Мнения: 314
Регистриран на: Вто 24 ное 2009 17:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот Alexandar_yordanov » Сря 30 дек 2009 1:47


Има лампа, която ти показва, че си с включени халогени. И ако не ме лъже паметта беше до АБС. Успех. :D


Потребителски аватар
eradev
Мнения: 257
Регистриран на: Чет 28 сеп 2006 11:43
Автомобил: HR-V
Двигател: D16W1
Местоположение: Бургас

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот eradev » Сря 30 дек 2009 9:33


няма индикация по таблото за включени халогени, поне на 6N1. Има само за допълнителната светлина за мъгла.


PiterPan
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 26 юни 2008 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот PiterPan » Сря 30 дек 2009 10:14


Тази допълнителна светлина за мъгла се включва по същия начин като се издърпа копчето за светлините.
Най вероятно на колегата му е изгоряла лампичката на таблото, намира се в ляво на таблото (погледнато отпред)-поне при мен е така 6N 97-ма година.
Крушката се сменя много лесно, просто трябва да се свали таблото.

Последна промяна от PiterPan на Сря 30 дек 2009 16:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Dido_Petrov
Мнения: 400
Регистриран на: Нед 01 окт 2006 21:50
Автомобил: Polo 6N
Двигател: 1.8 20VT
Местоположение: Стара Загора

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот Dido_Petrov » Сря 30 дек 2009 15:40


колега няма индикаця за халогените защото само в нашата смотана държава нямаш право да караш на халогени за това Ханс не е сложил индикация като на светлината за мъгла


Потребителски аватар
balrog
Мнения: 94
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 9:25
Автомобил: VW Polo
Двигател: AFT 1998
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот balrog » Сря 30 дек 2009 16:12


Здравейте колеги и пр. посрещане на Новата година :drunk ...По темата аз нямам халогенки,но ако имам няма ли да са вързани със светлината за мъгла и когато я пусна ще се включват и те???А когато пусна светлината за мъгла светва оранжевата лампичка най в ляво на таблото(при старите табла като моето) и тя ще ми напомня че са включени и халогените??? Не му разбирам много и просто пиша каквото мисля. :обичам ви Пожелавам ви отново весело посрещане и умната с алКохоля :!: :!: :!: :bishop :обичам ви


Потребителски аватар
Nik_Polo
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 13:09
Автомобил: Vw Polo 6N
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Пирдоп

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот Nik_Polo » Сря 30 дек 2009 17:33


Ами значи , направено е едно издърпване на копчето - само халогени , 2 издърпвания - халогени + стоп за мъгла . Дразни ме това че никаде непоказва халогените че са вкючени , точно затова направих и темата ... Весело изкарване на Новата 2010 !!! :drunk :drunk :drunk :drinking:


Потребителски аватар
Nik_Polo
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 13:09
Автомобил: Vw Polo 6N
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Пирдоп

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот Nik_Polo » Сря 30 дек 2009 17:38


Dido_Petrov написа:колега няма индикаця за халогените защото само в нашата смотана държава нямаш право да караш на халогени за това Ханс не е сложил индикация като на светлината за мъгла



Е това е приказка ,Колега , много си прав тук ! Знаеш ли как добре изглежда Полото на габарит + халогени ..... :063: Ама уви ....


Потребителски аватар
Soyer
Мнения: 153
Регистриран на: Чет 22 май 2008 11:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот Soyer » Чет 31 дек 2009 11:18


Според мен зависи точно от модела 6N.. лично на моето 99' се води с новото табло, демек сигналните лампи са ми по средата, не отдолу под километража и същата тази лампа за халогени я имам и свети. Парадоксалното е, че халогени нямам :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Dido_Petrov
Мнения: 400
Регистриран на: Нед 01 окт 2006 21:50
Автомобил: Polo 6N
Двигател: 1.8 20VT
Местоположение: Стара Загора

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот Dido_Petrov » Чет 31 дек 2009 13:44


ами точно тази лампа дето ти свети е за светлината за мъгла и аз я имам и всички други полота я имат независимо дали има или няма халогени, но лампа за халогени няма това не е една и съща лампа за халогени и за светлина за мъгла


Потребителски аватар
balrog
Мнения: 94
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 9:25
Автомобил: VW Polo
Двигател: AFT 1998
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот balrog » Чет 31 дек 2009 13:48


"Според мен зависи точно от модела 6N.. лично на моето 99' се води с новото табло, демек сигналните лампи са ми по средата, не отдолу под километража и същата тази лампа за халогени я имам и свети. Парадоксалното е, че халогени нямам :Mr Green Fun"

Когато пуснеш светлината за мъгла ,тогава ли ти светла тая лампичка на таблото??? Ако отговора е да ,според мен е нормално. :wink:


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот znainainai » Чет 31 дек 2009 16:22


На таблото на Seat Ibiza има такава( а както знаем със половера са близнаци) така че би следвало и на половера да има такава. Но може да се каже само със смъкване на таблото и оглеждане на местата за крушки. Например Seat Cordoba SX има и лампа за ниско ниво на горивото :wink:


vlado_polo97
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 02 яну 2010 12:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот vlado_polo97 » Съб 02 яну 2010 19:59


Колеги, моето поло няма халогени, да си сложа ли, трудно ли се намират, скъпо ли струват?


Потребителски аватар
Nik_Polo
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 13:09
Автомобил: Vw Polo 6N
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Пирдоп

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот Nik_Polo » Нед 03 яну 2010 19:42


Честита нова година на всички !!! :drunk
Та по въпроса , някаде намирах из форума, халогени за Полото оригинални на Фолксваген около 200 лв. комплекта :shock което ме втрещи .....


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Индикация за включени халогени на Поло 6н

Мнениеот Koksan » Пет 08 яну 2010 0:09


толкова са .. особенно ако са спорт модела!

По темата с Лампата! на 6N няма индикация за пуснати халогенни фарове .. има индикация за пусната отзад светлина за мъгла само! На 6N2 проблема е решен, като на самото копче за фаровете като се пуснат халогениете осветлението се променя от червено на зелено! Но също няма! И на Голф 4 няма лампа за халогени и на Пасат Б5 .... Като цяло на много малко коли има индикация за пусанти халогени, защотот както се изрази колегата по-нагоре ... само в БГ са забранени .... а именно тука ни помагат зараяди шибаните ДУПКИ!

Поздрави!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта