Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Датчик за затворен багажник

Мнениеот Koksan » Чет 10 фев 2011 8:35


ignorance написа:Значи и моята лампичка в багажника не свети.Купих си крушка но това не реши проблема та от изчетеното до момента не разбрах къде е този датчик и дали трябва да се сменя или там с някакви шкурки да бъдат изшкурени некви клеми ??/1??!?!( полото е 2000г 6н2 ) също и задната чистачка не пръска вода ако това е от значение



Свети ли ти лампа на таблото?!




silvesterjunior
Мнения: 87
Регистриран на: Вто 02 юни 2009 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Датчик за затворен багажник

Мнениеот silvesterjunior » Чет 10 фев 2011 18:16


Колега ако може разкажи лесно ли се разглабя бравата и как точно се прави?

Сравнително лесно се разглобява. С малко повече напъване, като съответно и се внимава кое на къде излиза, за да може после всичко да се върне на местата.


Bogoslovski
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 18 апр 2011 8:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Датчик за затворен багажник

Мнениеот Bogoslovski » Вто 24 яну 2012 10:21


Здравейте,

Пиша и аз по темата, че нещо неможах да разбера развръзката.Отначалото започва за лампата на таблото а после преминава към лампата в багажника.При мен лампата на таблото не иска да изгасва и лошото е като заключа колата и алармата запова да пиука през определено време.Някой разглобил ли го е тоя механизъм и ако може даде малко повче инфо как става ?


Емо


Потребителски аватар
delpi
Мнения: 284
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Датчик за затворен багажник

Мнениеот delpi » Вто 24 яну 2012 11:18


При мен засега е все още само с лампата в багажника, като пролетта, лятото и есента си светеше постоянно, сега от месец и нещо забелязах, че пак не свети, не знам дали е свързано със студа...??!?
Ако се задълбочи и с лампата на таблото ще се принудя да разглобявам и аз...


Bogoslovski
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 18 апр 2011 8:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Мнениеот Bogoslovski » Вто 24 яну 2012 16:31


решихд а импровизирам и слава богу имах успех- проблема се орпави с почистване на буксата - лошото е че видях че там е капало и от задната чистачка , но сега всичко е оки- кората се отваря много лесно - само трябва да се внимава да не се счупят щифтовете че има 2 пластмасови. :applause:


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Мнениеот bobidi » Вто 24 яну 2012 19:24


Bogoslovski написа:решихд а импровизирам и слава богу имах успех- проблема се орпави с почистване на буксата - лошото е че видях че там е капало и от задната чистачка , но сега всичко е оки- кората се отваря много лесно - само трябва да се внимава да не се счупят щифтовете че има 2 пластмасови. :applause:


Отвори буксата и ч почисти и вътре, където се хващат кабелите за самите обувки щом е текло и там е голяма мизерия. Аз сменях микроключето и уж всичко почистих. След около месец пак проблеми. Отвирх буксата и останах силно изненадан от видяното. След старателно почистване полях с восък , за да не окъсява и сега всичко е ОК.


Потребителски аватар
Johny Bravo
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Мнениеот Johny Bravo » Вто 14 фев 2012 17:01


Здравейте,
Явно и при 9N е това проблема. При мен от първите дни на покупката на колата лампата на багажника спря да свети. М-у другото колата сме я купували чисто нова от тогавашния Юнитрейд в далечната 2005-та :wink: . Преди няколко години започна и да присветква лампата за багажника дори и в движение. Често се включваше алармата от нищо, а тя се лъже, че багажника е отворен. Днес, след като и пръскалката започна да пълни багажника разглобихме всичко с един приятел, дето е много вътре в нещата... :mrgreen: И същото каквото чета и тук... пръскало си ту отвън, ту в багажника... всичко окислено, ръждясало, мизерия... :banghead: Фабрично словенеца хванал маркучето към щуцера на помпичката със СВИНСКА ОПАШКА... :screwy
Буксата на датчика е с едни тънки пинчета, които не дават контакт и са изгнили. Но пръскане и почистване не помогна... нито лампата в багажника светна, нито показва на таблото. Дори и при отворена врата, механизма се активира като дръпнеш дръжката... датчика дава инфо, че вратата е затворена. Питах в един магазин дали се продава само датчика, но ми казаха "цялата панта..." Не беше много скъпа, около 100лв оригинална. Така като чета другите постове, май няма да има смисъл да търся брава втора ръка, след като това май им е болка от 2000-та година насам? :roll:


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Мнениеот ping23 » Пет 24 фев 2012 9:15


Имам същия проблем,при мен започна първо с несветене в багажника,след което алармата започна да се включва когато си иска и от скоро ми свети лампата на таблото и чак след като прочетох темата ми светна каква е връзката м/у тези 3 неща. Утре ще се заиграя с това ще направя и някоя друга снимка


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Мнениеот beyker_boy » Вто 17 апр 2012 12:13


и при мен не светеше плафончето в багажника. И аз като всички разглобих багажника. Гледах бая и проблема беше в окислена букса. Но при мен причината не е в теч от чистачката. Там всичко е наред, дори изглежза помече от добре. Чудех се, как може толкова силно да се окисли и единственото ми обяснение е, че се окислява така, заради изпотяване. Маркучета и т. н. ми е в много добро състояние. Втората причина, която ме кара да си мисля, че е от изпотяване е, че при мен се е окислила втората букса от ключалката на ляво. Ако беше от теч, първата букса щеше да се окисли повече от втората, а то обратното.


Потребителски аватар
red8power
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 17 май 2015 1:23
Автомобил: 6n2 TDi 66 kw
Двигател: TDi 66kw 1.4

Re: Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Мнениеот red8power » Нед 07 юни 2015 14:10


Колеги скоро се сдобих с POLO 6N2 1.4 TDi 90 коня
и при мен има проблем с лампата на таблото за багажника и самата лампа за осветяване на багажника
обаче при мен не светят въобще, нова крушка сложих в багажника уж че е изгоряла, но нищо пак не свети. Свалих кората на багажника успях да стигна до това ключе, напръсках го с контактен спрей, не беше мръсно или накапано от пръскалката, но няма промяна, а често ми се налага да ползвам багажника нощно време. Ще се радвам ако някой от вас успее да качи снимки нагледно как се оправя проблема и да каже дали съм уцелил точно това ключе, замерих кабелите към крушката, но ток няма.


Потребителски аватар
dekata87777
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 04 ное 2015 8:57
Автомобил: Vw Polo 6N2 1.4 16V 101hp 2000
Двигател:

Re: Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Мнениеот dekata87777 » Сря 04 ное 2015 9:21


Здравейте на всички колеги.От доста време следя форума на VW и реших че е крайно време да си направя регистрация.
Така.Колата ми е vw polo 2000 1.4 16v 101hp юбилейна серия(междинна).
Относно проблема с лампичката и датчика.
Вчера разглобих кората на багажника и вътре видях че има 3 букси.Една за машинката за чистачките една за помпичката и една отиваше към дръжката на вратата.
Разглобих и трите но си бяха наред..нито окислени нито нищо...вода не бе прониквала...но имаше две междинни-свързващи букси между останалите и една имаше леко окислена..позачистих я но ефект никакъв.
След това разглобих механизма за затваряне на багажника(защото там влизаше едната букса) но нищо..всичко бе ок-(развива се с еврейска звезда-шестограм-2винта)
След това взех мултицет,извадих тялото на лампичката и когато премерих на "20v" ха няма "никой" показа 0.24 от 12.0 и вече зная че проблема е някаде по напред по веригата...я бушон я някой кабел...но уви незная кои бушони за какво са..защото при мен липсва схем
ата...а такава немога да намеря в интернет.
Такаче вижте преди да разглабяте кори и разни други..премерете на буксата на лампичката дали достига 12v.


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Мнениеот bobidi » Чет 05 ное 2015 9:55


А как разбра че ключето в бравата работи, обикновенно там е проблема с несветещият плафон в багажника и индикацията на таблото за отворен багажник.


Потребителски аватар
dekata87777
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 04 ное 2015 8:57
Автомобил: Vw Polo 6N2 1.4 16V 101hp 2000
Двигател:

Re: Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Мнениеот dekata87777 » Пет 06 ное 2015 13:49


Здравейте.
Колегата Bobidi -благодаря ти за подсещанетоприятелю,така аз мерих с мултицета при лампичката и не показа 12v...съответно вече бях видял кой кабел на къде отива и коя букса за какво е.
Днес разглобих механизъма на вратата откачих буксата и дадох на късо с един кламер в буксата(за да видя дали ще светне или няма да светне плафона в багажника,все пак търся напред по веригата къде е проблема..)така плафона светна и тогава вече разбрах че проблема е в трите пластинки в буксата на механизъма за който говорите...бяха се окислили и за жалост едната се бе счупила(но няма страшно ще ви покажа и кажа как се побългарява лесно и просто)оправих буксата-залепих я,върнах я на мястото си и всичко стана ок.Имам и прилежни снимки на абсолютно всичко с точност и улеснение на всички(ще ги кача като се прибера вкъщи че от телефона нещо не стана).
После ако може искам малко помощ и малко пояснение след като ги видите че едно не ми стана ясно.Благодаря за търпението: )


Потребителски аватар
red8power
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 17 май 2015 1:23
Автомобил: 6n2 TDi 66 kw
Двигател: TDi 66kw 1.4

Re: Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Мнениеот red8power » Пон 09 ное 2015 19:30


Колеги днес и аз успях да разглобя цялата брава на багажника уви ключето което е до патронника работи, но не мога да проследя кабелите от плафона дали минават към ключалката успях да замеря овалната букса която отива към ключето в ключалката, но там ми замерва само 5 волта, интересно къде се губят другите 7 волта и къде може да прави маса някой от кабелите?! Нека някой от вас да каже, като е замервал колко волта трябва да показват кабелите и от къде минават. При мен от плафона в багажника излизат червен кабел за плюса и кафяв с червена лента за минуса, но към ключето минават бял със зелена лента и кафяв. При мен нито лампата на таблото светва нито плафона. Понякога плафона в купето светва, но само ако колата е с пусната аларма и дам ключа на трета позиция, в която се отключва само багажника. Моля някой за съвет. Предполагам, че това ключе е свързано по някакъв начин и с алармата и с централното. Споделете какво сте открили и как сте решили проблема. И да попитам от къде мога да намеря ключ за двата болта на ключалката, които приличат на звезда, но са с повече лъчи от стандартната.


Потребителски аватар
dekata87777
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 04 ное 2015 8:57
Автомобил: Vw Polo 6N2 1.4 16V 101hp 2000
Двигател:

Re: Polo 6n2 - Датчик за затворен багажник

Мнениеот dekata87777 » Сря 11 ное 2015 20:06


Здравейте отново.
Ето и снимките които обещах.
3-conv.jpg
Това е ключалката отвътре.
3-conv.jpg (42.15 KиБ) Видяна 1228 пъти

4-conv.jpg
След като махнете буксата я дайте на късо и вижте дали плафона свети.

5-conv.jpg
Ключалката отвън с двата винта тип "еврейска звезда"
5-conv.jpg (39.82 KиБ) Видяна 1228 пъти

6-conv.jpg
Това е другата част в ключалката където влиза буксата.
6-conv.jpg (34.88 KиБ) Видяна 1227 пъти

7-conv.jpg
Това е лоста от вакума който заключва и бута едно малко 'пинче' което мисля че е за алармата и съответно за индикатора.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта