Прекъсване на бензиновата помпа

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Pundio
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Прекъсване на бензиновата помпа

Мнениеот Pundio » Чет 16 юни 2011 17:42


Здравейте колеги! Съжалявам ако зачеквам тема по която е писано вече много но не успях да си отговоря на въпроса, затова ще го задам тук, надявам се някой да ми помогне. Вчера ми изгоря бензиновата помпа, с газов инжекцион съм и винаги паля на бензин. Много главоболия ми създаде въпросната помпа докато намеря такава и я сменя, затова реших да я прекъсна с едно реле, примерно 30 сек след като колата превключи на газ. Знам какво искам, но не знам как да го осъществя. Не знам какво реле да си купя, не знам къде да го закача точно. Ще се радвам ако някой помогне, че вече нямам пари за майстори. Колата е Поло 98г, 1.4 APQ
Благодаря Ви предварително, ПОЗДРАВИ!!!! :beer




Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Прекъсване на бензиновата помпа

Мнениеот Anbuch » Чет 16 юни 2011 22:47


Това отдавна е измислено. Консултирай се с човека който ти е сложил газовата. Какъв ти е газовия инжекцион? Повечето компове имат програмируема функция за колко време да изключват и включват бензиновата помпа като управляват едно реле което си е в комплекта към газовия инжекцион. Примерно при мен беше направено така: като запаля колата, първите 5 минути помпата работи,после се изключва за 15 минути, след това пак бачка 5 минути и т.н. Не е добре помпата да е постоянно изключена защото няма да циркулира бензин около бензиновите инжектори и се води, че те така загряват повече от допустимото и това рано или късно ще се отрази на работата на бензин на колата! Уникалната тъпотия в случая е, че "майсторите" изобщо не го слагат това реле за да си спестят 4 спойки или 5минути работа. Така и компа на ГИ и да я има тази функция, тя не може да се ползва поряди простата причина, че няма реле което да спира и пуска помпата. Все им е тая на тях, че помпата ти ще върти постоянно, ти отиваш при тях да ти направят колата да върви на газ и те го правят.....ама как?


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Прекъсване на бензиновата помпа

Мнениеот Koksan » Пет 17 юни 2011 7:30


Pundio написа:Здравейте колеги! Съжалявам ако зачеквам тема по която е писано вече много но не успях да си отговоря на въпроса, затова ще го задам тук, надявам се някой да ми помогне. Вчера ми изгоря бензиновата помпа, с газов инжекцион съм и винаги паля на бензин. Много главоболия ми създаде въпросната помпа докато намеря такава и я сменя, затова реших да я прекъсна с едно реле, примерно 30 сек след като колата превключи на газ. Знам какво искам, но не знам как да го осъществя. Не знам какво реле да си купя, не знам къде да го закача точно. Ще се радвам ако някой помогне, че вече нямам пари за майстори. Колата е Поло 98г, 1.4 APQ
Благодаря Ви предварително, ПОЗДРАВИ!!!! :beer


Е какъв е смисъла да пускаш 2 теми за едно и също нещо? Ще ми обясниш ли!?!?! :screwy


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прекъсване на бензиновата помпа

Мнениеот i.e.i » Пет 17 юни 2011 8:00


Помпата не спира ли сама,когато вдигне налягане и няма консумация.
Имам 3 коли на газ и на никоя не е спряна помпата(до сега няма проблем),единствено
спазвам наличието на мin.10-15л. бензин.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Прекъсване на бензиновата помпа

Мнениеот Bobi_S13 » Пет 17 юни 2011 8:18


няколко питаня по темите и сега отделна тема. Не се праи така!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта