Греди и багажник за Polo 2F AAU

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Греди и багажник за Polo 2F AAU

Мнениеот nosex » Вто 05 юли 2011 12:02


Роди ми се една идея в главата за багажник на кофторчето, тъй като се увеличихме :beer :D
Колата изглежда по същия начин и се чудя, дали ще могат да се захванат гредите :roll:
Изображение
Другото, което ме дерзае е товароносимостта на мъника - макс. 1230кг. :roll: Въпреки това си мисля, че ще се поместим в тия 465кг. :lol:
А трето е мощността, понеже съм с двигател AAU, 1043cm, 45hp. :Mr Green Fun
На ясно съм с последиците от качването на багажник - натоварване, устойчивост при движение с над 90-100км./ч, стабилност при страничен вятър и разход. И без това не си падам по високите скорости (дори на магистрала рядко карам с повече от 120км./ч.) и не съм състезател. Идеята ми е да стигна безпроблемно от точка А до точка Б, с достатъчно количество багаж.
Пари за по-голяма кола нямам, за момента. :lol: Точно затова, съм склонен да заделя дори сума от около 700-800лв. за греди и багажник.

Някой колега слагал ли е такова нещо или аз ще съм първия.
Ако може и да ме насочите към качествени марки освен THULE?! :beer

Поздрави! :D




Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Греди и багажник за Polo 2F AAU

Мнениеот Anbuch » Вто 05 юли 2011 12:21


Не разбирам за какво са ти греди?
Не може ли да се сложи багажник от старите соц.багажници...като гледам полото от снимката е с такива "жлепове" на които се слагат тия багажници.
Имай в предвид ,че според VW товар на 50 кг не бивало да се качва на мъника отгоре


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Греди и багажник за Polo 2F AAU

Мнениеот stefan4o » Вто 05 юли 2011 12:24


За 700-800 лева можеш да си вземеш Джетта, друг е въпросът в какво състояние. За съжаление по-малката кола дори и с багажник си остава по-малка. Отделно и е с 2 врати. Не зная дали това ти е първо или второ дете, но съм виждал как се вади малко дете от 2-врат автомобил. Просто колите с две врати и такъв размер са всичко друго, но не и семейни.

По темата - заводски си имат горе гредички на тавана, търси такива от някоя кола на части:
Изображение
Предполагам след това вече с тях може да се комбинира някакъв багажник. Иначе към марка правилно си се насочил :Mr Green Fun


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Греди и багажник за Polo 2F AAU

Мнениеот nosex » Вто 05 юли 2011 12:33


Май почва да ми просветва... :Mr Green Fun
Тези черните лайстни (на снимката от първото ми мнение) са водобрани, нали така?!
Значи ми трябват такъв тип греди: http://www.escadra.bg/багажник-Thule-951-Rain-Gutter/i290.htm

Anbuch написа:Не разбирам за какво са ти греди?
Не може ли да се сложи багажник от старите соц.багажници...като гледам полото от снимката е с такива "жлепове" на които се слагат тия багажници.
Имай в предвид ,че според VW товар на 50 кг не бивало да се качва на мъника отгоре

Трябва ми задължително багажник-тип кутия, а него няма как да го закрепя без греди. :lol:
Примерно: http://www.escadra.bg/кутия-за-багаж-Escadra-Husky-330-Black/i1067.htm

stefan4o написа:За 700-800 лева можеш да си вземеш Джетта, друг е въпросът в какво състояние. За съжаление по-малката кола дори и с багажник си остава по-малка. Отделно и е с 2 врати. Не зная дали това ти е първо или второ дете, но съм виждал как се вади малко дете от 2-врат автомобил. Просто колите с две врати и такъв размер са всичко друго, но не и семейни.

Не, не, колега, благодаря ти за предложението за кола. Тая поне съм я стегнал и ме слуша засега.
Да, вярно е че е всичко друго, но не и семейна кола :Mr Green Fun За момента просто нямам финансова възможност за комби. :)
Първо детенце ми е, момиченце. Днес навърши два месеца :kissy:


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Греди и багажник за Polo 2F AAU

Мнениеот Anbuch » Вто 05 юли 2011 13:01


Водобрани ли са,декоративни ли са незнам ,ама на тях слагахме багажника на ауди 80 и го товарихме с доста над 50 кг

"Малко" е трудничко с тая кола и бебшок ,ама не е невъзможно де. Докато малкия навърши 3години и 4 месеца бях със същата ,ама не комби ,а хечбек при това и с 20литрова газова бутилка в багажника. И се пак тогава аз ,жената и детето бяхме с общо тегло под 110кг де :lol:


Потребителски аватар
RANOPILE
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 14:45
Автомобил: VW Polo 2F
Двигател: AAU 1994
Местоположение: София, жк Лагера

Re: Греди и багажник за Polo 2F AAU

Мнениеот RANOPILE » Сря 06 юли 2011 22:12


Колега за стабилността мога да кажа, че колкото по-тежка - толкова по-стабилна(е не в завои ;) ). Миналата година към Рожен се бяхме събрали 4 души с всичкия възможен багаж на света(едвам го събрахме в колата) и тогава по магистралата без притеснение успях да вдигна 165 км/ч което е и най-голямата скорост която това мъниче е достигало, иначе просто като съм сам вътре се усеща не толкова стабилно и повече от 150 не съм вдигал. Понеже няма голяма аеродинамичност, това което я прави по-стабилна е по-голямото тегло, но се намалява пъргавината.

PS. И ми писна от тъпите коментари, че 1.043 е малък двигател колата е слаба и т.н. Колата си е перфектна и дори към Рожен гоних колоната със скорост около 150км/ч, при условие че е максимално натоварена. Затова се научете да боравите умело със скоростите, а не да плюете маломощните двигатели.


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Греди и багажник за Polo 2F AAU

Мнениеот nosex » Чет 07 юли 2011 9:19


За момента се спрях на този модел: http://www.bagajnik.com/index.php?p=view&id=353
Мисля, че тази кутия е с най-добро съотношение между размери, обем, собствено тегло, товароносимост, аеродинамичност, защита, гаранция и не на последно място цена за Полото. :lol:
Просто е оптималния вариант. :D
Остава да я видя наживо и да избера (да ми препоръчат) подходящите греди за захващане към водобраните. :wink:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13447
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Греди и багажник за Polo 2F AAU

Мнениеот kris11 » Чет 07 юли 2011 11:32


Мога да ти продам багажник закрепващ се за водобраните.Полски лек,алуминиев. Използван е на Лада и Фиат125.
При интерес снимки мога да дам едва през почивните дни.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Греди и багажник за Polo 2F AAU

Мнениеот kaiser666 » Чет 07 юли 2011 13:09


Продай си колата за 500 и додай тия 500лв и ще си вземеш пасат. Какво ще караш толкова в тая сапунерка на покрива? Нито количка, нито столче не можеш да сложиш в нея, освен с памперси да я напълниш. Ако ти трябва багажник си сложи две напречни греди, които съм към 50лв.

stefan4o Не е хубаво да говориш за пространственото разпределение на една кола, без да си имал такава, от личен опит мога да ти кажа, че не отстъпва с много на голф/джета 2.

Аз съм карал фризер, печка,10 пластмасови стола, голяма кухненска маса(не на веднъж разбира се) и какво ли още не в моята, а ти в твоята джета? :roll:

п.п Рекорда ми е 4 врати от голф, 4 врати от пасат и две врати от багажник на голф. Не питайте как. :kissy:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Греди и багажник за Polo 2F AAU

Мнениеот stefan4o » Съб 09 юли 2011 21:59


kaiser666 написа:Продай си колата за 500 и додай тия 500лв и ще си вземеш пасат. Какво ще караш толкова в тая сапунерка на покрива? Нито количка, нито столче не можеш да сложиш в нея, освен с памперси да я напълниш. Ако ти трябва багажник си сложи две напречни греди, които съм към 50лв.

stefan4o Не е хубаво да говориш за пространственото разпределение на една кола, без да си имал такава, от личен опит мога да ти кажа, че не отстъпва с много на голф/джета 2.

Аз съм карал фризер, печка,10 пластмасови стола, голяма кухненска маса(не на веднъж разбира се) и какво ли още не в моята, а ти в твоята джета? :roll:

п.п Рекорда ми е 4 врати от голф, 4 врати от пасат и две врати от багажник на голф. Не питайте как. :kissy:

Искам да видя в твоето Поло как ще качиш трима възрастни (шофьор и двама пасажери) с дете на задната седалка в столче и да сложиш комбинирана количка в багажника. Това имах предвид. Нужно ли е да съм притежавал даден автомобил, когато някои неща се виждат с просто око отвън :screwy А колата, че малка, мисля няма нужда да спорим? По принцип комбито е най-практичното, но за съжаление Голф/Джета не предлагат такова. Пассат вече си е по-горен клас кола, съответно е по-добър вариант от Голф/Джета.ю
С първото си мнение по темата исках да кажа, че коли от сорта на Поло, Корса, Микра и т.н. НЕ са семейни автомобили. Коли от сорта на Голф/Джета, Корола, Астра и т.н. също не са в пълния смисъл на думата, но с някои уговорки можем да приемем, че стават за семейство с едно малко дете. Иначе знам в друг форум един колега, дето казва, че неговата Опел Корса А, била идеална семейна кола, хора всякакви :screwy



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта