Спирачки твърд педал ? Нормално ли е ?

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Спирачки твърд педал ? Нормално ли е ?

Мнениеот freestyler911 » Нед 15 ное 2009 12:05


toncheff написа:Аз моят го гледах, интересно, че има стрелка, която сочи към колекторите,т.е. откъдето взема въздух. Ако е еднопосочен, защо е така ..стреклата би трябвало да показва посоката на проводимост...си мисля.


Напротив колега, помисли кое е вакуум и каква би била посоката на въздуха, при положение че серво апарата използва вакуум. Посоката на клапана си е абсолютно правилна, поразсъждавай ....

Просто когато подадеш газ , спирачките ти стават по отзивчиви, пробвай по голямо надолнище излкючи от скорост, сложи единия крак на газта другия на спирачката , пипни спирачката и не натискай повече просто така да усетиш че спираш много плавно , и дай газ да видиш какво става .... и да усетиш силата на вакуума който правят цилиндрите....
А когато огасиш мотора, остава вакуум във сервото, и клапана трябва да го държи там, и ако случайно тоя клапан пуска по мъничко, когато колата престои 5-10 минути огасена, и сервото го няма никакво....




Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Спирачки твърд педал ? Нормално ли е ?

Мнениеот Gencho87 » Чет 18 авг 2011 17:26


Здравейте колеги, при мен излезе скоро проблема с твърдите спирачки преди паленето само, че колата е голф 3 1.6 АЕК мотор. Стигам до извода, че при мен също проблем е в това клапанче което би трябвало да задържа вакуума. Разглеждах из нета как е като цена новата част, но май този клапан си върви с двата маркуча, за сервото и за колекторите и като цена е много различно от 40лв до 80-90лв, та гледам никой не е казал как си е решил проблема, дали наистина този клапан е виновен за цялата работа и евентуално дали имате представа предлага ли се само клапанчето, без маркучите /евентуално и цена/ или трябва да обикалям по моргите да си търся, че не ми се дават 50лв+ за това :Mr Green Fun

Благодаря Ви предварително.


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Спирачки твърд педал ? Нормално ли е ?

Мнениеот Anbuch » Чет 18 авг 2011 18:12


Gencho87 написа:....

Аз така си решавам проблема с въпросните клапани
viewtopic.php?f=7&t=274748&hilit=%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Спирачки твърд педал ? Нормално ли е ?

Мнениеот freestyler911 » Сря 24 авг 2011 21:43


Отговора на тази тема е в препратката от горния пост. Боби ако сметнеш за необходимо заключвай поне тази, както казах отговора на този проблем се съдържа в препратката.

Другата ми тема също е за ключ. Решен е проблема , пише как!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта