За пореден път ми свети check

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
edi6504
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 0:57
Автомобил: VW PASSAT 5.5
Двигател: AVF 2003
Местоположение: Между Шумен и Силистра

За пореден път ми свети check

Мнениеот edi6504 » Чет 25 авг 2011 20:30


Здр.колеги вече 5 ти път ми свети чека колате е поло 6н2 2001 1.4 16в код:AUA всички филтри са сменени на диагностика изкарва две грешки едната е 17559 и p1570.Майстора ми каза ламбда сондата е за смяна и я сменихме,както предния път мина ли 220 км. хоп пак светва.Бензиновата е нова не е от нея.Вече щетесе побъркам моля някои да помогне :horror: :horror: scare scare
само да отбележа,че майстора много разбира и не е някакъв пишман майстор. :bowdown Днес смених другата ламбда сонда човек като дава 360 лв за първата сонда,а втората 95 много не му тежи свиква се :mrgreen:

Последна промяна от edi6504 на Пет 26 авг 2011 21:22, променено общо 1 път.




krassy
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 19 авг 2009 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот krassy » Пет 26 авг 2011 8:48


Газова уредба има ли?


Потребителски аватар
BLADE8209
Мнения: 500
Регистриран на: Чет 24 май 2007 0:09
Автомобил: Polo 6N2 2001
Двигател: AMF + remap
Местоположение: Дупница, Благоевград

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот BLADE8209 » Пет 26 авг 2011 10:29


На един познат така му светва но той има газова и когато пуска климатика нещо се ебаваше показваше май богата смес. Пробвай да ти е пуснат климатика и да се опиташ да запалиш май тогава светкаше.


Потребителски аватар
edi6504
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 0:57
Автомобил: VW PASSAT 5.5
Двигател: AVF 2003
Местоположение: Между Шумен и Силистра

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот edi6504 » Пет 26 авг 2011 12:55


krassy написа:Газова уредба има ли?

Не няма


Потребителски аватар
edi6504
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 0:57
Автомобил: VW PASSAT 5.5
Двигател: AVF 2003
Местоположение: Между Шумен и Силистра

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот edi6504 » Пет 26 авг 2011 12:59


BLADE8209 написа:На един познат така му светва но той има газова и когато пуска климатика нещо се ебаваше показваше май богата смес. Пробвай да ти е пуснат климатика и да се опиташ да запалиш май тогава светкаше.

Газова уредба нямам при мене е бедна смес климатика си бачка и не светва,а интересното е мина ли 220 км и свети нищо не се променя в поведението на колата върви си както трябва


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот Koksan » Пон 29 авг 2011 8:47


В ауто-дата гледал ли си, какво дава за тази грешка? Според мен въобще не е трябвало да сменяш сондите? Старите сонди при теб ли са?
за грешката ауто-датата казва:
Обедняване на сместа при първа Ламбда сонда под лимита (дългосрочен план)
Евентуални проблеми:
1. Налягане на горивото - филтър, помпа
2. Инжектори
3. Пробив в изпускателните или смукателните тръби -

Според мен трябва да се погледнат гарнитура на колекторите, спукани тръби на входящия, и най-често, което не се забелязва - скъсана мека връзка точно преди ламбда сондата! Проблемът ти най-вероятно е в нея и не е трябвало да наливаш 1 торба пари за сонди! Щом казва че му е бедна сместа, значи има повече кислород, щом е така, значи го засмуква от някъде, след горивния процес или след дебитомера!


Потребителски аватар
edi6504
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 0:57
Автомобил: VW PASSAT 5.5
Двигател: AVF 2003
Местоположение: Между Шумен и Силистра

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот edi6504 » Пон 29 авг 2011 11:07


Koksan написа:В ауто-дата гледал ли си, какво дава за тази грешка? Според мен въобще не е трябвало да сменяш сондите? Старите сонди при теб ли са?
за грешката ауто-датата казва:
Обедняване на сместа при първа Ламбда сонда под лимита (дългосрочен план)
Евентуални проблеми:
1. Налягане на горивото - филтър, помпа
2. Инжектори
3. Пробив в изпускателните или смукателните тръби -

Според мен трябва да се погледнат гарнитура на колекторите, спукани тръби на входящия, и най-често, което не се забелязва - скъсана мека връзка точно преди ламбда сондата! Проблемът ти най-вероятно е в нея и не е трябвало да наливаш 1 торба пари за сонди! Щом казва че му е бедна сместа, значи има повече кислород, щом е така, значи го засмуква от някъде, след горивния процес или след дебитомера!


Инжекторите ги почистиха с ултразвук,налягането на горивото е в норми,няма пробив по тръбите.Остава гарнитурите на колекторите да ги погледнем.И според мен е така както казваш колега от някъде изсмуква кислород и се получава тая грешка,а интересното е защо след 200-220 км ми светва чек-а.Ако от някъде изсмуква кислород защо не светва тая пуста лампичка веднага,а след 200-220 км.
Интересна работа :да:
Старите сонди са в мен взех ги.Майстора е точен няма да ме излъже и той вика проблема е елементарен но не може да го открием,то ако сменям тия гарнитури на колекторите не остава какво да сменя


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот Koksan » Пон 29 авг 2011 13:48


Затова е LONG TERM грешката, превишението е с малко и той си наблюдава, наблюдава с надеждата че ще се оправят нещата, и накрая му писва да прави корекции и записва грешката!
На двама прители вече, единия от които е имено с AUA мотор, меката връзка беше проблемна! Всички я гледат отвън че е добре, ама никой не я проверява по обстойно, и .... ето смениха ги с нови и нещата се оправиха, затова ти казвам - Ако не е гарнитура на изпускателен колектор, то е меката връзка според мен!


Потребителски аватар
edi6504
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 0:57
Автомобил: VW PASSAT 5.5
Двигател: AVF 2003
Местоположение: Между Шумен и Силистра

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот edi6504 » Пон 29 авг 2011 15:57


Koksan написа:Затова е LONG TERM грешката, превишението е с малко и той си наблюдава, наблюдава с надеждата че ще се оправят нещата, и накрая му писва да прави корекции и записва грешката!
На двама прители вече, единия от които е имено с AUA мотор, меката връзка беше проблемна! Всички я гледат отвън че е добре, ама никой не я проверява по обстойно, и .... ето смениха ги с нови и нещата се оправиха, затова ти казвам - Ако не е гарнитура на изпускателен колектор, то е меката връзка според мен!


Колега може ли да ми обясниш точно къде се намира тая мека връзка,ако може снимков материал че съм не грамотен малко и не разбирам :drunk


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот maslinkov » Вто 30 авг 2011 8:18


Уточни още, ако обичаш имаш ли аларма и заключва ли ти вратите, като тръгнеш.


Потребителски аватар
edi6504
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 0:57
Автомобил: VW PASSAT 5.5
Двигател: AVF 2003
Местоположение: Между Шумен и Силистра

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот edi6504 » Вто 30 авг 2011 8:30


maslinkov написа:Уточни още, ако обичаш имаш ли аларма и заключва ли ти вратите, като тръгнеш.

нямам аларма!

Колеги пак светна тая лампичка на 210 км.Ще сменям гарнитура на колекторите и тая прословута мека връзка но незнам къде се намира,неka колегата Koksan да каже къде се намира :bowdown :bowdown :bowdown

Последна промяна от Bobi_S13 на Вто 30 авг 2011 8:43, променено общо 1 път.
Причина: редакция на мнението! Писането с главни букви се счита за викане, а тук то е забранено!


Потребителски аватар
edi6504
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 0:57
Автомобил: VW PASSAT 5.5
Двигател: AVF 2003
Местоположение: Между Шумен и Силистра

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот edi6504 » Нед 11 сеп 2011 11:48


Колеги вчера смених дросела,взех го от една морга от ауди а2 абсолютно е същия,минах 85 км и хоп светна пустата лампичка.Мнения да имате?


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот maslinkov » Нед 11 сеп 2011 13:28


Абе ти нормален ли си? Колко повече акъл искаш, като правиш каквото си знаеш? Нали щеше да сменяш гарнитура и мека връзка? Каква муха ти влезе в главата че да буташ клапата? Нали ако беше от нея щеше да ти запише грешка? Пробва ли да смениш МАП-а за проба, както ти бях писал на лични? Предлагам за да не стане безкрайна тема от рода какаво не трябва да се сменя, като решите проблема с мастора ти, да пишеш какво е било. Поне да беше правил това, което те съветват, че да не го е яд човек, че си губи времето с тебе.


Потребителски аватар
edi6504
Мнения: 34
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 0:57
Автомобил: VW PASSAT 5.5
Двигател: AVF 2003
Местоположение: Между Шумен и Силистра

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот edi6504 » Нед 11 сеп 2011 17:22


maslinkov написа:Абе ти нормален ли си? Колко повече акъл искаш, като правиш каквото си знаеш? Нали щеше да сменяш гарнитура и мека връзка? Каква муха ти влезе в главата че да буташ клапата? Нали ако беше от нея щеше да ти запише грешка? Пробва ли да смениш МАП-а за проба, както ти бях писал на лични? Предлагам за да не стане безкрайна тема от рода какаво не трябва да се сменя, като решите проблема с мастора ти, да пишеш какво е било. Поне да беше правил това, което те съветват, че да не го е яд човек, че си губи времето с тебе.


Смених гарнитурите на всмукателните колектори и меката връзка но няма ефект,а за клапа стана така,че майстора има познати в морга във Варна и я взе безплатно ако е от нея щях да я платя но сега ще я връщам и ще кажа на майстора да види МАП сензор и нея да пробваме,а аз предлагам администраторите ако решат да изтрият темата щом ще е безкрайна!!!


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: За пореден път ми свети check

Мнениеот Koksan » Вто 13 сеп 2011 14:53


а гарнитурата на изпускателните?



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта