Подгряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Подгряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Мнениеот Anbuch » Съб 01 авг 2009 12:18


С 2 думи открих фабричен дефект в инсталацията на поло 6N произвеждано до 11.97 (искам обезщетение поне 1 ново поло от VW и да си изтеглят "кошовете") mhihi

Та днес както си карах колата по най-натоварения булевард в Хасково, изведнъж страшен пушек започна да излиза през предният капак :horror:
Веднага набих спирачките ,загасих колата и на 10-тата секунда вече аз ,жената и детето бяхме на тротоара и чакахме "фойерверките" mhihi За пожарогасителя не се сетих изобщо
В крайна сметка се оказа ,че от пръскалката ми (точно където влизат кабелчетата в нея) излиза дима. Аз съм с подгревни дюзи. Срещат се и полота с обикновени дюзи, които лесно се познават (до тях не отиват кабели). Откачих и буксата и проблема се реши. Но в последствие като разгледах инсталацията се шокирах ,че подгряването на дюзите се включва щом колата се даде на контакт и подгряват постоянно. Всички предпазители са ми оригиналните и съответстват като стойности на документацията (не съм слагал предпазители от магазин за 1 лев дето на него пише 5 A пък държат по 15 А). Разгледах схемата:
Изображение
Става въпрос за нагревателите 91 и 92.
Предпазителя който предпазва тяхната верига е номер 5 (за поло до 11.97 година) който е 15 А фабрично. Освен тези 2 нагревателя (които подчертавам винаги работят щом колата е на контакт),този предпазител предпазва и инсталацията на двигателя на предните чистачки ,както и помпата за течността на чистачките. И естествено...като се укаси нагревателчето в пръскалката ,кабелчетата му които са много тънки се стапят ,но предпазителя не може да изгори защото е 15 А
Вероятно обаче ,са се усетили от VAG и от 11.97г като променят някои неща във външният вид и много неща в ел.инсталацията (включително и таблото)на 6N ,този проблем е отстранен!
Сега вече тук се вижда ,че предпазителя който защитава веригата на тези нагреватели е 7.5А и предпазва някакво си друго слабо осветление ,но не и мотора на предните чистачки :applause: . Номера на този предпазител е 18 за поло 6N след 11.97г
Изображение

Като заключение за да не изпадате в ситуацията която изпаднах аз ,съветвам всички на които полчовците им са произведени преди въпросната дата и са с подгряващи дюзи да си сложат един допълнителен предпазител 5 А или най-много 7.5 А (ама не от левче комплекта) на черната жичка ,който да е надеждно изолиран защото често ще се мокри или поне лятно време да им откачат буксата на пръскалките (лесно се намира ,точно до тях е под капака) и също да я изолират надеждно.

п.п. После ще закача буксата и ще я "подпаля" да видите каква пушилка става mhihi




Потребителски аватар
doc_j
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 1057
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 17:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Чепеларе / София
Контакти:

Re: Подряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Мнениеот doc_j » Съб 01 авг 2009 15:33


Според мен това трябва да отиде във FAQ-а на раздела. Наско пак изскача с нещо ново.

Насе, няма ли кой да те предложи за разработчик на Поло, тогава бъдещите модели може и да не са толкова бъгави. ;)


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Подряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Мнениеот Anbuch » Съб 01 авг 2009 18:13


:Mr Green Fun
Вижте какво става след 5 секунди на контакт ,а на мен ми замириса на изгоряло около 1 минута преди да се усетя ,че миризмата е от моята кола


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Подгряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Мнениеот Koksan » Чет 06 авг 2009 10:46


При мен се случи същотото преди около 7-8 месеца с дясната .... при всяко желание да си купя нова ... цените на които попадах са от 45лв нагоре .... ебаси пръскалката, да не говорим че се е случвало дори да ми замръзне .. въпреки че има подгряване, което е смешно!!!


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Подгряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Мнениеот Anbuch » Чет 06 авг 2009 11:03


:shock
Значи и 7.5 А им е много (твоето поло нали беше с широките брони ,след 11.97?).
Карай я без подряване и това е! Аз направо им клъчнах черната жица (+) ,пък ако замръзват през зимата ще го мисля


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Подгряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Мнениеот Koksan » Чет 06 авг 2009 11:18


Широките е .. но е преди 11.97 ... и аз така съм го решил .. лявата не съм я откачал .. каквото стане и ако намеря в морга ще я сменя дясната ...
Аз досега мислех че се пуска с ключа за задното стъкло и не се бях сещал да проверя в схемите! :)


Потребителски аватар
Nik_Polo
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 13:09
Автомобил: Vw Polo 6N
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Пирдоп

Re: Подгряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Мнениеот Nik_Polo » Вто 29 дек 2009 17:15


Колеги няма логика да работят постоянно , и моето поло има тая опция и когато го взех го проверих това нещо , при пъскане на нагревателите за задното стъкло ми се загряват пръскалките и страничните огледала, на пипане се усеща ... И досега неми е правило проблем . :wink:


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Подгряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Мнениеот Anbuch » Вто 29 дек 2009 22:48


Nik_Polo написа:.....


Мерих ги с мултицета - дадеш ли на контакт до нагревателите отива напрежение :!:


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Подгряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Мнениеот Bobi_S13 » Сря 30 дек 2009 14:05


еваля Насе, уникален както винаги :bowdown :bowdown :bowdown

лично бих ти подарил новото Поло, ама уви криза е mhihi

и по темата - аз нямам подгряване :screwy


Timex
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подгряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Мнениеот Timex » Вто 02 фев 2010 22:09


Благодаря за полезното инфо, колеги ! И аз имам този пакет ( който ако не се лъжа е: фарове за мъгла; погряващи пръскалки; погряващи огледала), но май не ми работи...имам кабели, обче не се загрява нищо. Как активирате подряващите огледала например? Възможно ли е нагревателите да са изгорели ....бушона е ОК :banghead: супер се дразня...помогнете


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Подгряващи дюзи за течноста на чистачките (фабричен дефект)

Мнениеот Koksan » Сря 03 фев 2010 2:34


Огледалата се активират със копчето за подгряване на задното стъкло ... Принципно ... освен на 6N да сда ги направили с палене на автомобила (както пръскалките)??

По принцип е възможно и да са се прецакали, на моето се виждат петната които не работят през зимата! :)



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта