polo 6n 1.0 през 2 дупки и нещо се разтрака предницата.Помощ

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
balrog
Мнения: 94
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 9:25
Автомобил: VW Polo
Двигател: AFT 1998
Местоположение: В.Търново
Контакти:

polo 6n 1.0 през 2 дупки и нещо се разтрака предницата.Помощ

Мнениеот balrog » Пон 24 окт 2011 21:24


Здравейте колеги. След като преди няколко вечери минах през 2, последователни огромни дупки, резултатът беше крива джанта и съдрана гума.На следващия ден уж гумаджиите оправиха джантата и сложих нова гума, но вече колата имам чувството, че цялата се разтрака отпред. Единия проблем е,че като навия пълен ляв и карам бавно в кръг се чува едно тракане и хлопане някъде в краката на шофера(или поне там го усещам). При пълен десен го има , но в пъти по-малко. Когато си правих опитите вчера сякаш се усеща и на педала на спирачката или поне така ми се струва. При движение напред с по-бавна скорост и през преминаване на неравности и малки дупки мисля, че също го има. Със скорост около 50км/ч се появи някакво глухо тропане което преди не сам го чувал. Като цяло не усещам някаква осезаема разлика в поведението на колата, както и други странни звуци по предницата. Ходих при моя майстор и неговото мнение(което за мен е доста съмнително) е, че виновника бил преден десен вътрешен накрайник. Той се опита да ме убеди със следното: навих пълен ляв и той ми вика движи леко волана на ляво и на дясно и ми показа как се движел и леко хлопал въпросния накрайник,като преди това ми каза ,че било каре ,но после реши друго. Тъй ама мен тва малко ме усъмни и като си тръгнах реших да пробвам и левия вътрешен и навих пълен десен и същото упражнение.. и при него си имаше луфт(леко движение) и си издаваше звуци. Според мен това си е нормално при положение,че волана се движи леко в двете посоки. Май месец сменях тампони на носачи,шарнири, външни накрайници и левия вътрешен накрайник и лагера на главината(лявата). Точно заради тази смяна се усъмних в накрайника. Искам да си оправя колицата ,но не искам да сменям на поразия и да хвърлям пари за здрави части. Затова ви моля за съвет и помощ. :012: Мен ме съмнява механизма на кормилния прът(или както се води) долу зад кората на бушоните дали нещо не се е прецакало от силния удар.Също си мислех като вариант да отида на стенд за реглаж дали ще открият проблема ако не е в шарнири носачи и накрайници, а примерно рейка или полуоска или де да знам и аз.. :cry: Ако имате предположения пишете,че съм в затруднение. :обичам ви Време е и във Велико Търново или окръга да се появят форумни майстори,че съм загубен,а и не само аз... благодаря ви предварително. :beer

Последна промяна от balrog на Вто 01 ное 2011 0:49, променено общо 1 път.




hondata
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 27 мар 2010 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lukovit

Re: polo 6n 1.0. AER- през 2 дупки и нещо се разтрака..?

Мнениеот hondata » Пон 24 окт 2011 22:01


Колега имах същия проблем с въпросното поло 1.0 кубика и се оказа каре и ми го смениха и се оправи


Потребителски аватар
balrog
Мнения: 94
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 9:25
Автомобил: VW Polo
Двигател: AFT 1998
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Re: polo 6n 1.0 през 2 дупки и нещо се разтрака предницата.Помощ

Мнениеот balrog » Вто 15 ное 2011 18:31


Малко развитие или не и аз не знам по проблема. Та в следствие на дупките се е разбил десен шарнир и нищо друго. Смених го след това реглаж и пича пак гледа и вика предницата е перфектна нищо друго няма. ООООбаче тракането,чаткането ли квоото е там си продължава. :banghead: При завой си се чува, ляв-десен няма значение трака си там,но и при движение го има като карам независимо напред назад ,ляво,дясно стига да е с малка скорост(и не само) по камъчки неравен път и подобни.Така хлопа и трака и чатка,че все едно всеки момент ще се разпадне нещо от колата. След умуване от страна на двамата ми майстори се стигна до няколко варианта: рейка с луфт, тампон двигател или скорости. Имате ли някво мнение по въпроса колеги??? В скоро време ако се позадържи така времето сигурно колата ще бъде разпиляна за обстоен преглед,но не е ясно дали ще се открие проблема та ако някой знае или предполага нека сподели моля.


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: polo 6n 1.0 през 2 дупки и нещо се разтрака предницата.Помощ

Мнениеот maslinkov » Вто 15 ное 2011 19:23


Щом си сменял левия,значи имаш счупена черупка на десния лагер. По принцип се сменят и двата на сляпо по тая причина, а не поради износване. Пробата е да вдигнеш колата от всяка страна с ТВЪРД привод, а не на крик и по вибрациите на дръжката на количката, като въртите колелото на ръка се разбира кой лагер е виновен.
П.С. Ако не е това е лагер на диферинциал. - maikomila


Потребителски аватар
balrog
Мнения: 94
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 9:25
Автомобил: VW Polo
Двигател: AFT 1998
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Re: polo 6n 1.0 през 2 дупки и нещо се разтрака предницата.Помощ

Мнениеот balrog » Вто 15 ное 2011 23:04


Ако е лагер на главина ще го преживея и ще се смени,но ако е maikomila тогава вече не знам понеже ми се струва,че ще е доста скъпичко. :cry: И няма как да е от рейка или тампон така ли? Като изляза почивка другата седмица явно ще се прави или поне се надявам да се разбере кое точно му е прееб***то на колата :banghead: Ако имате други съмнения или предположения пишете,аз така или иначе вече съм отчаян и депресиран... :bishop


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: polo 6n 1.0 през 2 дупки и нещо се разтрака предницата.Помощ

Мнениеот maslinkov » Сря 16 ное 2011 8:41


Ако не го хванете, както ти писах, бих ти препоръчал краш тест. Щом тук го правят, значи ще намериш къде.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта