проблем ел. табло

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
estefan31
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 7:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pernik

проблем ел. табло

Мнениеот estefan31 » Чет 13 май 2010 20:16


Здравейте ,
Имам проблем може би с таблото на поло 96г. При движение почна да мига лампичката за прегряване но стрелката не отчиташе . Видях че не е прегряла и я оставих на другия ден я запалих и студена показваше същото .Установих че отваря термостата , вентилатора работи ,бушоните са здрави ,течността е на нивото, прегледах всички възможни клеми и така в един момент всичко си дойде на мястото от самосебеси ,една седмица карах без проблем , но днес това се повтори само дето сега и стрелката за горивото сочи нула . Дайте идеи какво може да е:bowdown
Предварително благодаря .




Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: проблем ел. табло

Мнениеот peyu » Пет 14 май 2010 1:36


Виж на ЛС


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: проблем ел. табло

Мнениеот lrlmodo » Пет 14 май 2010 10:36


Някаде се губи тока по кабелите до таблото


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: проблем ел. табло

Мнениеот znainainai » Пет 14 май 2010 10:59


Презапояване на стабилизатора :wink:


estefan31
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 06 фев 2010 7:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pernik

Re: проблем ел. табло

Мнениеот estefan31 » Пон 31 май 2010 19:24


Здравейте отново .
Извинявам се за закъснението , но трябваше да съм сигурен за причината поне при мен за да мога да бъда полезен и на други с подобен проблем.
На другия ден тръгвайки на работа с колата след по малко от километър стрелката за температурата започна да се покачва след още толкова стрелката на горивото си дойде на мястото , остана само да мига датчика на температурата . На първия светофар угасих полото и пак го стартирах и датчика вече не светеше - всичко ок.
От колеги от форума стигнах до извода че може би някъде прекъсва масата на таблото и в удобен момент разглобих таблото-както нещата който съм правил досега по тази кола всичко е елементарно. Проверих буксата –беше наред . Отделяйки корпуса от самата платка на таблото видях че има два проводника за тока във вид на пластини едната беше изменила цвета сивееше , а на мястото където се допират пластините с платката калаят беше вдлъбнат . Мястото където се допират е захванато с винтче и може би от времето и натиска имайки предвид твърдостта на калая той се изменя и на моменти може да създава проблеми. Внимателно наслоих съвсем малко количество калай на платката където лягат пластините за да се получи нещо като пъпка , зачистих пластините и сглобих всичко .
От тогава нямам никакви проблеми.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта