криви спирачни дискове - polo 6n APQ

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
G_G_
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

криви спирачни дискове - polo 6n APQ

Мнениеот G_G_ » Вто 22 юни 2010 17:59


Колеги, в рамките на 1 год. за трети път сменям предни спирачни дискове. Проблема е ,че се кривът и педала на спирачката ми тресе много, особено като спирам с висока скорост.Моля да ми препоръчате сервиз където могът да погледнат колата. Колата е 1.4 APQ мотор ако е от значение. Благодаря предварително!

Последна промяна от Bobi_S13 на Чет 06 окт 2011 22:24, променено общо 1 път.
Причина: редактирано заглавие




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот Теодор » Вто 22 юни 2010 18:12


Откъде и за колко ги купуваш :?: Явно попадаш на ментета :idea:


G_G_
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот G_G_ » Вто 22 юни 2010 18:19


Теодор написа:Откъде и за колко ги купуваш :?: Явно попадаш на ментета :idea:

Последния път ги взех от ул. Георги С. Раковски до Козлодуй за 180лв. дискове+накладки. Първите 2000-3000 км. беше добре и после пак се изкривиха :banghead:
Незнам дали може да е от менте дискове. По-скоро може главината да е крива или нещо от спирачните апарати.Затова ако можете да кажете качествен сервиз....


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот freestyler911 » Вто 22 юни 2010 21:18


Предполагам, че обезмасляваш хубаво дисковете , и накладките. Както и караш полека първите 1000 километра ?


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот Bobi_S13 » Сря 23 юни 2010 11:15


не го прави 100%
ами газ и резки, печеш дисковете и заради това сменяш като изоглавен

първите да не са 1000 ама едно 200-500км. не е хубаво да спираш рязко, а бавно и плавно за да сработят дисковете и накладките, да улегнат и да е равномерно триенето на компонените.


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот djshomi » Сря 23 юни 2010 14:22


Тъи и аз залагам на адско натоварване на спирачната система при спиране.Примерно едно приятелче като 3 спре от 180 до 0 екстремно и после на стугар за изправяне на дискове.А и си трябва улягане на накладки с дискове както са писали колегите поне 1000 км.Ако спираш екстремно вземи двоино винтилирани дискове.Не казваш каква марка са ти сегашните дискове.Допитаи се до хора от форума с една тема от кои марки са доволни и от къде са закупени.


G_G_
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот G_G_ » Сря 23 юни 2010 15:19


Колеги, напротив! Страрая се максимално да не ползвам педала и спирам на скорост,обаче пак няма ефект. Друг проблем има. Днес колата я боядисват и като я изкарат ще отида до ХЕЕД '91 да видя какво ще кажат пичовете там.
А варянта с пристъргване на дисковете, ще стане ли или пак нови?


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот djshomi » Сря 23 юни 2010 15:38


Зависи колко са криви но ако са на малко километри ще стане .


G_G_
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот G_G_ » Сря 23 юни 2010 15:48


На около 7000км са, но предлолагам ,че накладките ще трябва да се сменят


ilian iliev
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот ilian iliev » Сря 23 юни 2010 18:00


Използвам темата на колегата за да споделя и за моя проблем който е съшият.Когато купих полото(1.9 D,AEF) ми тресеше волана,( а не кактопри колега та педала на спирачките), когато спирах на висока скорост,а при по-ниска се създаваше впечатление че колата спира на тласъци.Смених дискове с накладки,е вярно не бяха от най- скъпите ,около 140 лв.дискове,накладки и работа.Първите около 1000 км.биваше,ама след това пак същия проблем, като искам да спомена че съм доста спокоен шофьор и не съм натоварвал екстрено дисковете.Рових се из форума,имаше колеги който споменаваха за такъв проблем и съветите дадени там бяха -да се замени спирачната течност-ИНТЕРЕСНО.Скоро ходих на диагностика на ходовата част,че нещо скърцаше предницата.Казаха че трябва да сменя тампони на макферсона,и 2 накрайника.Споменах за проблема със спирачките и маистора каза че след като ми е разбит накраиника при спиране колето се движело наляво ,надясно и за това се създавало усешане за спиране с тласъци и ,,удряне,, във волана. Незнам да му вярвам ли или не.А относно проблема на колегата пуснал темата,смятам че основния проблем е в частите менте,и да купиш скъпо не е гаранция че е качествено. Също така и не смятам че едно по-екстрено спиране води до изкривяване на дисковете (нали за това са направени ш..аните спирачки),като за последното давам промер.Имах ЛАДА 2107.Бях млад шофьор,току що взел книжка.Спусках БЕКЛЕМЕТО посока ПЛОВДИВ.През целия път който е около 20 км.използвах спирачката.Когато слязох в Кърнаре и двете предни колела пушеха а греста в главините вреше.Сцелия си акъл взех да ги поливам с вода, като след това ми обясниха че това не се прави за не се изкривят дисковете. Дисковете не се изкривиха и така си карах още 7 години и я продадох и никога не съм имал проблеми със спирачките.


G_G_
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот G_G_ » Чет 24 юни 2010 19:40


Днес ходих в Хеед 91. Момчетата провериха свичко и казаха, че няма проблем със спирачната система. Дисковее ги качиха на струга и там биеха здраво. Пристъргаха ги ( също и накладките) и ги сложиха.Казаха,причината била ,че преди слагане на новите дискове ''майсторите'' не са почистили главината. След като излязъх от сервиза колата не спираше и предполагам, че трябва да слегнат за да спира :roll: Надявам се,че след 200-300км. всчко ще е наред.
Цялата процедура излезна 92лв.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот kaiser666 » Пет 25 юни 2010 13:20


Аз имам обсолютно същия проблем. Чисто нови дискове текстар започнаха да бият след 2000км. Сложих нови 2000км и пак бият. Пиши ако почнат и престърганите да бият.


G_G_
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот G_G_ » Пет 04 мар 2011 10:27


Пак започнаха да бият !


Потребителски аватар
BLADE8209
Мнения: 500
Регистриран на: Чет 24 май 2007 0:09
Автомобил: Polo 6N2 2001
Двигател: AMF + remap
Местоположение: Дупница, Благоевград

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот BLADE8209 » Пет 04 мар 2011 15:58


Ами направи една пълна профилактика на цялаа система, разглабяне на апаратите сменяне на гумичките сменяне на спирачната течност, профилактика на помпата. Иначе така до безкрайност, ако даваш по 100лв на секи 1000км по добре смени колата. На моята правих ъпгрейд към 280мм дискове и когато свалих апаратите от едната страна накладките бяха наполовина по тънки от колкото отдругата явно единия апарат задържаше, сега с новите апарати няма ядове.


G_G_
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с дисковете на APQ

Мнениеот G_G_ » Чет 06 окт 2011 12:26


След доста мъки, се оказа, че криви дисковете, защото са заминали втулки и пампони на носачите. Смених всичко (втулки, пампони, дискове и накладки) и вече 2000км. няма ядове!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта