Въпроси за Polo 2F

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
doc_j
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 1057
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 17:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Чепеларе / София
Контакти:

Re: Въпроси за Polo 2F

Мнениеот doc_j » Пон 06 сеп 2010 22:00


snuupy93 написа:Прав си колега, ще го оставя сток попринцип, иначе за силов тунинг ми е мерак 6N 1.4 16V или 1.6 пълна ижекция AEE е мисля.. но до тогава има много хляб да изям.


Ако ще се развиваш в атмосферния тунинг - по-добре карай сток 1.4 16-ка а си раздувай ГТ-то, с не много модификации и сравнително ефтино можеш да имаш по-добри резултати отколкото при 6Н-а с наляти много повече пари ;)

За повече инфо - знаеш къде ;)




snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпроси за Polo 2F

Мнениеот snuupy93 » Пон 06 сеп 2010 22:45


Благодаря много за изчерпателната информация! :обичам ви


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4193
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Въпроси за Polo 2F

Мнениеот bbboiko2004 » Пон 13 сеп 2010 11:21


snuupy93 написа:Прав си колега, ще го оставя сток попринцип, иначе за силов тунинг ми е мерак 6N 1.4 16V или 1.6 пълна ижекция AEE е мисля.. но до тогава има много хляб да изям.

Колега от г40 освем поло GTI 1.8t по бързо поло няма :Mr Green Fun


dkalfov
Мнения: 989
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 21:32
Автомобил: corrado
Двигател: pg
Местоположение: Идем из Село
Контакти:

Re: Въпроси за Polo 2F

Мнениеот dkalfov » Пет 17 сеп 2010 1:08


kris11 написа:
snuupy93 написа:Здравейте, насочил съм се към Polo 2F, имам няколко въпроса, тъй като мисля да закупя такова или на пролет или по-наттам зависи кога имам финансови възможности, но все пак искам да знам към какво да се насоча. Харесах мотора 1.3 75 коня, не знам как е буквената му маркировка, но го харесвам заради мощността разбирасе, има ли проблеми по този мотор, колко харчи и лесен ли е за подръжжка? Баща ми имаше 1.0Mi 45коня, ако не се лъжа и не вървеше зле, но не е за мен този мотор, тъй като няма как да му приложа никакви модификации в бъдеще време. Видях, че има и 1.1 и 1.3Mi, кой мотор е най-сполучлив? Какви най-чести технически проблеми има този модел?



1,3 Мi кода е ААV и не е 75 к.с! Лесна и евтина поддръжка.

айде и аз да спамна като новодомник и съквъртирант с две мишки (настаниха се още първият ден техната кожа)в едно 86с фейслифт с 3f код на двигателя колега 1.3 е пълна инжекция дето е 75коня и е с код на мотора 3f аз не съм особенно доволен имам някъкъв проблем с разхода в момента ама сигурно като се оправи ще е слънце,иначе до колкото знам са читави некапризни и биващи,само недоимак е че са прекалено меки и се кривят и късат от дупки и удари ама за това да не говорим,добре си се насочил попринцип но четнах че си решил да пътуваш,на 120-130 съм в 4000-4500 оборота а ако я изпъна повече дава много неприятни разходи на спортно окачване е много ниска и опира тук там ама взимай за първа кола става :да:
86с феислифт се води модела колеги незнам от де иде това 2ф като кажа в някой магазин за части тук(в германия)и ме гледат все едно за танк искам части,1.3ми е 55коня доколкото знам


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: Въпроси за Polo 2F

Мнениеот lrlmodo » Пет 17 сеп 2010 10:25


Много си нисък си ти и твърд, иначе не се кривят и сучат толко лесно mhihi
Ми при мачкане може да го докараш на 15градско спокойно.
Иначе да 86c се води това поло


dkalfov
Мнения: 989
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 21:32
Автомобил: corrado
Двигател: pg
Местоположение: Идем из Село
Контакти:

Re: Въпроси за Polo 2F

Мнениеот dkalfov » Пет 17 сеп 2010 18:33


mhihi аз нисък? твърд? нееееееее хахахахаха малко само,ама сме свидетели на няколко удара с около 30 и згъване на роги ама все пак не ги взимаме с презункция да се блъскаме с тях,че и танкове няма да свършат работа mhihi а с пукната тръба на бензинопровода с 130-160 по магистралата ми даде разход 33-4литра за 200км :screwy трябваше да я запаля някъде по път


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Въпроси за Polo 2F

Мнениеот enigma79 » Пет 17 сеп 2010 20:30


dkalfov написа:mhihi аз нисък? твърд? нееееееее хахахахаха малко само,ама сме свидетели на няколко удара с около 30 и згъване на роги ама все пак не ги взимаме с презункция да се блъскаме с тях,че и танкове няма да свършат работа mhihi а с пукната тръба на бензинопровода с 130-160 по магистралата ми даде разход 33-4литра за 200км :screwy трябваше да я запаля някъде по път

Та колега не ти разбирам поста.Нещо ти е виновна колата че стопанина не е обръща внимание,отделно май имаш нужда да се качиш на блъскащите колички,та да ти мине мерака да блъскаш колата :screwy За мен тази кола е доста добра като съотношение цена и качество(визирам 86С)Но няма кола,която да е ваксинирана от мърлява подръжка :horror: По темата,колегата няма да съжалява,дори и да реши след време да смени двигателя с нещо по голямо,може спокойно да го направи :да:


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4193
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Въпроси за Polo 2F

Мнениеот bbboiko2004 » Пет 17 сеп 2010 23:22


Колега не знаеш историята и за случая и затова си останал с впечатлението, че Калфов не е доволен от колата :beer mhihi


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Въпроси за Polo 2F

Мнениеот enigma79 » Пет 17 сеп 2010 23:48


bbboiko2004 написа:Колега не знаеш историята и за случая и затова си останал с впечатлението, че Калфов не е доволен от колата :beer mhihi

Възможно е,не отричам :roll:
По въпроса,лесно е да смениш двигател на голф,но с полото е доста трудно.Има доста трудности при смяната,но това което се получава на края,е нещо доста уникално.А най интересното е че,стабилизиращата щанга,дори и при 1.8 двигател в коша на полото си застава на точното място без да пречи на двигателя и очертанията и с точни както контурите на двигателя :deal Ето това не мога да си го обясня,вадим стария двигател,като реактивната щанга минава около картера и следва неговата извивка.Същата история се получава и при 1.8 двигател,все едно че излезнало от завода така.Просто 86С е една краста mhihi която с кеф сия прихванах и сега се чеша,ама от кеф :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
Escape
Мнения: 23
Регистриран на: Нед 07 дек 2008 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин, София
Контакти:

Re: Въпроси за Polo 2F

Мнениеот Escape » Пет 19 ное 2010 1:19


Колега аз си взех Поло 1.3 моно с 4 скорости за 1000лв в доста добро състояние но не мога да кажа нищо още за разход понеже още не съм го регистрирал и не съм го карал, правих няколко кръгчета и ми се стори доста пъргаво, преди време имах Голф 2-ка с 1.3 пълна инжекция пак с 4 скорости и разхода и беше 6 максимум 7 градско и вървеше доволно. Успех с покупката !



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта