Избор на свещи за Поло 2001 1.4 60 коня AUD

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Избор на свещи за Поло 2001 1.4 60 коня AUD

Мнениеот Dead man » Сря 22 юни 2011 9:36


Какви свещи да взема за Поло 2001 година 1.4 60 коня и код на двигателя AUD ?

До колкото съм запознат заводско излиза с еднополюсни НЖК,но търся някакви платинени.




Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Избор на свещи за Поло 2001

Мнениеот Anbuch » Сря 22 юни 2011 10:29


Платинени или иридиеви? Сорри ама всички се хвърлят на иридиеви и затова питам.
Да, излиза от завода с еднополюсни този двигател NGK PZFR5D11. Водят се Laser Platinum. Точно такива свалих и от моя двигател който е 1.4 ама 16V макар да не са за него, за него трябва да са триполюсните BKUR6ET-10. Както и да е - смених свещите с BKUR6ET-10 и разлика неустих (дано поне двигателя да усеща).Иначе по електрода има имаше доста нагар и изобщо не изглеждаха с остър връх. В каталога на NGK има упгрейт-аналог на моите BKUR6ET-10 който е иридиев и се води BKR6EIX-11. Обаче сега погледнах ,че за твоите PZFR5D11 няма такъв иридиев аналог на NGK. Ще трябва да са ориентираш към друг производител ако си имал в предвид иридиеви!

п.п. PZFR5D11 са по 25 лв бройката в един сайт ,а BKUR6ET-10 са 11 лв. От официалния вносител на VW , BKUR6ET-10 ги взех по 17 лв/бр ....не ми се мисли каква цена ще ти изпраскат за PZFR5D11 там ,ама само така може да си сигурен ,че няма да са мантак . Може и в Шкода да погледнеш....
Ако искаш , ще погледна малко по обстойно моите които свалих(не са у мен в момента ,оставих ги в гаража на баща ми) - ще ги почистя и ще ти ги снимам ,помня че много не ги харесах,ама....все пак щом не усетих разлика във вървенето на колата - ако ги искаш твои са - армаган :mrgreen:

Като се загледах за свещите ,видях че за същия двигател AUD ,но не за поло ,а за Лупо дават и тези свещи NGK ZFR5P-G като взаимозаменяеми,те също са еднополюсни ,но не са платинени ,а никелови. Обаче оринал еклуипмент и на лупо и на поло 1.4 AUD си е NGK PZFR5D11 Laser Platinum. Тъй че ако купуваш свещи , по някой католог може да ти излезе ,че имай в предвид ,чтова са твоите свещи : NGK ZFR5P-G



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта