изпуснат инструнмент във въздуховода

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
vwpolo99
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 21 дек 2010 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот vwpolo99 » Чет 23 юни 2011 15:39


колеги,помагайте преди някой друг ден напавих голяма беля изтървах имбус звезда във въздуховода който е за предното стъкло и не мога да го изкарам пробвах с пускане на магнит през отворите ама неуспешно.Снимката е примерна от нета, там където съм обозначил с 1 го изпуснах ,а номер 2 е мястото където трабата слиза надолу за обдухване на краката.не знам точно каква е структурата на тоя въздуховод и може ли изобщо да се извади без да се разглобява цялото табло?!?Ако някой има идея нека я сподели.Благодаря!




Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот Deo88 » Чет 23 юни 2011 16:10


Проблем ще е ако достигне до вентилатора ! Свали касетофона , копчетата , панела за парно/климатик , след което свали цялата централна конзола . Целта е да ти се открие място , след което деистваш . Като свалиш централната конзола ти се откриват въздуховорите . Незнам при тези полота как е , но при Голф 2 самите въздуховори са от няколко части , и тези предните се свалят отделно . Ако нямаш много време пробвай това което ти казах . За сваляне на изброените неща ще ти отнеме не-повече от 10 мин !

п.с. Ако ръчичките са ти по-малки ще ти е по-лесно :)

Успех :да:


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот Koksan » Чет 23 юни 2011 16:18


Въобще полотата не са така! Ако не ти трябва .. го оставяй там! Няма какво да направи! Най много да застане на някоя клапа и да не можеш да я затвориш на 100% - т.е. ... примерно искаш да ти духа само на стъклото, то ще духа едвам едвам и на централните въздуховоди! Не си заслужава да се занимаваш, ама въобще!Вентилатора е чак в най дясно - няма как да стигне до него и да му направи нещо!

Според мен, не се занимавай да разглобяваш въобще - само ще натрошиш пластмасите и после ще се чудиш как да ги лепиш, а и ще се раздрънка! Карай смело!


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот Deo88 » Чет 23 юни 2011 16:38


Koksan написа:Вентилатора е чак в най дясно - няма как да стигне до него и да му направи нещо!

Според мен, не се занимавай да разглобяваш въобще - само ще натрошиш пластмасите и после ще се чудиш как да ги лепиш, а и ще се раздрънка! Карай смело!


Ще се счупят ако не внимава и ако деиства бързо - познато ми е това !...

Това което му предлагам е решение , което може да го използва като жокер . Все ще се намери някой с Поло ( който знае за какво става въпрос ) , който да му даде по-добра идея :)

п.с. Сигурен ли си , че няма как винтче да стигне до вентилатора ? - Веднъж такова винтче беше счупило един вентилатор . Знам , че колегата е изпиуснал лимбус , но ...


Потребителски аватар
vwpolo99
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 21 дек 2010 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот vwpolo99 » Чет 23 юни 2011 16:55


Koksan написа:Въобще полотата не са така! Ако не ти трябва .. го оставяй там! Няма какво да направи! Най много да застане на някоя клапа и да не можеш да я затвориш на 100% - т.е. ... примерно искаш да ти духа само на стъклото, то ще духа едвам едвам и на централните въздуховоди! Не си заслужава да се занимаваш, ама въобще!Вентилатора е чак в най дясно - няма как да стигне до него и да му направи нещо!

Според мен, не се занимавай да разглобяваш въобще - само ще натрошиш пластмасите и после ще се чудиш как да ги лепиш, а и ще се раздрънка! Карай смело!


колега за сега клапите работят добре,явно е застанал някъде мен основно ме тревожи това да не се прое** вентилатора,а за централната конзола си прав зед нея има пак пластмасови "заграждения" и няма достъп от там за въздуховодите.


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот Koksan » Пет 24 юни 2011 1:25


Споко бе! Няма как да се добере до вентилатора, освен ако не караш на 2 гуми, и то десните, да минаваш през това време през дупки или да е по павета и да си играеш с клапите! Карай и не му мисли! :))
Доста е различно спрямо Голф 2 ... и дори да разнебитиш централната конзола, ще трябва да свалиш цялото табло, за да извадиш целия модул на парното, за да го разглобиш и да си търсиш инструмента!

Просто ... :drive


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 827
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот 4i4o-dido » Пет 24 юни 2011 6:24


Няма как да стигне до вентилатора-той е към жабката,а и струята е насочена към купето така че споко.


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот Marto_Polo » Пет 24 юни 2011 8:29


Абсолютно колегите са прави, че няма как да стигне до вентилатора, а процедурата по разглабяне и сглабяне на цялото табло е около един ден работа :D


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот Anbuch » Пет 24 юни 2011 9:40


Ако стигне до вентилатора и го строши (което според и според мен няма как да стане при поло) си вземи нов вентилатор (към 30 лв е 2-ра употреба). Аз лично бих дал 30 лв вместо да се хвана да свалям табло. До колкото знам майсторите вземат 100 лв за смяна на радиатора на парното ,което като труд е същото ! Обаче наистина има опасност да ти застане на някоя клапа. Те са с жила ,а не с електромотори и ако някоя врътка не ще да отиде до край-значи това е причината - веднага ще разбереш като се случи. Само ако си с клима мисля ,че единствено клапата за въртене на въздуха в купето беше с електромотор


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот Koksan » Пет 24 юни 2011 11:14


Anbuch написа:Ако стигне до вентилатора и го строши (което според и според мен няма как да стане при поло) си вземи нов вентилатор (към 30 лв е 2-ра употреба). Аз лично бих дал 30 лв вместо да се хвана да свалям табло. До колкото знам майсторите вземат 100 лв за смяна на радиатора на парното ,което като труд е същото ! Обаче наистина има опасност да ти застане на някоя клапа. Те са с жила ,а не с електромотори и ако някоя врътка не ще да отиде до край-значи това е причината - веднага ще разбереш като се случи. Само ако си с клима мисля ,че единствено клапата за въртене на въздуха в купето беше с електромотор


Да, но и тя не се намира на място, до което може да стигне този бит! :))


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот ivo_555 » Пет 24 юни 2011 11:33


Колега, ако ти се занимава свали жабката, от там се сещам че имаше достъп до въздуховодите, вече дали могат да се разглобят не знам, но от там и до вентилатора имаше достъп! Поне се сваля лесно за 2 мин.!


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот Koksan » Пет 24 юни 2011 12:15


ivo_555 написа:Колега, ако ти се занимава свали жабката, от там се сещам че имаше достъп до въздуховодите, вече дали могат да се разглобят не знам, но от там и до вентилатора имаше достъп! Поне се сваля лесно за 2 мин.!


Няма достъп от там!


Потребителски аватар
vwpolo99
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 21 дек 2010 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот vwpolo99 » Пет 24 юни 2011 15:50


Благодая ви за съветите.Оставям го така,пък ако излзе нещо ще го мисля :)


bayspiro
Мнения: 906
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот bayspiro » Пет 24 юни 2011 16:15


"Структурата" можеш да видиш в ЕТКА-та и да прецениш на къде е "хванал" ключа, че да не останеш на есен без обдухване на стъклото и :banghead:


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: изпуснат инструнмент във въздуховода

Мнениеот freestyler911 » Пет 24 юни 2011 19:35


Купуваш един неодимов магнит със О-форма, връзваш с рибарска корда и пускаш в същата дупка.... и пробваш... докато го хване.

Ако не успееш аз бих отворил откъм вентилатора. Там е не много работа и става лесно.
Пробваш от там как е.


Ако не знаеш от де да си найдеш магнит , пиши ми на лични да ти дам координати, да не правя реклама тука.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта