Високи обороти при първи старт.

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
RokFort
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 22 юли 2009 6:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич / Vario 1.6i ALM 75hp

Високи обороти при първи старт.

Мнениеот RokFort » Сря 29 юни 2011 15:32


Здравейте ,колеги!
Имам един много странен проблем с моята кола.
При първи старт за деня запалва на много високи обороти 1700-1900 и все едно двигателя прекъсва ,чуквам леко газта и си нормализира оборотите на 1100-1200 .
Донякъде свикнах с тоя проблем но днес като я запалих започна да си вдига оборотите до 3500 оборота ,което вече е опасно за студен мотор.
Някои имал ли е подобен проблем?
Колата ми е 1.6 alm ,дросела е с жило за газта и електроника ,мисля си че може да е замърсен но вече го бърсах веднъж отгоре и нямаше резултат ,мисля си и за стъпков мотор но си нямам представа къде стой на моята кола.
Давайте идеи преди да се е форсирала до 5000 оборота и да роди .




Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот Koksan » Сря 29 юни 2011 23:59


Само с бърсане отгоре няма как да се получи! Трябва да се свали и да се почисти и смаже хубаво!
Също така си провери масите дали са добре, да не би да има пад на напрежение при стартирането и да губи настройките на клапата, и после да с еопитва да я адаптира самичко!


Потребителски аватар
RokFort
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 22 юли 2009 6:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич / Vario 1.6i ALM 75hp

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот RokFort » Пон 25 юли 2011 18:35


Проблема не се касае като цяло за работата на мотора ,проявява се само когато колата не е палена повече от 8-9 часа.
Закачах я на диагностика и ми казва само мудна ламбда сонда.
Смених и свещите и пак същата работа.

Помагайте! :/


И да питам за хидравлични повдигачи за да не започвам нова тема.
Когато паля колата се чува чукане на повдигач за около 20 секунди ,без значение дали е топла или студена след което мотора не се чува ,че работи.
Смятам да ги сменям ,комплекта е около 60лв за 8бр "Metteli" някой сменял ли е и има ли ефект или не си струва труда.


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот Koksan » Вто 26 юли 2011 10:21


Според мен не си заслужава! По скоро смени типа на маслото! Не знам с какво я караш ама явно и е гъстичко!
а и това Метели .... нали се сещаш каква марка е! Само ще си навлечеш бели! Има ли го още проблема с оборотите?


Потребителски аватар
RokFort
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 22 юли 2009 6:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич / Vario 1.6i ALM 75hp

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот RokFort » Сря 27 юли 2011 7:17


Проблема с оборотите си остава , ще сменя и кабелите на свещите ,за да съм сигурен ,че не е от запалителната система и ще започна да търся другаде. :?

А повдигачи на "AE" малко по скъпи са ,но предполагам ,че са по добри.
Какво им е на "Меттели" би трябвало да са Италиански и да са добри.? :|
Карам с 10W40 Agip което е на 4000км ,не би трябвало да е гъсто или тънко ,явно просто има износен повдигач и няма да се оправи с смяна на масло.


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот maslinkov » Сря 27 юли 2011 7:39


Форсирането наистина е само от стъпков мотор /неработещ /според мене. Бях взел една клапа от автоморга и го правеше тоя номер.


Потребителски аватар
RokFort
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 22 юли 2009 6:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич / Vario 1.6i ALM 75hp

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот RokFort » Сря 27 юли 2011 7:54


Стъпковия мотор се намира в самия дросел нали?
Как мога да разбера дали е той ,може ли да се разкачи като външните за да се пробва?
И как мога да го почистя?

Интересно ,че го прави само при първи старт за деня и не винаги ,ако е стъпков мотор не трябва ли да го прави постоянно?


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот Koksan » Сря 27 юли 2011 10:31


Някъде няма хубава маса! Когато ги вдигне оборотите го остави ... да видиш след 30 секунди само ще си ги намали на нормалните! Това е един вид Адаптиране на дроселовата клапа! Само си я прави когато е забравило настроййките, което може да се получи от доста неща!

А маслото .... сложи хубаво (Motul, Ravenol), и ще ти спре чукането на повдигачите най-вероятно! Aко повдигача е износен ще чука постоянно! При теб чука само докато се напълни с масло( в началото) т.е. му е гъстичко маслото или просто има мизериййки, които са запушили каналите!


Потребителски аватар
RokFort
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 22 юли 2009 6:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич / Vario 1.6i ALM 75hp

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот RokFort » Чет 28 юли 2011 8:50


Koksan написа:Някъде няма хубава маса! Когато ги вдигне оборотите го остави ... да видиш след 30 секунди само ще си ги намали на нормалните! Това е един вид Адаптиране на дроселовата клапа! Само си я прави когато е забравило настроййките, което може да се получи от доста неща!

А маслото .... сложи хубаво (Motul, Ravenol), и ще ти спре чукането на повдигачите най-вероятно! Aко повдигача е износен ще чука постоянно! При теб чука само докато се напълни с масло( в началото) т.е. му е гъстичко маслото или просто има мизериййки, които са запушили каналите!


Мисля да и сложа ARAL 10W40 доколкото знам го препоръчват за Фве ,но така или иначе съм решил другия месец когато съм в отпуска да и сменя повдигачите за да съм сигурен ,че ще се избавя от тракане.
Ако Меттели се лоша марка ще сложа АЕ те знам ,че са немска марка и се занимават с Лагери и тем подобни елементи.

А иначе по проблема ми казаха две възможности ,едното е ТПС а другото е стъпков мотор ,ще изчистя дросела като съм отпуска и ще видя. :?


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот Koksan » Чет 28 юли 2011 10:15


RokFort написа:
Koksan написа:Някъде няма хубава маса! Когато ги вдигне оборотите го остави ... да видиш след 30 секунди само ще си ги намали на нормалните! Това е един вид Адаптиране на дроселовата клапа! Само си я прави когато е забравило настроййките, което може да се получи от доста неща!

А маслото .... сложи хубаво (Motul, Ravenol), и ще ти спре чукането на повдигачите най-вероятно! Aко повдигача е износен ще чука постоянно! При теб чука само докато се напълни с масло( в началото) т.е. му е гъстичко маслото или просто има мизериййки, които са запушили каналите!


Мисля да и сложа ARAL 10W40 доколкото знам го препоръчват за Фве ,но така или иначе съм решил другия месец когато съм в отпуска да и сменя повдигачите за да съм сигурен ,че ще се избавя от тракане.
Ако Меттели се лоша марка ще сложа АЕ те знам ,че са немска марка и се занимават с Лагери и тем подобни елементи.

А иначе по проблема ми казаха две възможности ,едното е ТПС а другото е стъпков мотор ,ще изчистя дросела като съм отпуска и ще видя. :?


те TPS-a и мотора са на едно и също място при полото! Смени си първо маслото - не сменяй повдигачи! КАто сложиш нови, трябва да се напаснат - ти ли ще го правиш? Ще дадеш 200лв за няма нищо според мен! Сложи си Хубаво масло - купи си Motul 10W40 и виж как ще е с него! Според мен ще спре чукането! Не се набутвай да сменяш работещи части по мотора, че най много, по-зле да го направиш!


Потребителски аватар
RokFort
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 22 юли 2009 6:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич / Vario 1.6i ALM 75hp

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот RokFort » Пон 01 авг 2011 17:51


Днес направих запис на първи старт за да видите какъв е проблема.
http://www.youtube.com/watch?v=E2-DUDXZpTQ
Запалва на 2000об/мин след това пада на 1500 и започа да ги мени 1300-1500об. и като и чукна газта и се оправя...


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот Koksan » Пон 01 авг 2011 18:21


Ако не му даваш газ, какво се случва?
Остави го като го запалиш да поработи 2-3 минути без да му пипаш газта!


Потребителски аватар
RokFort
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 22 юли 2009 6:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич / Vario 1.6i ALM 75hp

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот RokFort » Пон 01 авг 2011 18:59


Нищо не става ,просто се форсира и се мени оборотите.


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот Koksan » Пон 01 авг 2011 20:00


RokFort написа:Нищо не става ,просто се форсира и се мени оборотите.


ама това докато не му пипнеш газта - дори и 10мин да работи? така ли?


Потребителски аватар
RokFort
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 22 юли 2009 6:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич / Vario 1.6i ALM 75hp

Re: Високи обороти при първи старт.

Мнениеот RokFort » Пон 01 авг 2011 20:03


Е максимум 1-2 мин. съм го държал ,не го чакам 10 мин. ,че ме нерви.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта