каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Beatle88
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот Beatle88 » Чет 21 юли 2011 16:53


Здравейте, имам следния проблем- при продължително каране с висока скорост и при високи обороти (само тогава) лампата на маслото светва. Когато карам например на 3000 об. със 100км/ч (ориентировъчно) проблем НЯМА. Но като карам със 140км/ч и отида към 4000 об. след 30 мин каране - лампата светва.
Колата е Polo 1.4 APQ, 1999. Маслото е Castrol Magnatec (нещо такова) 10/40. Масло в колата има - малко под максимума. Дали проблемът ще се оправи само със смяна на датчика на маслото или да се притеснявам за нещо по-сериозно??

ПП: използвах предварително търсачката, но не намерих решение.

Последна промяна от Beatle88 на Чет 21 юли 2011 16:58, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4285
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот tdi fen » Чет 21 юли 2011 16:57


Beatle88 написа:при продължително каране с висока скорост (само тогава) ?
мой приятел имаше същия проблем след смяна на маслото проблемът изчезна


Потребителски аватар
Beatle88
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот Beatle88 » Чет 21 юли 2011 16:58


маслото е сменяно преди 3 месеца, а проблемът го има от 2 години, просто сега чак сега почнах да излизам повече от веднъж годишно извън града.


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот maslinkov » Чет 21 юли 2011 18:40


Beatle88 написа:Здравейте, имам следния проблем- при продължително каране с висока скорост и при високи обороти (само тогава) лампата на маслото светва. Когато карам например на 3000 об. със 100км/ч (ориентировъчно) проблем НЯМА. Но като карам със 140км/ч и отида към 4000 об. след 30 мин каране - лампата светва.
Колата е Polo 1.4 APQ, 1999. Маслото е Castrol Magnatec (нещо такова) 10/40. Масло в колата има - малко под максимума. Дали проблемът ще се оправи само със смяна на датчика на маслото или да се притеснявам за нещо по-сериозно??

ПП: използвах предварително търсачката, но не намерих решение.

Това е ранно предупреждение - нямаш достатъчно налягане и на високи обороти и ти бърка центровката, подобно но Росалина в съседната тема./нейното е по-сериозно/Като за начало, след като измериш налягането си смени филтъра - вероятно караш с Флам, или друг подобен боклук с байпас-клапан и ти ограничава филтрирането на 2.5 бара /за Флам, или 3.0 за друг боклук/ Сложи си Бош по каталог и ще видиш че ще се оправи. Ако маслото е добро в тези горешини де. Абе хората на 90 000 препоръчват смяна на помпата, а ние гледаме да я караме 470 000.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот zografski » Пет 29 юли 2011 17:54


И аз като се връщах от Калояново видях за първи път същото нещо, но мойто поло е AFH. Преди няколко дена смених маслото и филтъра и се надявам повече да не светка така лампата, че се стреснах в първия момент. На мен това ми го е правило само 1 път и то беше по магистралата. Тука в София този проблем не съм го забелязал, дано всичко да е наред вече след смяната, че изпалвам за морето на 5ти :)) Ако някой има друга идея от какво може да е нека сподели мнение :)


Потребителски аватар
Marto
Мнения: 355
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот Marto » Нед 31 юли 2011 19:48


Колега едно приятелче имаше същия проблем само че на голф3 1.6 моно, и като му свалиха картера имало някаква цедка която била много задръстена от хубави масла. След това пичстване колата заспа.


Потребителски аватар
UnLucky
Мнения: 258
Регистриран на: Съб 06 мар 2010 23:33
Автомобил:
Двигател:

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот UnLucky » Нед 31 юли 2011 19:57


Пич, при 140км/ч при 4 хил уборота в минута, помисли за миг при 38 градуса на въздуха и си представи температурата на маслото и при тези убороти и това 10 по 40 аджеба дали остава нещо за смазване, просто масло не стига до датчика ако питаш мен! Но това не е диагноза просто ти казвам да не бързаш, пробвай на другата смяна на маслото да сложиш 15 по 40 и някое хубаво масло!
Не прибързвай със смяната на помпи датчици и табло!
Ако искаш да си по-сигурен иди да мериш налягането на маслото!
Късмет, и дано е малък проблема!


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот Koksan » Нед 31 юли 2011 20:29


UnLucky написа:Пич, при 140км/ч при 4 хил уборота в минута, помисли за миг при 38 градуса на въздуха и си представи температурата на маслото и при тези убороти и това 10 по 40 аджеба дали остава нещо за смазване, просто масло не стига до датчика ако питаш мен! Но това не е диагноза просто ти казвам да не бързаш, пробвай на другата смяна на маслото да сложиш 15 по 40 и някое хубаво масло!
Не прибързвай със смяната на помпи датчици и табло!
Ако искаш да си по-сигурен иди да мериш налягането на маслото!
Късмет, и дано е малък проблема!


1.Температурата на малсото ... около 80-90 градуса -= колко повече да е! :)
2.пише се ОБОРОТИ с О
3.Датчика мери НАЛЯГАНЕ а не, дали "стига до него масло"!

Ако не е цедката, е тръгнала помпата и е хубаво да се действа своевременно, за да няма теми после - Мигна ми лампата и после ми блокира двигателя!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот muns61 » Пон 01 авг 2011 10:49


При този режим маслото може да е и над 110 градуса. Като събереш няколко фактора - поизносена помпа, олуфтовял двигател, посредствено масло, получаваш ефекта. Може да пробваш с масло, чийто вискозитет е ХХ W 50. Второто число показва вискозитета на топло.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот zografski » Пон 01 авг 2011 11:09


Сега уш съм сложил Castrol Magnatec 10W40 - не знам колко е истинско (от Косер го взех), но се надявам сега да го няма този проблем като тръгна за морето. Ако се появи със 100 леко леко и на морето :lol:


Потребителски аватар
Beatle88
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот Beatle88 » Пон 01 авг 2011 11:44


Вчера смених датчика за маслото. В петък тръгвам към морето. Като се върна ще пиша дали проблемът се е оправил :)


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот maslinkov » Пон 01 авг 2011 12:26


:bowdown :bishop Притеснява, че казваш светва, а не мига. За да свети постоянно - няма никакво налягане, както и като си извадил датчика навън като мериш налягането. И не разчитайте на почистване на цедката - вътре в помпата такава гнилоч се събира, че блокира редукционния клапан отворен и налягането се срива /така че от по - гъсто масло може и да си навредите/ Това занятие съм го играл вече, мерси.


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4193
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот bbboiko2004 » Пон 01 авг 2011 15:07


Според мен преди това си замери налягането на маслото при загрял двигател. Ако имаш време свали картера виж цедката на помпата, дали не е затлачена.
П.П За хората каращи на кастрол това е линк с последствията за двигателя след каране XXX километра с някакво масло, загледайте се в снимките на двигатели с Кастрол, аз лично тази грешка никога няма да я повторя повече, казвам повторя, защото вече веднъж съм си парил.
http://www.2112.ru/showthread.php?t=23726&page=1


hondata
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 27 мар 2010 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lukovit

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот hondata » Пон 01 авг 2011 23:23


значи аз имах по лош проблем от тебе и правих и ремонти на основни и биелни лагери и накрая се оказа че пак не ходи налягане и продължаваше да си чука горе високо до като не я закарах до един майстор близко до нас и той ми изчисти маслената магистрала и колата се оправи и не чукаше горе високо вече но се появи друг проблем че са се разбили биелите и чукаше и този предишния майстор нищто не беше направил защото беше спукано едно бутало и счупен един маслен сегмент и след смяна на 4*35лв бутала със сегментите и се оправи и колата е топ сега и нямам никакви ядове ве4е

Последна промяна от hondata на Нед 07 авг 2011 15:17, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
car_lover
Мнения: 30
Регистриран на: Вто 02 авг 2011 18:11
Автомобил: Vw Polo 6n
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Sofiq/polata na Vitosha

Re: каране с висока скорост-лампата на маслото свети

Мнениеот car_lover » Вто 02 авг 2011 18:27


Както колегата Koksan каза "Мигна ми лампата и после ми блокира двигателя!" и се образува 5 сантиметрова дупка в блока на майка ми на колата
Извинявам се за офф топика но кой е най добрия варият друг двигател даване за скрап или продажба на части Полото е 6н 1000 кубика



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта