Мнения относно ремонт на Поло шенкел/носач или и 2те???

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
hacksoon
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 16:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Мнения относно ремонт на Поло шенкел/носач или и 2те???

Мнениеот hacksoon » Чет 22 сеп 2011 22:25


Здравейте, става въпрос за поло 6н от 99г бензин 1.4 60кс. Купих колата май 2010г. без видими забележки и в доста прилично състояние.Нямаше проблеми освен повредена машинка за стъклото на дясната врата (колата е с 2 врати).Всичко беше идеално до декември месец същата година. Наложи се да отида на сервиз за смяна на шарнири тампони и лагер на предна дясна гума. След въпросния ремонт с колата се случи нещо странно/ужасно. При пълен ляв от дясно се чуваше стържещ звук. Отначало не му обръщах внимание , но започна сериозно да ме дразни и реших да го прегледам.Тук започнаха проблемите , разходите и безкрайните обикаляния по "майстори" всеки даваше различни мнения и се пробваха различни варианти за ремонт. Оказа се , че предна дясна гума е с 2.5см. по-назад от колкото трябва да бъде и при пълен ляв или рязко натискане на спирачката , или по-сериозна дупка полуоската се бие в предния мост , от тук и звукът за които споменах. Смениха се шарнири , направиха се доста реглажи резултата беше нулев. Накрая отидох в един сервиз където отказаха да пипат каквото и да е без да е погледне специалист... за което съм благодарен :). След прегледа неговото мнение беше следното - колата е бита и то сериозно , за радост не е усукана , за съжаление проблема идва от крив шенкел , които е достъчно скъп за подмяна и според него да съм продължавал да карам колата така докато мога. И тук идва момента в които искам да попитам - има ли смисъл да го сменявам, и ако реша да го сменя трябва ли да сменя освен него и носача , които не е крив , но е различен от този от ляво , а пък на него има етикет на които пише 6н , което ме навежда на мисълта , че става за тази кола. И не на последно място от къде мога да си намеря частите и говоря за втора употреба , защото тая кола просто ме съсипа и ми писна да наливам пари в една кошница за 3000лв... :) Благодаря ! ( Извинявам се за грешките , но съм свикнал на латиница)




keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Мнения относно ремонт на Поло шенкел/носач или и 2те???

Мнениеот keymaker » Пет 23 сеп 2011 7:22


ами вземи един шенкел от моргата,с уговорката ако имма проблем да го върнеш,ако се оправи добре, ако пък не ще си вътре само с пари за работа.


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Мнения относно ремонт на Поло шенкел/носач или и 2те???

Мнениеот anonimko » Пет 23 сеп 2011 7:29


По добре смени шенкела и носача заедно иначе по моргите частите за поло вече не са кът .С тоя крив шенкел ще разбива шарнири карета пък реглажа на страничния наклон на предницата трудно ще стане-ще износва неравномерно гумите изпитал съм го след страничен удар отпред вляво,а цените в моргите са следните шеенкел с главината 50лв носач 20лв.


Потребителски аватар
bat_ivo
Мнения: 141
Регистриран на: Съб 03 окт 2009 13:17
Автомобил: Polo
Двигател: AFH 1996
Местоположение: софия (панчарево)

Re: Мнения относно ремонт на Поло шенкел/носач или и 2те???

Мнениеот bat_ivo » Пет 23 сеп 2011 9:09


Колега снимаи шенкела да го видя,имам от 1.0 кубика ако е същия ще ти го дам на промоция :drunk


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Мнения относно ремонт на Поло шенкел/носач или и 2те???

Мнениеот Koksan » Пон 26 сеп 2011 22:10


След като двата носача са различни - търси проблемът в тях според мен! Той ако е различен носача, е нормално да застане на криво самия Шенкел и да изглежда като крив, много ми е чудно как се криви шенкел, без да се размаже цялата кола!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта