Проблем чистачки Lupo 3L

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
surgula
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Проблем чистачки Lupo 3L

Мнениеот surgula » Вто 04 окт 2011 22:53


Здравейте колеги, от няколко дни приятелката ми е собственик на VW Lupo 3L и малко късно установихме, че чистачките не работят нито предните нито задната също и пръскалките. Проверих веднага за предпазителя, но той е наред чудя се от какво може да е и най-вероятно според мен е в лостчето за чистачките. Въпроса ми е на прав път ли съм и ако се наложи смяна трябва ли да свалям волана или може да се разглоби без да има нужда от свалянето му ? Ако някой има други идеи ще бъда благодарен да сподели за да открия и отстраня проблема. Благодаря !




Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем чистачки Lupo 3L

Мнениеот anonimko » Чет 06 окт 2011 10:08


За да смениш освен волана махаш и корите около волана но щом само чистачките ги няма -свали и виж клемите отзад на лостовете или извадени или не дават добър контакт


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Проблем чистачки Lupo 3L

Мнениеот Koksan » Чет 06 окт 2011 11:35


Дори на най-бързата степен ли ги няма?

Ако няма никакви - проблема е в моторчето най-вероятно!
Иначе не е лошо да погледнеш и релето за чистачките, мисля че номер 99 беше, преди да разглабяш волана и около него!


Потребителски аватар
surgula
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем чистачки Lupo 3L

Мнениеот surgula » Пет 07 окт 2011 22:29


Да на никоя степен не работят, а и по-интересно е че и пръскалката не работи при налична течност в казанчето. Днес проверих предпазители, моторче и лостче пробвах и с друго проблема обаче остава. До предпазителя идват 12V обаче от там нататъка нещо се губят предполагам, че проблема може да е в релето. Кой номер реле се пада някъде бях чел, че е номер 19, а при по-новите 100 ? Може ли реле 99 от Голф 3 да стане на мястото на това реле 19 ако то е отговаря за чистачките.

Днес пробвах с релето от голфа и отново нищо не проработи. Пробвах релето от Лупо-то на голфа и всичко беше ОК. Пробвах да измеря напрежението по лостчето и нямаше никакво. Някой може ли да даде електрическа схема за чистачките, може и от Поло нещата са аналогични ?


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Проблем чистачки Lupo 3L

Мнениеот Koksan » Пон 10 окт 2011 22:03


Подай 12V на моторчето директно да видиш как е! Според мен проблемът е в него, както казвам за втори път!


Потребителски аватар
surgula
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем чистачки Lupo 3L

Мнениеот surgula » Вто 11 окт 2011 8:03


Да колега точно това искам да направя, обаче моторчето има 5 пина на буксата и не знам на кои два точно да подам 12V, за това и питам за ел.схема. Доколкото помня има следните цветове кабели - зелен, зелено-черен, черен, кафяв и може би още един, който не помня.


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Проблем чистачки Lupo 3L

Мнениеот Koksan » Вто 11 окт 2011 8:08


Кафявия е масата, мисля че беше най-десния на буксата, другото са плюсове, които му задават скоростта на въртене!


Потребителски аватар
surgula
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем чистачки Lupo 3L

Мнениеот surgula » Сря 12 окт 2011 20:02


Проблема е решен беше запекла оста на дясната чистачка и бях объркал предпазителя който отговаря за предните чистачки с този за пръскалката (мислих че са различни, а се оказаха един и същ - номер 51. Той от своя страна изгаря от запушени пръскалки). Благодаря за помощта !



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта