Маркуч

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
brego01
Мнения: 35
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 12:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Маркуч

Мнениеот brego01 » Вто 11 окт 2011 5:43


Моля ви някой ако може да ме упъти къде се намира тоя маркуч който подава бензин от резервоара към двигателя . Проблема ми е такъв че като карам и примерно спра някъде без да е гасен двигателя в купето започва да мирише неистово на бензин, явно някъде тече. Според запознати е или спукан този маркуч или се е отхлабила някоя клема. Въпроса ми е ако може да ми унагледите с малко снимков материал къде да го търся тва жувотно и да си го сменя, че нямам време за майстори (а и доколкото разбирам било елементарно,стига да знаеш как изглежда :wink: :roll: ). Колата е VW Polo 1.4 16V година 99 . Благодаря ви много




Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Маркуч

Мнениеот Koksan » Вто 11 окт 2011 8:05


motorraum1.jpg

Където е ограденото идват два пластмасови маркуча, от резервоара! Захванати са на скоба на бомбето! Единият е син, другият е черен и горе долу малко над скобата на бомбето, се заменят от гумени маркучета! Най-вероятно някое от тях е напукано! Не е голяма философия, ама като чета как си написал поста си, по-добре иди на майстор! Новия маркуч, трябва да е бензино,масло и температуроустойчив, трябва да си вземеш и нови скобички (или както ти ги наричаш клеми, което е крайно неправилно)! А ако беше отворил капака, щеше веднага да разбереш от къде мирише на бензин и да видиш! Оправяй го, докато не си се запалил от глупост!


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Маркуч

Мнениеот Bobi_S13 » Вто 11 окт 2011 8:11


dobrin написа:Едно пояснение на правилата, и по-конкретно на т. 4 от тях, специално за потребителите на този раздел във форума.
Може да сте пропуснали да прочетете тази тема и по-специално втора точка - направете го. И да разтълкувам - определението "Заглавие, подсказващо съдържанието" включва не само посочване на конкретния въпрос за разрешаване, но и конкретния модел, годината на производство и вида двигател на автомобила, за който става въпрос.
Теми със заглавия като "колата грее" :screwy могат да бъдат директно заключени, вместо някой да се старае да намери информация за автомобила, за който питате и след това да ви промени заглавието според правилата.
Горното важи за всички раздели, но в настоящия раздел майсторите на уникално безмислени заглавия са най-много.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта