Теч от шибидаха на Поло?

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
kristo
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот kristo » Сря 25 май 2011 21:56


Колеги, става въпрос за Поло 95г. Проблема, е че тече доста здраво от шибидаха. Лошото, е че незнам точно от къде, тъй като не се мокри тавана, дори изобщо, а някак си се стича по колонките и тече в двата ъгъла по арматурата(от ляво покрай дръжката за отваряне на капака и от дясно от същото място. Мислех, че може да е от каналите за отводняване на шибидаха и ги прочистих (бяха си чисти). Този теч създава и друг проблем, така здрав напоява кичетата на пода, че няма съхнене. Миналата седмица на вилата я разбих цялата. Извадих седалки, мокет, кичета. Не им стигнаха три дни силно слънце и печка да изсъхнат. Освен това махнах и тапите за отводняване. Изключил съм вариант да тече някъде от предното стъклото, тъй като когато поливам с маркуч само него от никъде не тече, но полея ли шибидаха вътр си става малък гьол. Ако някой има някакви идеи, ще се радвам да ги сподели.




Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4199
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот bbboiko2004 » Пет 03 юни 2011 15:24


Уплътненията на шибидаха как са изгорели ?


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот Velko » Пет 03 юни 2011 17:12


Имах същия проблем едно време само че с голф.Но то няма голяма разлика.Оказаха се каналите за отвеждане на водата.Минават перез колонките на предното стъкло.При мен правеше локва при педалите.Така и не го оправих... дано съм ти бил полезен.


kristo
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот kristo » Пет 03 юни 2011 21:06


Velko написа:Имах същия проблем едно време само че с голф.Но то няма голяма разлика.Оказаха се каналите за отвеждане на водата.Минават перез колонките на предното стъкло.При мен правеше локва при педалите.Така и не го оправих... дано съм ти бил полезен.


При мен е точно същото и не мога да намеря решение. А относно оплатненията по изгоре ли са малко, ама..... то продава ли се ново или какво се прави в такъв случай?


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот Velko » Пет 03 юни 2011 21:46


Ами братле аз моя така и не го оправих... продадох колата.Но водачите бяха прецакани и не се ЗАТВАРЯШЕ добре, може би някакви микрометри имаше разстояние.Отделно бяха изгорели уплътненията.Предполагам, че се купуват нови, но нека и колегите кажат :roll:


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот stefarata » Пет 03 юни 2011 21:56


Колега, сваляш стъклото на шибидаха да работиш спокойно,вземаш едно жило от спирачка на колело(по-дълго)и вкарваш първо отгоре-надолу,после отдолу-нагоре в отворите за оттичане на водата.Има вероятност да се е извадило некое маркуче(мн са ш.б..и там където влизат в шлауха за изтичане навън). Шибидаха е така направен,че водата минаваща през процепа между стъклото и ламарината да се стича в улеите и да тече при вратите.Успех


kristo
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот kristo » Съб 04 юни 2011 17:51


stefarata написа:Колега, сваляш стъклото на шибидаха да работиш спокойно,вземаш едно жило от спирачка на колело(по-дълго)и вкарваш първо отгоре-надолу,после отдолу-нагоре в отворите за оттичане на водата.Има вероятност да се е извадило некое маркуче(мн са ш.б..и там където влизат в шлауха за изтичане навън). Шибидаха е така направен,че водата минаваща през процепа между стъклото и ламарината да се стича в улеите и да тече при вратите.Успех


Добре, колега то ако се е извадило какво се прави??? Как да се намести??? Аз съм ги продухъл каналите и уж добре се изтича от тях, но въпреки това пак тече вътре.


Потребителски аватар
analplanet
Мнения: 264
Регистриран на: Сря 16 мар 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Левски

Re: Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот analplanet » Нед 05 юни 2011 14:56


kristo написа:
stefarata написа:Колега, сваляш стъклото на шибидаха да работиш спокойно,вземаш едно жило от спирачка на колело(по-дълго)и вкарваш първо отгоре-надолу,после отдолу-нагоре в отворите за оттичане на водата.Има вероятност да се е извадило некое маркуче(мн са ш.б..и там където влизат в шлауха за изтичане навън). Шибидаха е така направен,че водата минаваща през процепа между стъклото и ламарината да се стича в улеите и да тече при вратите.Успех


Добре, колега то ако се е извадило какво се прави??? Как да се намести??? Аз съм ги продухъл каналите и уж добре се изтича от тях, но въпреки това пак тече вътре.
:D :D Купих си меото поло и нямаше един ден отворих си шибидаха и на другиа ден почна да тече нямаше управия но само едно го оправя СИЛИКОНА!!!!!!! не се отваря сега ама и не тече!! :?


kristo
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот kristo » Пон 15 авг 2011 15:25


Колеги, след дълго търсене намерих точния човек. Въпросният се занимава предимно с течове на шибидаци. При мен в Полото течеше като дъждовална машина, освен това се пълнеше и пода с вода от него. Майстора срещу 50лв. ми оправи всички течове и съм много доволен. Някой ако има нужда ще дам координати на човека. Намира се в София.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот ivo_555 » Пон 15 авг 2011 15:38


Проблема се появява не когато минава вода м/у ламарината и уплътнението, а когато минава м/у стъклото и уплътнението, поне при мен стана така след като ми се разлепи от стъклото, лепих, го, но явно не съм го направил добре, сега мисля да мина отгоре уплътнението с тънък слой силикон, та да видим какво ще стане. Когато водата минава м/у стъклото и уплътнението, та не може да се стича в дренажите, а си мокри тавана.


vladtina
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 30 май 2010 13:42
Автомобил: WV Bora
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот vladtina » Вто 11 окт 2011 20:23


.

Последна промяна от vladtina на Нед 27 ное 2011 22:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Теч от шибидаха на Поло?

Мнениеот Bobi_S13 » Вто 11 окт 2011 20:31


кое ти тече? на кое ти тече? Модел на колата?

във Варна явно много е валяло тия дни, доста хора се оплакаха, че са им протекли таваните на къщите!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта