Лупо ,за тези на които не им се заключва резервоара.

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Лупо ,за тези на които не им се заключва резервоара.

Мнениеот Anbuch » Чет 10 ное 2011 17:31


Понеже зная ,че има хора от форума с Лупо на които капачката на резервоара не им се заключва (естествено е поверително кои са тези хора :Mr Green Fun ) и на мен ми се получи същото ,пускам тази тема как се справих аз с проблема:
Причината е ,че има една малка пластмаса която много се натоварва и се чупи като стягаме капачката по-силничко при затварянето и. Получава се така ,че после дори и да заключим капачката тя може да се отваря защото "контрата" и задържа и не може да се освободи заради счупената част

1. Премахваме гуменото уплътнение на капачката 1 отбелязано на снимката , после ще видите 4 копки които трябва да се освободят (отбелязана е само едната на снимката със стрелка) за да се разглоби капачката (не е особено лесно, но с тънки отверки и достатъчно инат става работата)
Изображение
Резултата е този :
Изображение

Изображение

След което изваждаме тази част и издърпваме скобата означена със стрелката за да освободим и извадим патрона

Изображение

Изображение

Зад патрона ще видите въпросната счупена част в която има една пружинка. На снимките по долу частта вече е "ремонтирана". Ремонта се състои в това да се пробият две малки дупчици в пластмасата в които да се напъха телчица (означена със стрелка на снимката)изпълняваща ролята на контра и по този начин се заменя частта която се е отчупила. Разбира се вие можете да предпочетете да я залепите или нещо от сорта ,но за мен това което съм направил е по-доброто решение. Като за да намаля напрежението върху телчето отрязах 2-3 от навивките на пружинката на снимките. Това е в общи линии което направих аз и резултата е положителен.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сглобяването е много лесно - всичко по обратен път!
Успех!!!




Потребителски аватар
Dii
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 15 май 2011 7:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Лупо ,за тези на които не им се заключва резервоара.

Мнениеот Dii » Чет 10 ное 2011 21:12


Ти си гений... :respect


Потребителски аватар
Dii
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 15 май 2011 7:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Лупо ,за тези на които не им се заключва резервоара.

Мнениеот Dii » Пет 11 ное 2011 13:36


...цял ден се занимавам с тая капачка...за сега нещата са, както го описа...има ли значение обаче, когато пъхаш металната част на патрона в каква посока ще я сложиш защото има там нещо като зъб/и логото на vw/ и според мен трябва да се сложи по точно опеделен начин. Опитах да залепя счупената част с канаколит и сода бикарбонат но не залепва въобще, сложих едно телче, както посъветва с дебелина 1,1мм, когато започнах да сглобявам обаче нещо не става както трябва...патрончето не влиза до край и дори да е сложена онази метална скобка, пак си излиза и влиза без проблем.. scare ..започвам да се притеснявам, че няма да мога да го сглобя...


Потребителски аватар
Dii
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 15 май 2011 7:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Лупо ,за тези на които не им се заключва резервоара.

Мнениеот Dii » Пет 11 ное 2011 14:07


Иииии, най-после съм готова...фатката е в телчето, което играе ролята на стеничка..трябвало да е с лек наклон, както на снимката а при мен беше право...Благодаря на Anbuch... :respect



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта