Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
JoroHondata
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:56
Автомобил: Honda Legend KB1 V6
Двигател: J35A8 от 2007
Местоположение: Сердика
Контакти:

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот JoroHondata » Съб 07 апр 2012 22:35


Здравейте
Ползвам от 2008г. (много рядко- иначе нашите го карат постоянно, но имам наблюдения) VW Polo McPolo, 1993 г., 45 к.с., с 4 скорости.
Недостатъци: за 1000 кубика- висок разход на бензин (според мен)- около 6-7 л/100 км смесен разход; и трите педала са събрани много надясно- и са много неудобни; мириз на бензин в купето (не добре уплътнена бензинова помпа); дръжките на вратите не изкарват повече от месец; тесничко е вътре; парното за стъклата (духалките за стъклата) духат само студен въздух;
По вървенето нямам право да пиша (ползвам друг личен автомобил) и сравненията ще бъдат нереални.
Предимства: някои дребни части са евтини (не мога да кажа обаче дали са оригинални); има сравнително голям багажник; евтина поддръжка от гледна точка на консумативи- данъци, гуми; за работата, която върши на нашите в момента (а те са в Старозагорско) по- добър избор няма;

С няколко думи: това е един чудесен автомобил, но според мен не е за млад човек, и не е за постоянно каране всеки ден (уморително е).
Поздрави

Последна промяна от JoroHondata на Нед 08 апр 2012 8:56, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
M.Mitov
Мнения: 501
Регистриран на: Пон 22 юни 2009 19:52
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AFN-2 000
Местоположение: София,България

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот M.Mitov » Съб 07 апр 2012 23:09


2Ф 1W мотора, 1.4 дизел.Много доволен от разход и подръжка :да: Малко е тромава за магистрала и вече е малко тесничка(имам 2 деца) heavy metal zork


VW POLO 1,9 TDI
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 14 авг 2010 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот VW POLO 1,9 TDI » Нед 08 апр 2012 22:49


Карам Polo 9N3 - 2006 год. 74kw-101 к.с. PD AXR д-л от 3 години и съм невероятно доволен от колата.Взех я от Швейцария на 28000 км. с ударен калник за 7000 eвра и след смяната на калника не съм пипал нищо по нея 3 год.Като динамика е невероятна.Смесен разход 5,5 .Извън градско до 140-150 км 4,5-4,6 л. Възд. възгл. 8 бр. клима и всички екстри.Все пак е произведена за Швейцария.В Автохит казаха ,че подобен модел в Бълхария не се внася.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот НарКол » Пон 09 апр 2012 12:05


А бе колеги, как ги знаете всички тия неща - номера, кодове... Аз моята кола знам, че е Класик, 97', с двигател 1,6 (този дето е леко наклонен назад), ама да ме питате дали е ААЕ или АЕХ, не мога да ви кажа.
Не е лоша колата, смених доста неща миналата година, защото не беше поддържана много добре, пък и се събраха консумативите накуп (съединител, свещи, ламбда сонда, ремък, масло, задни амортисьори). Надявам се в близките 5 години да няма генерални грижи.
Разходът е приличен - 6-7 извънградско като се има предвид, че колата е с чип. Научих се да спирам с двигателя вместо по инерция и мисля, че има добър ефект. :beer


Потребителски аватар
ivo91
Мнения: 83
Регистриран на: Пет 26 авг 2011 23:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lovech

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот ivo91 » Пон 09 апр 2012 17:49


Като си отвориш багажника,би трябвало да имаш лепенка с кода на двигателя,освен ако не е махната :)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13443
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот kris11 » Пон 09 апр 2012 19:47


ivo91 написа:Като си отвориш багажника,би трябвало да имаш лепенка с кода на двигателя,освен ако не е махната :)

Като, я зака1иш на Ваг Ком пак щ
е си каже . 97 г и 1,6 е само АЕЕ


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот kaiser666 » Пон 09 апр 2012 20:44


И аз съм доволен като цяло от покупката на моя 2ф гт. Има си забележки от годините, но за 50к километра почти не съм имал проблеми, слуша ме и аз я слушам.


batko_kemal
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BULGARIQ

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот batko_kemal » Пон 09 апр 2012 21:01


аз си карам поло 6н1 96година 1.9ТДИ.За сега съм много доволен от него като разход 7,8градско.

Последна промяна от batko_kemal на Пон 09 апр 2012 21:19, променено общо 1 път.


ssimoo
Мнения: 37
Регистриран на: Пет 26 ное 2010 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот ssimoo » Пон 09 апр 2012 21:04


поло класик 97г 1.9 tdi ahu .върви добре, добра возия и малък разход. досега не сам имал проблеми с него :)


Потребителски аватар
Nik_Polo
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 13:09
Автомобил: Vw Polo 6N
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Пирдоп

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот Nik_Polo » Пон 09 апр 2012 21:07


Поздрави за всички Поло-манияци ! Аз смело мога да кажа че съм горд собственик на Поло 1.4 AEX 60 к.с. 97г. За три години употреба само консумативи (ремък, ролки,масло и тампони по окачването),другото са прищевки на собственика :Mr Green Fun . Като цяло съм напълно доволен от колата си. За тази година съм си поставил за цел да освежа и подобря външния вид.... Безаварийни километри на всички колеги :да:


rkoef
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот rkoef » Вто 10 апр 2012 3:08


6n2 akk доста приятен ако си сам. С пътници, багаж и климатик е друго, но едва ли някой като си купува 60к.с. очаква да лети. Нормано всеки си хвали колата и аз съм доволен. За годината и половина откакто имам колата най-големия минус който съм намерил е , че трябва да махам акумулатора за да сменя крушки на левия фар.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот НарКол » Пет 13 апр 2012 9:45


kris11 написа:Като, я зака1иш на Ваг Ком пак щ
е си каже . 97 г и 1,6 е само АЕЕ


Не, оказа се AFT. Видях от талона. А ето как изглежда:

Изображение


NEPREDVIDIM
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 24 апр 2010 8:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот NEPREDVIDIM » Сря 02 май 2012 23:39


аз карам поло 1996 г. AEV, 1043 кубика , от година и 2-3 месеца, карам я от 15 000 км и за това време смених задни амортисьори (хич ги нямаше), консумативи, правих стартера - стържеше при палене, газовото се преправя на всеки 2-3 месеца то не бяха плочки и др. че дава висок разход в града, тази зима стигна до 18 л/100 км но се кара само студена, падна на 12-13 ако това въобще е падане. Газовото е старо Ловато с вакумен изпарител. Единия път ми задраха буталата в 2 от цилиндрите, наложи се слагане на ризи (втулки) шлайфане и какво ли още не. Буталата за този модел с 200 лв. нови без сегментите. Едвам намерих 2-ра употреба по 50 лв буталото и напасване към новите втулки. Последното което ми се случи е че започна да изключва от 5-та предавка в движение със гаден стържещ звук, като го запаля студено на място се чува вероятно от скоростна кутия че мели камъни все едно, като натисна съединителя звука изчезва. Не знам какво да го правя това поло, но така като гледам май не случих на кола, а имах голям мерак.
Набира супер бавно, не мога да изпреварвам, като (ако) вдигне 100 км/час оборотомера показва 3700 оборота в минута.
Разход извън градско с пенсионерско каране 90-100 км е 7,5 л/100 км на газ.
Не знам сега с последния проблем дано не се налага смяна на скоростната кутия.
Съединителя отделя много горе и по баир нагоре има едно придърпване като се пусне съединителя и това налага да се дава газ докато пускам съединителя, за да стане смяната на предавките плавно.
Още като я взех смених и термостат, който беше счупен... Не знам дали да продължавам и дали ще имам нерви и пари за този трошляк който ми излезе супер скъпо...
А да забравих, 5-та врата - багажника заяжда и се отваря много трудно, а зимата се счупи ключалката на шофьорската врата от студа превъртя патрона и там давах пари за ремонт. Колата я поддържам доколкото мога, сменям всичко навреме и се поддържа като цяло, но май вече нямам нерви. Евтина кола, а излиза скъпо не върви и гори много.
На бензин не съм я засичал пълно - пълно, но в града си гори като за световно и газ и бензин.
Купих и нов касетофон, ама дали го заслужава?!
Купих и 2 чисто нови предни гуми Hancook, по 86 лв. бройката, ама каква файда, като и спирачките не хващат добре и спирам само на скорост...
Утре ще видим какво е дереджето на скоростната кутия, че нещо започнах да се плаша.


uomoto
Мнения: 280
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 11:51
Автомобил: MK4 PD
Двигател: 1.9 TDI 131
Местоположение: Кеймбридж

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот uomoto » Чет 03 май 2012 7:47


Аз от скоро съм собственик на Polo 1.4 16V 2000год. В момента е на 172750км (реални). Последна смяна на ремъци е правен в Германия на 132 хиляди Km. Аз вчера ги смених заедно с водната помпа(беше с фабричната още), излезе ми 540лв + смяна на задни накладки(от най-скъпите). Маслото го смених още като я купих + горивна помпа: 132лв. Има си и нови гуми 4бр. - 380лв.... Маслото в скоростната кутия е проверена и е добре.
Маркуча за маслените пари е за смяна и той е поръчан директно от германия , заедно с датчика - 82лв, пристига след 4 дена. ;)
Нявъртял съм около 600км и съм доволен, поне за сега. За газово и дума не може да става. Гори ми 5.3(извън града) на 120км без Климата с умерено каране от 120-130km/h.
Честно казано не очаквах да е толкова скъпа поддръжката...

Последна промяна от uomoto на Чет 03 май 2012 21:47, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: Какъв модел на Polo карате и какво е вашето мнение за него ?

Мнениеот digo_pl » Чет 03 май 2012 13:25


uomoto, не ми се ще да хейтя, ама да :) потдръжката на полото е скъпа, всичките цени на части са х2 в сравнение с тези на голфа. Но удоволствието което доставя не се сравнява с това на голфа! Външния вид на колата е уникален за годините си!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта