Скорости на лупо

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
mazda_fan
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 3:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Скорости на лупо

Мнениеот mazda_fan » Чет 11 апр 2013 23:48


Здравейте приятели, от 4 години карам калинката и съм доволен, но сега имам малка нужда от помощ. Двигателя е 1.4 101 коня. Преди около месец, започнаха да ми вият скоростите. Чуваше се шум когато колата е на скорост и върна газта. После започна да се чува шума и когато ускорявам, но само ако съм на скорост, ако изключа и просто натисна съединителя шумът изчезваше. Проверих маслото, и трябваше да долея около 300-400 мл. но шума не изчезна :death когато един ден ми падна акумулатора, и запалих на скорост кутията изтрака и започна да се чува нещо като меляне на парчета метал от кутията, трудно влизат предавките и виенето се увеличи значително ( и да спомена, ако има зачение, че винаги виенето е било доста по изразено на 4-та и 5-та предавка)
Днес свалих кутията и установих, че лагера и съединителя са здрави.Имам няколко въпроса, и ще съм много благодарен ако някой ми помогне.
1.Чух че има някакъв дефект в диференциала и някакви си нитове по него които се скапвали ... това търпи ли ремонт?
2.Да я ремонтирам ако може, или да си купя втора ръка?
3.Всички кутии с номер 085 ли имат този проблем?
4.Трябва ли да сменя маслото, при положение че съм го сменял миналата година
5.Посъветвайте ме къде да отида за евентуален ремот (при някой, който знае какво прави)
6.От къде да си купя друга кутия 2-ра ръка и колко пари мислите че ще струва +-?

Номера на кутията е 085301107

Искам да отбележа, че преди 1 година смених съединитела лагера и маслото в един сервиз който се намира на бул. Свети Климент Охридски в Студентски град при едно момче което се казва Павката ... Като си взех колата от него се появи онова неприятно тракане на съединителя когато колата не е на скорост, а и педала ми беше станал доста по твърд и се отпускаше на тласъци (оказа се някаква втулка на лагера, която Павката забравил да смени ) :banghead Същия ми казва че няма масло, налива ми ново, но не сменя семерингам който струва 5 лв ... и така писна ми от всички тези немърливи майстори, които само гледат да ти вземат парите, и да те отпратят :flag_bulgaria




Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Скорости на лупо

Мнениеот Bobi_S13 » Пет 12 апр 2013 8:41


здравей, моля да си оправиш темата по правилата: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=7&t=297123



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта