моля за малко помощ проблем дросел клапата

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
elian_87
Мнения: 140
Регистриран на: Вто 03 май 2011 11:56
Автомобил: subaru impreza
Двигател: 2.2
Местоположение: България

моля за малко помощ проблем дросел клапата

Мнениеот elian_87 » Вто 25 юни 2013 20:45


колеги преди време реших да чистя дросела и така се почна след това няма адаптация четох много из форума но не видях такъв проблем колата е поло afh 100 коня та оборотите седят около 1400/500 рядко слизат до 990 оборота днеска я закачихме с един приятел на компа и показва че дросела и много други неща са заключени и не може да се пипат дай те идея какво може да се направи защото разхода ми идва малко в повече на празни обороти ???? мерси предварително




Потребителски аватар
mahovik3120
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 20:04
Автомобил: POLO
Двигател: AEX 1997
Местоположение: sofiya

Re: моля за малко помощ проблем дросел клапата

Мнениеот mahovik3120 » Вто 25 юни 2013 22:46


Колега според мене е стъпково моторче . Но на една качествена диагностика ще разбереш подробностите.


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: моля за малко помощ проблем дросел клапата

Мнениеот Somi » Сря 26 юни 2013 10:26


И аз съм за степ мотор щом при пускане за адаптация с ваком не мърда клапата .Какви грешки плюе и как правите адаптацията ?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: моля за малко помощ проблем дросел клапата

Мнениеот zografski » Сря 26 юни 2013 10:47


.... След като почистиш дросела и запалиш колата трябва да я оставите 5-10 минути да работи на 1 място без поддаване на газ, за да може да се самообучи. Стъпковото моторче е заедно с дросела, а ме съмнява дросела да си е отишъл понеже го купувах нов преди няколко годинки, най вероятно не сте обучили дросела както трябва. Махни кабелите на акумулатора за 30мин-1час, почисти пак дросела, запали и не давай газ на колата, остави я сама да си играе с оборотите 10тина мин. на 1 място, после още 100тина км. леко ще ти играят оборотите, докато се обучи дросела. Можеше да дръннеш 1 телефон на стария собственик (т.е. мен) можеше да дойда да ти хелпна, все пак тая кола съм я гледал като мое дете щях да помогна ;) Не с всеки VAG може да обучаваш дросел, така че от това ти показва, че менютата са заключени, а не че на колата и има нещо. Звънни 1 телефон ако искаш, мога да дойда до Дружба да хелпвам, тъкмо ще си видя старата любов :smile


Потребителски аватар
elian_87
Мнения: 140
Регистриран на: Вто 03 май 2011 11:56
Автомобил: subaru impreza
Двигател: 2.2
Местоположение: България

Re: моля за малко помощ проблем дросел клапата

Мнениеот elian_87 » Сря 26 юни 2013 19:16


значи днеска взех сорей на вюрт за почистване на дросела след,като го почистих махнах акомулатора за известно време и след това всичко беше ок но пак почна,хубавото е сега,че след чистенето се осеща разлика и малко паднаха оборотите,на вярно май е стъпковото моторче ми казаха но ще разбера тия дни ;) и ще пипша дали има напредък.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: моля за малко помощ проблем дросел клапата

Мнениеот Bobi_S13 » Чет 27 юни 2013 10:46





Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта