Странен проблем

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Странен проблем

Мнениеот minimiro » Съб 17 юли 2004 22:36


Zdraveite, skivte sa kuv strange problem mi se slu4i tia dni...
zna4i bi4a si az po magistralata za Varna.... do 110km/h nikvi problemi....mashinkata pee i vurvi.... strannoto se polu4ava nad 110km/h.... i pone do 140 sushtestvuva..... i se sustoi v bavno no slavno zagryavane...... podminava si 90-te gradusa i edvam edvam edvam zapo4va strelkata da kateri kum 100.... i tam spira.... vikam za probata she durja na 130 da vidim... stiga 100C i zakovava.....
Sega, vyarno beshe golyama jega, 38C kazaha po radioto, nad nape4enia asfalt moje i malko pove4ko da e bilo..... perkata na turbinata vurti, provereno e.... tova koeto az zapodozryah kato eventualen pri4initel e 4e yavno turbinata mi e 2skorostna (kum neya otivat 3 kabela), 3 kabela otivat i kum termodat4ika na radiatora otpred....... oba4e samia termodat4ik veroyatno e smenyan shtot e s dve klemi samo... t.e. pri po-visokite temperaturi ne vklyu4va na po-visoka skorost ohlajdaneto na radiatora otpred.....
Pitaneto mi vsushtnost e, kvi sa eventialnite pri4initeli koito biha mogli da predizvikvat podobno...hm...greene da go nare4em...
i tova 4e shte smenya dat4ika s dvustepenen she reshi li problema???.....
da ne se okaje neshto garnitura na glava, vodna pompa...znam li i az.... ne razbiram..prednata mi kola beshe s 12L ohladitelna sistema :) i trudno beshe da mi se slu4i neshto podobno :)




Потребителски аватар
PESO_G40
Мнения: 101
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот PESO_G40 » Нед 18 юли 2004 13:01


Само идея...
Виж радиатора да не се е задръстил и когато ти вдигне температурата
Провери разликата на входа и изхода на радятора и дали целия е
топъл или има студени зони дали има боклук върху питата
А най добре в сервиз да ти проверят термостата и водната помпа..
Свиркай за резултати.


Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот minimiro » Чет 22 юли 2004 17:29


Mi na4i razlika v temperaturata na vhoda i izhoda na ruka trudno moa ustanova...fakt e 4e kato se vklyu4i turbinata gradusite vutre padat do normalni niva.... o4evidno prosto turbinata i nasreshtnata struya vuzduh ne smogvat da svalyat do neobhodimata temperatura ot 110km/h nagore
2. radiatora na pipane e goresht celia, nyama studeni zoni....
3. sa za imaneto na bokluk varhu pitata... mi ima ponabiti muhi,peperudi, osi i pro4ie furkati, ma da sa 4ak pa tolkoz mnogo 4e da podvetryat...sumneva me.....
4. za termostata - shtom e goresht radiatora otpred zna4i 4e trmostata si otvarya, sa dali na abs. to4nite gradusi e drug vupros, ma tuka ne ide re4 4e kat zapala i pregryava i furlya vodata ami ot edna skorost nagore
5. Za vodnata pompa.... misleh si 4e tam ako e problema she skribucat lager4eta, ma za da e ot neya treva e izronena lopatkata, i se pak tia oroneni elementi nekude treva sa otishli nali....

tui koet mene me pritesnyava e da ne e neshto problem s glava li garnitura na glavata li takiva raboti....ade spodelete de, ako e ot tea neshta det ma strahuvat kvi to4no she sa proyavleniata....
na shkodata vednuj beh duhnal garnitura i togava se vijdashe kak guzi vuv kazan4eto (tuka takiva raoti ne vida) i izkarvashe para ot aspuha (sire4 durpashe voda v cilindrite) tuka pak ne se vidat podobni yavlenia... ma na ot 110km/h trugva bavno no slavno da zagryava i taka dokat zakove na 100C to4no....

Ina4e smenih dat4ika otpred na radiatora s dvustepenen, sega prosto imam i niski oboroti na turbinata (sumneva me visokite oboroti na turbinata da sa stanali po-visoki ot edinia dat4ik samo).... koeto pone v gradski uslovia na karane povishava malko komforta, shtot kat spresh v jegite na krustovishte ne bu4i kat izturvano otpred.... :)

P.S. Predi nyakoi da me e lepnal na PM za cyr, sorry nyamam instalirano takvoz, pa neshto tva cyr integriranoto v foruma gledam ne mi srabotva.... shto tai....



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта